Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ortodox legyek vagy maradjak...

Ortodox legyek vagy maradjak katolikus?

Figyelt kérdés

Sokat őrlődtem már a dolgon. Az ortodox istenfelfogást, gyakorlatot, lelkiséget sokkal "igazabbnak" érzem, mint a katolikusok jogászos felfogását. Ami viszont tagadhatatlan tény, hogy Péter a kőszikla..Mit gondoltok?

Vannak itt olyanok, akik áttértek?



2018. febr. 10. 20:42
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
65%

szerintem legyél ortodox, korábban mikor ez előtt a kérdés előtt álltam én is vizsgáltam a történelmet, számomra az derült ki, hogy a római pápa bár valóban komoly tekintélynek örvendett de abban a formában ahogy azt me látjuk, nem volt meg a kiemelt szerepe, sőt sok nyugati szenttől többek között pápától is fennmaradtak olyan idézetek amik a mai formában ismert pápaságot cáfolni látszanak, a primátust alátámasztó szövegeket meg ha megnézem kontextusban mindig csak azt támasztják alá, hogy komoly szava volt a pápának, sosem azt hogy olyan önálló és erős elsőbbsége lett volna mint ma a katolicizmusban


és én ebben a kérdésben is, mint pl a bibliaértelmezésben is fontosnak tartom a történelmet, ugyan is gyakran kialakulhat egy hyelzet hogy mind a két oldal jól érvel, logikusnak tűnik amit mond, ilyenkor azt a kérdést kell feltenni "gondolkoztak e így a keresztények régóta?" és ahogy ma ismerjük a pápaságot a válasz az egyértelmű nem


a pápaság vita engem arra emlékeztet mint mikor a protestánsok hoznak idézeteket az egyházatyáktól, hogy rávilágítsanak az ókoriaknak is mennyire fontos volt a biblia, mert szándékosan nem akarják megérteni hogy a reformáció előtti egyházak sem mondják hogy a biblia ne lenne rendkívül fontos, de nem "az égből pottyant könyv", ugyan így az ortodoxok sem tagadják ,hogy mennyire fontos volt a pápa szava, csupán, hogy nem olyan tekintélye volt mint azt a mai pápák követelik meguknak


és akkor még szóba sem hoztunk olyanokat mint hogy pl Szent Ágoston szerint Jézus nem Pétert nevezte kősziklának


de ha tudsz angolul javaslom a youtube-on hallgass meg pár vitát erről, van egy magyarul is, de az sajnos nem olyan informatív

2018. febr. 11. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
34%
Mondjuk Jézus sem kősziklának nevezte Pétert, hanem az eredeti szónak a szikláról lepattant szikla darab az értelme, de mindegy. Ezt bárki le tudja ellenőrizni. Soha sem állította Jézus, hogy Péter egy olyan kőszikla lesz, amire egyházat lehet építeni. És az a szörnyű, hogy ez ott van, ez leellenőrizhető és mégis mennek az emberek egy hazugság után.
2018. febr. 11. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
76%

#12

Lehet akkor eddig rosszul tudtuk, de ezek szerint a legtöbb szótár rosszul fordítja a Kéfás nevet.

2018. febr. 11. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 követ62 ***** válasza:
20%

Szerintem egyik se. Mélyitsd el kapcsolatod Istennel és hagy, hogy Ő vezessen, mutassa neked az utat.

Sok ige kutatás és ima szükséges. Valamint az, ha mutat valamit azt lébd meg.

Tud kimondani amit Jézus "Mindazon által ne az legyen amit én akarok hanem amit Te."

2018. febr. 14. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
70%
Azt az utat járd, ami belülről jön; hogyha neked az ortodox otthonosabb, jobban érzed magad benne, akkor válaszd azt; nekem pl teljesen mindegy, hogy miben hiszel:)
2018. febr. 14. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 Zenon ***** válasza:
5%

A harmadik út lesz/lenne a helyes. Az eszmélet útja.

Tehát ne legyél egyik se!

2018. febr. 15. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 követ62 ***** válasza:
0%

Nemtudom kedves kérdező, hogy te pontoztál-e le?

De, ha szerinted helytelen Isten tanácsát követni akkor mit mondhatnék?

2018. febr. 16. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
13%
Légy ortopéd vala.
2018. ápr. 20. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
0%
Az egész vallás hülyeség és azon vitatkoztok melyik a nagyobb? :)
2018. ápr. 20. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Dehogyis kőszikla Péter. Soha nem volt püspök csak járt Rómában és tanított aztán vértanuhalált halt és fejjel lefelé feszítettek keresztre. Esetleg Jézus úgy érezhette Péterrel ezt a kőszikla dolgot hogy Péter hirdeti a legerősebb én a tanítványok közt a kereszténységet vagy hogy a keresztényellenes Rómában is Kőszikla ként kiáll Jézus mellett.

Legyél nyugodtan ortodox.

2021. júl. 6. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!