Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért akarják a nagyiék...

Miért akarják a nagyiék ennyire rám erőltetni ezeket a vallási dolgokat? 17/f

Figyelt kérdés

Nagyszüleinkkel élünk, az ő házukban. Kiskoromban minden vasárnap hajnalban felkeltettek, hogy elrángassanak a reggel 8-as misére. Sosem szerettem járni, mert nem láttam/látom a lényegét az egésznek. Kb 15 éves koromtól kezdtem azt, hogy márpedig én akkor sem vagyok hajlandó korán reggel felkelni, és elmenni templomba. Szépen megmagyaráztam nekik, hogy engem ez a dolog nem érdekel, szerintem semmi értelme, és hagyjanak ezzel békén.


Aztán mostanában elkezdtünk szombat esténként/éjjelenként kocsmába vagy bulikba járni haverokkal. Akkor általában hajnaltájt járunk haza, de ők akkor is reggel pontban fél 8-kor felébresztenek hogy öltözzek, misére kell menni. Persze én nem kelek fel, mert mint mondtam nekik engem ez nem érdekel, és amúgy is kinek van kedve másfél órán át templomban ácsorogni. Ilyenkor mindig felcsesződnek és elmennek. Utána egész nap/ebéd közben is azt hallgatom, hogy a pokolra fogok jutni, meg hogy milyen csúnya dolog az hogy megtagadom a vallást, nem járok templomba.... Aztán abba is belekötnek, hogy hogyan öltözöm, milyen zenét hallgatok, milyen filmeket nézek, miért nem imádkozom :D

(szüleimet azért nem zaklatják ilyenekkel, mert ők megmondták a nagyszüleimnek, hogy nekünk volt rendes albérletünk, volt hol laknunk és csak azért költöztünk vissza mert ők mondták hogy jöjjünk vissza mivel öregek, betegek és van olyan nagy ez a családi ház hogy elférjünk benne. De anyámék kijelentették hogy ha őket zaklatni fogják ilyen vallásos cuccokkal akkor szépen költözünk vissza az albérletünkbe.)


Mégis mi a fenét csináljak, hogy leszálljanak rólam? Miért nem hagynak engem békén ezekkel a dolgaikkal?



2018. jan. 28. 15:54
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
54%

Kedves Kérdező!


Megértlek,de megértem nagyszüleidet is.


Az érthető,hogy egy kamaszt jobban érdekel a "lazázás",mint a vallásosság,s az istentelen élet,ahol nem kell tartani egy feltétel nélküli szeretet törvénye Istenétől,hisz könnyebb parttalanul élni.


Nagyszüleid leélték életük javát,temérdeket tapasztaltak,és néhány rövid terminus után elalszanak örökre.Életükben megtanulták saját bőrükön,mi ad boldogságot,békességet,biztonságot,s EZT AKARJÁK RÁD ERŐLTETNI.


Igazad van!

Amit erőltetünk,az nem működik,de az ő koruknak,ez volt az irányítási módja,s ezen,te nem változtathatsz!


Nyilván,ők ezzel az erőltetéssel szúrták el szüleid vallási nevelését is,de mivel ők csak ezt a nevelési módot ismerik,nem várhatsz mást tőlük.


Ez az erőltetés,módot adhat neked ahhoz,hogy eldönthesd felnőtt korodban,-amikorra benő a fejed lágya-hogy milyen erkölcsi rendet,világnézeti rendszert akarsz követni.Egyébként marad választási lehetőséget -egyoldalú ismereteid miatt-az istentelenség,s az azzal járó egyéb ragadvány(laza erkölcs,bizonytalan jövőkép,békétlenség,boldogtalanság).


Mit csináljál,hogy leszálljanak rólad?


Két lehetőség közül választhatsz:


1.Elküldöd őket melegebb égtájakra,s ezzel megkeseríted őket hátralévő éveikre,és olyan embereket bántasz meg egy életre,akik szívükből szeretnek téged.

Ezt,amíg élsz,nem fogod megbocsájtani magadnak!


2.Rájuk szánsz heti 120 percet,s ezzel te leszel szemükben,a világ legjobb unokája,akivel dicsekedhetnek mindenkinek.

Megismerheted hitüket,és már lesz,amit elutasíthatsz,vagy követhetsz.

Lesz 120 perced,amiben kikapcsolódhatsz hétköznapi gondjaidból. Ez a kikapcsolódás legalább 240 perc jó alvást fog jelenteni neked,ha rá tudsz hangolódni félig kómásan,a mise szellemiségére.(Ezt református lelkészként írom tapasztalatból.)


Tiéd a döntés,melyiket választod.

(Csak csendben súgom:

Ahogyan döntesz,úgy fog dönteni a te unokád is,amikor te megöregszel.)

2018. jan. 30. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
60%

A 31. válaszoló vagyok:


Senkinek nem olvastam el a véleményét,hogy azok ne befolyásolják az én gondolataimat.

2018. jan. 30. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
59%
31, ez a legsunyibb lelki manipuláció.
2019. ápr. 16. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:
25%
*Azèrt mert igazuk van.
2019. júl. 2. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:
52%
Dehogy van igazuk
2019. júl. 2. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!