Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Homoszexuális irányultságú...

Homoszexuális irányultságú emberként mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Túl vagyok a harmincon,még sosem volt párkapcsolatom.A felszínen mindenki egy barátkozó,nyitott embert lát,ami szintúgy a természetem része.Ennek ellenére nagyon kevesen tudják,hogy mekkora magány és belső űr van bennem a vágyaim miatt.Tizenévesen sokat imádkoztam Istenhez,hogy szabadítson meg ezektől a vágyaktól.Sajnos azóta is megmaradtak.Azóta olyan szorongásokat okozott már ez,hogy egy idő után befuccsolt az egyébként bár nagy erővel,de kifelé egészen sikeresen (nagyrészt) látszatvilágom.Pszichiáter által felírt nyugtatókat szedek (nem vagyok pszichiátriai beteg!) a szorongásaimra,több pszichoterápiára is jártam,de igazán senki sem segített.Keresem a homoszexualitásból való kiutat,azt is,hogyan tudnék az ellenkező nemem felé mást is érezni sima barátságnál vagy szimpátiánál,de azóta is kizárólag azonos neműek felé vannak ilyen érzéseim.Nem találom mi ebből a kiút és egyre kevésbé látom a perspektívát.Mitévő legyek?:(

2018. febr. 17. 17:11
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
 81/161 anonim válasza:
*
2018. ápr. 21. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/161 anonim ***** válasza:
20%
A Máté 6:33 jutott eszembe. Igaz, ez a bibliavers az alapvető fizikai szükségletekkel kapcsolatos. De azt hiszem, hogy alapjában igaz, hogy ha első helyre tesszük Isten dolgait az életünkben, akkor mindenképpen számíthatunk arra, hogy törődik velünk, és támogat minket. Nem arra gondolok, hogy áldását adná egy homoszexuális kapcsolatra. Még mielőtt félreértene valaki... Hanem arra, hogy segíthet kezelni a helyzetet és mutat kiutat.
2018. máj. 9. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/161 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem ez fejben dől el

Jöjj össze egy lányal és ha hosszú ideig együtt vagy vele és nem gondolsz a Homoszexualitásra akkor talán ki gyogyulsz belöle

2018. máj. 25. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/161 Lacás1976 ***** válasza:
80%

Te szerencsétlen ez nem egy nátha amiből ki lehet gyógyulni!!! Összejöhet egy lánnyal igen, de nem hinném hogy boldog is lenne vele.

Minket melegeket minden túlbuzgó fanatikus ki akar "gyógyítani" fogjátok már fel nekünk így jó!

2018. máj. 25. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/161 anonim ***** válasza:
8%
akk legyen jó nektek csak ebböl nem lesz gyerek es ezert hat nem a legtermeszeteseb dolog
2018. máj. 25. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/161 anonim ***** válasza:
89%

Nem értem azt, hogy ez a kérdés valójában mi célt is szolgál pontosan. Te már eldöntötted azt, hogy inkább a vallás mellé állsz. Ezen nem tudunk segíteni. Amennyiben úgy érzed, hogy a mesevilágbéli hit az elsődleges, nem pedig te magad, akkor lelked rajta. Én ateistaként - és nem mellesleg melegként - csak azt tudom javasolni - bár nem tudom, hogy egyáltalán ennyi fundamentalista között merjek-e bármit is írni - , hogy használd ki az életet, mert csak egy van. Megszületsz és meghalsz, ez biztos. Te az, hogy közben élsz-e, az csak rajtad áll. Addig nincs problémám a hívőkkel, amíg nem gondolják úgy, hogy az ő igazuk az egyedüli és megcáfolhatatlan igazság a világon. Lassan úgy érzem, hogy egy transzcendens lény fontosabb és többet ér, mint egy érző, gondolkodó, szerető ember. Szánalmas.

