Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért akarják a nagyiék...

Miért akarják a nagyiék ennyire rám erőltetni ezeket a vallási dolgokat? 17/f

Figyelt kérdés

Nagyszüleinkkel élünk, az ő házukban. Kiskoromban minden vasárnap hajnalban felkeltettek, hogy elrángassanak a reggel 8-as misére. Sosem szerettem járni, mert nem láttam/látom a lényegét az egésznek. Kb 15 éves koromtól kezdtem azt, hogy márpedig én akkor sem vagyok hajlandó korán reggel felkelni, és elmenni templomba. Szépen megmagyaráztam nekik, hogy engem ez a dolog nem érdekel, szerintem semmi értelme, és hagyjanak ezzel békén.


Aztán mostanában elkezdtünk szombat esténként/éjjelenként kocsmába vagy bulikba járni haverokkal. Akkor általában hajnaltájt járunk haza, de ők akkor is reggel pontban fél 8-kor felébresztenek hogy öltözzek, misére kell menni. Persze én nem kelek fel, mert mint mondtam nekik engem ez nem érdekel, és amúgy is kinek van kedve másfél órán át templomban ácsorogni. Ilyenkor mindig felcsesződnek és elmennek. Utána egész nap/ebéd közben is azt hallgatom, hogy a pokolra fogok jutni, meg hogy milyen csúnya dolog az hogy megtagadom a vallást, nem járok templomba.... Aztán abba is belekötnek, hogy hogyan öltözöm, milyen zenét hallgatok, milyen filmeket nézek, miért nem imádkozom :D

(szüleimet azért nem zaklatják ilyenekkel, mert ők megmondták a nagyszüleimnek, hogy nekünk volt rendes albérletünk, volt hol laknunk és csak azért költöztünk vissza mert ők mondták hogy jöjjünk vissza mivel öregek, betegek és van olyan nagy ez a családi ház hogy elférjünk benne. De anyámék kijelentették hogy ha őket zaklatni fogják ilyen vallásos cuccokkal akkor szépen költözünk vissza az albérletünkbe.)


Mégis mi a fenét csináljak, hogy leszálljanak rólam? Miért nem hagynak engem békén ezekkel a dolgaikkal?



2018. jan. 28. 15:54
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
67%
20# Már ha létezik olyan vallás, ami igazat mondja... mert szerintem nincs olyan.
2018. jan. 29. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
47%

21.A vallásoknak a zsinórmértéke a Szentírás,ez ami felülbirálja a vallást.

Túlnyomórészt a gyakorlatokban,sok a hiba amikor kezded vizsgálni,azért irtam a fentiekben,hogy meg kell vizsgálni a biblia szerint.

2018. jan. 29. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 HaEv ***** válasza:
98%

Kedves Kérdező!

Annyira tetszik nekem, ahogy átjön az írásaidból, mennyire szereted a nagyszüleidet, akik érthető módon az agyadra mennek. :) Már meg is kedveltelek! :)

Én nem vagyok katolikus, de eddig olyan miséken voltam csak, amiket ha nem értettem, rá tudtam kérdezni annál, aki elhívott. És ma is az egyik legjobb barátnőm az illető - aki kibírta a kérdéseimet.

Valaki említette előttem, hogy "miért járnak a nagyszüleid templomba?" Talán kezdhetnéd ezzel a kérdéssorozatot. És megegyeznél velük, hogy amíg nem válaszolják meg azt a kérdést, addig nem mész velük misére. Szerintem ez korrekt.

És egyébként meg valamivel a szüleid meggyőzték őket - amikor téged "zaklatnak", olyankor a szüleid hol vannak?

A nagyszüleid úgy nőttek fel, hogy templomba KELL járni. Nem tudom, mit tanultak és miért teszik, így nehéz tanácsot is adni. Talán kérdezd meg a papot is. És ha jó fej az illető, akkor mondhatod a nagyszüleidnek, hogy ha tovább zaklatnak, megmondod őket a papnak. :) Jó, bocsi, ez durva.

