Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Homoszexuális irányultságú...

Homoszexuális irányultságú emberként mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Túl vagyok a harmincon,még sosem volt párkapcsolatom.A felszínen mindenki egy barátkozó,nyitott embert lát,ami szintúgy a természetem része.Ennek ellenére nagyon kevesen tudják,hogy mekkora magány és belső űr van bennem a vágyaim miatt.Tizenévesen sokat imádkoztam Istenhez,hogy szabadítson meg ezektől a vágyaktól.Sajnos azóta is megmaradtak.Azóta olyan szorongásokat okozott már ez,hogy egy idő után befuccsolt az egyébként bár nagy erővel,de kifelé egészen sikeresen (nagyrészt) látszatvilágom.Pszichiáter által felírt nyugtatókat szedek (nem vagyok pszichiátriai beteg!) a szorongásaimra,több pszichoterápiára is jártam,de igazán senki sem segített.Keresem a homoszexualitásból való kiutat,azt is,hogyan tudnék az ellenkező nemem felé mást is érezni sima barátságnál vagy szimpátiánál,de azóta is kizárólag azonos neműek felé vannak ilyen érzéseim.Nem találom mi ebből a kiút és egyre kevésbé látom a perspektívát.Mitévő legyek?:(

2018. febr. 17. 17:11
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
 71/161 anonim ***** válasza:
100%
Mért egy bizonyítatlan eredetű külső elvárásrendszernek akarsz megfelelni önmagadat gúzsba kötve és szenvedve, ahelyett, hogy megengednéd magadnak, hogy boldog legyél? Egy életed van! Luxus elpocsékolni!
2018. ápr. 7. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/161 anonim ***** válasza:
23%
Kedves Kérdező! Szerintem az a legszomorúbb, mikor olyanok sem állnak ki Isten magas irányadó mértékei mellett, akik kereszténynek vallják magukat. Ahelyett, hogy támogatnák azokat, akik a hitben bátorításra szorulnának. Holott egy kereszténynek tudnia kellene, hogy Isten törvényei a javunkra válnak.
2018. ápr. 7. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/161 anonim ***** válasza:
83%
Milyen javára válik, hogy szenved, mert a biológiai késztetését nem tudja kiélni?
2018. ápr. 7. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/161 Pietrosol ***** válasza:
100%

#68!


Azért nem kicsit kell agyalágyultnak lenni, hogy valaki a fenti idézetet materiálisan értelmezze, hiszen, ha szó szerint veszed, akkor abban azt írják, hogy a két test eggyé válik. Ilyen meg nincs.

2018. ápr. 7. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/161 anonim ***** válasza:
52%

#74

Mondta valaki, hogy szó szerint értelmezem ezt a részt?

2018. ápr. 7. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/161 Pietrosol ***** válasza:

#75!


Értem, csak azt nem, hogy ez miért válasz arra a kérdésre, hogy Jézus Krisztus miképp vélekedett a homoszexuális kapcsolatokról.

2018. ápr. 7. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/161 Lacás1976 ***** válasza:
100%

Kedves 62 es azt irtad arról szól a cikk hogy megkeresik az okát mitől meleg valaki.... De pont ez a lényeg nincs oka. Szerető szüleim vannak, nem közeledtek hozzám fiúk kamaszkoromban nem rontott meg senki és még sorolhatnám sokáig. Mégis a fiúk érdekelnek. Az a különbség én ez ellen nem harcolok sőt élvezem :)

Meg még annyit az átnevelésről nem is olyan régen a balkezeseket is át akarták nevelni jobbkezesre mert az a normális.... Sötét középkor amit képviselsz.

2018. ápr. 9. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/161 Lacás1976 ***** válasza:
82%

Az előbb 61 est akartam írni.


Uhh 72 es na te is jó szentfazék vagy. Szerintem hit gyülekezetes vagy jehova tunuja lehetsz. Nekem egyszer egy hitgyülekezetes nő azt mondta ezt egy démon okozza. Nemár démon....

2018. ápr. 9. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/161 anonim ***** válasza:
100%

Amint látom, vagy olyan válaszokat kaptál, hogy "hagyd a francba a vallást és éld ki magad", vagy pedig "térj meg belőle"+ egy sor idézet arról, hogy a homoszexualitás bűn. Igazából egyik sem segítség. Miért? Mert ha fontos neked a hited, akkor nem tudod csak úgy "hagyni a francba" a vallást, a homoszexualitást pedig nem te választottad, egyszerűen csak ilyen vagy, így ez nem lehet a bűnöd. Azt meg tudod tenni, hogy nem létesítesz kapcsolatot, de a homoszexualitás ettől nem fog elmúlni.


Nehéz helyzetben vagy, az tény. Mi lenne, ha felkeresnéd valamelyik melegeket segítő szervezetet, például a Szivárvány missziót? Találkozhatnál hozzád hasonló emberekkel, megbeszélhetnétek, kinek mi jelent problémát, ki hogyan boldogul így az életben. A legeslegjobb az lenne, ha más hívő melegekkel tudnál beszélni, ők hogyan oldják meg?

Nem vagy egyedül, ez biztos!

2018. ápr. 9. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/161 anonim ***** válasza:
80%

Kérdezek tőled egy egyszerű kérdést, kérdező. Szerinted Isten érzett valaha vágyat? Szerelmet és vágyódást valaki iránt? Ha igen akkor megkérdőjelezném isteni mivoltát. Ha meg nem akkor itt a másik két dolog.

1-nem mindenttudó

2-semmi joga hozzá hogy ítélkezzen olyan dolog fölött amiről fogalma sincs

2018. ápr. 10. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!