Summa summarum: Melegségedet illetően ne próbálj megváltozni, de a vallást felejtsed el, vagy örökre boldogtalan maradsz. Megéri?

2018. máj. 26. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/161 anonim ***** válasza:
22%
#84, #86 Nem értitek. Azért teszi ki ezt a kérdést újra meg újra, mert nem jó neki, hogy ilyen érzései vannak, és heteroként szeretne élni. Családot szeretne és gyereket.
2018. máj. 26. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/161 anonim ***** válasza:
100%
Én tökéletesen értem, hogy mit szeretne a kérdező. Éppen ezért írtam, hogy már elkötelezte magát a vallása mellett. Családot pedig nem csak heteroszexuálisként alapíthat. Ugye itt jön képbe az, hogy mit tartunk családnak. Család-e az, ha egy özvegy anyuka él a felnőtt lányával? Család-e az, ha egy meleg pár él együtt? Család-e az, ha két felnőtt, döntésképes ember él együtt gyerekek nélkül? Számomra mindegyik az. A kérdés már csak annyi, hogy a kérdés kiírója szerint igen, vagy nem. Az eddigiekből egyébként teljesen az utóbbi jött le, tehát megint csak azt tudom mondani, hogy értelmetlen a kérdés. A homoszexualitásból nem lehet kigyógyulni, nem betegség. Mehet sokkterápiára, hormonkezelésre, pszichiáterhez, pszichológushoz, akkor sem fog megváltozni.
2018. máj. 26. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/161 A kérdező kommentje:

87-es válaszoló: Köszönöm a megértést, meg természetesen mindenkinek akit nem említettem.Igen,pontosan ezért szeretnék megváltozni.És nagyon nagyon magányos és üres érzés,hogy magamtól is (ez nem a társadalmi nyomás) egy boldog,tartalmas,családi életre.Vágyat pedig nem vagyok képes érezni nők iránt.Egyszerűen két "világ" között ragadva érzem magam.Hogy amit szeretnék,részben fizikai,részben egyfajta lelki beállítódás miatt nem megy,amifelé meg a vágyak vinnének... azon az úton meg nem szeretnék elindulni.

Furcsak nekem,hogy akik nagyon a homoszexuális élet mellett teszik le a voksot az alapján is,amit tőlem olvasnak (félre ne értsétek,én egyáltalán nem gondolom,hogy rossz szándékból teszitek) mindig a vallásokat említik.Egy szóval nem említettem semmilyen vallást.Istenkeresést,útkeresést,istenhitet azt igen.Engem igenis foglalkoztat az a kérdés,hogy egyszerűen az életünknek többről kell szólnia,mint ez a 70-80,de akár 120 (mert ennél többre a kódolt génállományunk miatt nem vagyunk képesek) év.Egyedül Isten és Fia ajánl egy esélyt a feltámadásra.Én is botladozom és sokat kételkedem,de talán végre sikerül közel kerülnöm Istenhez,és nyílván a Teremtőnk nem azért helytelenít valamít,mert rosszat akar nekünk.

Én sehol nem írtam vallásokról.Sok vallás létezik,egy részét valamennyire ismerem,egy részét nem.Volt amelyikben jártam,többségében pedig nem.Az,hogy mit gondolok,vagy érzek róluk,az nyílván egy másik téma lenne.De valahogy sok hozzászólásban előjön,hogy a vallásom nem engedi..stb.Sosem írtam vallásokról...

2018. máj. 26. 18:13
 90/161 anonim ***** válasza:
Ha nem a vallás miatt akarsz megváltozni, akkor mégis miért? Érthetetlen számomra ez az egész. Miért jó az neked, ha boldogtalan vagy? Felőlem legyél, nem érdekel, de attól függetlenül nem értem. Szíved joga, hogy úgy élj, ahogyan akarsz, csak nekem - mint olyan embernek, aki szeret meleg lenni - értelmetlennek tűnik.
2018. máj. 26. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!