A másik, amit egyébként bulizós haverokkal én meg szoktam tenni - mivel nem szeretek buliba járni, inkább mozi meg ilyenek -, ha eljönnek velem oda, ahol én jól érzem magam, akkor én is elmegyek velük oda, ahol ők jól érzik magukat. De csak ugyanannyiszor. Érdekes, békén hagynak. Ha ezt nagyiéknál bedobod, az lehet, kiveri a biztosítékot, de igazából ez lenne a fair - nem?

Na jó, ennyi elég is belőlem. :)

2018. jan. 29. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
29%

A szülők, nagyszülők szeretnék megóvni gyermekeiket, unokáikat azoktól a rossz tapasztalatoktól és csalódásoktól amelyeket ők lehet, hogy átéltek. Örülj neki, hogy törődnek veled, hogy fontos vagy. Mit gondolsz, a buli, az ital, a házasság előtti intim kapcsolat a javadat szolgálják? Biztos lehetsz benne, hogy nem. Ezt most nem látod, mert most lázadsz. De eljön majd az az idő, amikor azt gondolod, hogy bárcsak hallgattam volna az idősebbekre és a tivornyázások helyett Isten igéjét hallgattam volna ami a javamat szolgálta volna.

Elég szomorú amikor egy gyerek, aki még teljes mértékben a szüleitől, nagyszüleitől függ, akiről még gondoskodni kell, bosszúságot, csalódást, idegeskedést okoz az idősebbeknek. Amíg otthon laksz és nem vagy kenyérkereső illik megfelelni a felnőtteknek, ha kell akkor a templomba is elmenni.

2018. jan. 30. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
62%

"ha kell akkor a templomba is elmenni."

Úgy tudom, ma Magyarországon vallásszabadság van.

Rosszul tudnám?

2018. jan. 30. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
43%

25

Jól tudod van vallás szabadság is, meg ezen kívül mindenféle szabadság, mert ami nem tilos, az szabad. Legfőképpen szabad egy kiskorú gyereknek lázadni a szülei ellen. Ez ma nagyon divatos.

2018. jan. 30. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
42%
A szülők megóvják a kicsapangástol,de vigyázzunk arra is,hogy a különböző vallásokban is van szellemi kicsapangás!
2018. jan. 30. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 A kérdező kommentje:

A szüleim ellen nem lázadok, őket nem érdekli hogy járok e templomba vagy sem, ők sem járnak. A nagyszüleim erőltetik, de szerintem az még nem lázadás ellenük hogy nem megyek el.

Szerintem bosszúságot, idegességet meg csalódást esetleg az okozna nekik ha rossz tanuló lennék (márpedig nem vagyok rossz tanuló, 5-4-es) vagy ha netán egyéb dolgokat csinálnák (drog meg ilyesmi).


Az hogy én nem akarok templomba járni mert nem hiszek az az én dolgom. Ha te választhatnál hogy csinálsz e egy olyan dolgot ami nem kötelező, de te utálod, akkor csinálnád?

2018. jan. 30. 13:45
 29/35 anonim ***** válasza:
57%

Én is úgy értem,hogy a nagyszülők erőltetik amit te nem szeretsz,de ha már vallásrol templomról beszélünk,a szülők,kötelessége a gyermekét terelgetni nevelni,nem a nagyszülőké.

A generáciok változnak igy te is a nagyszülők is,a kettő közt nagy a távolság,igy nem csak Elvileg de gyakorlatilag is nagy a különbség/távolság.

Mivel a nagyszülők Kevésbé felelősek a nevelésedben,de a szüleid telyes értékkel,velük kellene tárgyald a neveltetésedet,kizárva a nagyszülőket.

Erre pedig a biblia az alap.

Fogok irni egy pár biblia verset amit a nagyszüleiddel közöld.

Ugyan is a vallás témákra a nagyszülők felé csak a bibliából tudod kezelni.

2018. jan. 30. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
90%

28.Ígértem,hogy irok egy pár bibliaverset.

Efézius.6:1."Gyermekek,engedelmeskedjetek szüleiteknek az Úrral egységben,mert ez igazságos".


Na látod,a szülőnek kell engedelmeskedni elsősorban,mert ez a szülő dolga és a gyermeké nem pedig bárki másé pld.nagyszülőké.

2018. jan. 30. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!