Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Homoszexuális irányultságú...

Homoszexuális irányultságú emberként mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Túl vagyok a harmincon,még sosem volt párkapcsolatom.A felszínen mindenki egy barátkozó,nyitott embert lát,ami szintúgy a természetem része.Ennek ellenére nagyon kevesen tudják,hogy mekkora magány és belső űr van bennem a vágyaim miatt.Tizenévesen sokat imádkoztam Istenhez,hogy szabadítson meg ezektől a vágyaktól.Sajnos azóta is megmaradtak.Azóta olyan szorongásokat okozott már ez,hogy egy idő után befuccsolt az egyébként bár nagy erővel,de kifelé egészen sikeresen (nagyrészt) látszatvilágom.Pszichiáter által felírt nyugtatókat szedek (nem vagyok pszichiátriai beteg!) a szorongásaimra,több pszichoterápiára is jártam,de igazán senki sem segített.Keresem a homoszexualitásból való kiutat,azt is,hogyan tudnék az ellenkező nemem felé mást is érezni sima barátságnál vagy szimpátiánál,de azóta is kizárólag azonos neműek felé vannak ilyen érzéseim.Nem találom mi ebből a kiút és egyre kevésbé látom a perspektívát.Mitévő legyek?:(

2018. febr. 17. 17:11
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/161 anonim ***** válasza:
76%

Ez egy nagyon jó cikk: [link]

Ne hagyd, hogy mások mondják meg, mi a jó neked. Ha családot szeretnél és normális életet, igenis el tudod érni. Miért kellene csak azért homoszexuálisan élned, mert egyesek szerint az a tuti?

2018. ápr. 6. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/161 anonim ***** válasza:
74%

Én leszbikus vagyok és keresztény. Nem érzem magam amiatt bűnösnek, ha szerelmes vagyok egy lányba és boldoggá tesszük egymást. Befogadunk árva gyerekeket, szeretetet adunk nekik és családként élünk. Amiatt bűnösnek érezném magam, ha egy heteroszexuálist kényszerítenék, manipulálnék kapcsolatra. Ha egy másik ember idejét rabolnám azzal, hogy hamis érzésekkel álltatom. Amiatt, hogy leszbikus vagyok, amiatt viszont sosem fogom és hiszek abban, hogy Isten megérti, amire gondolok.

Vannak vallásos barátaim, akik elfogadnak és szeretnek, akik szerint szintén nem jutok pokolra emiatt, mert nem bűn. Nekem ennyi elég.

2018. ápr. 6. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/161 Lacás1976 ***** válasza:
100%
61 es átfutottam a cikket szerintem marhaság. Lehet rövid távon működni látszik de hosszú távon biztos boldogtalan lesz akit így átnevelnek.
2018. ápr. 6. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/161 anonim ***** válasza:
52%
Kedves Lacás! 61-es vagyok. Lehet hogy ha nem csak átfutod, hanem elolvasod, te is látnád, hogy itt nem átnevelésről van szó. Hanem arról, hogy megkeresik az okát annak, miért vonzódik valaki a saját neméhez. Utána pedig segítenek neki hogy meg tudjon változni.
2018. ápr. 7. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/161 anonim ***** válasza:
17%
Kedves 62-es! Nagyon szép dolog, hogy árvákkal foglalkoztok.Hogy mi a bűn és mi nem az, azt Isten dönti el és nem mi. Még csak nem is a vallásos barátaid. Isten szava, a Biblia szerint az egyneműek közötti szexuális kapcsolat bűn. (I. Kor. 6: 9-11). Ugyanúgy bűn, mint a házasságtörés. Az első században voltak olyanok, akik ilyen dolgokat gyakoroltak. De megváltoztak és így elnyerték Isten helyeslését. Tudom, hogy most jól le leszek itt pontozva, de úgy éreztem korrektnek, ha nem hallgatom el ezt. Mert kedves embereknek tűntök, és ahogy olvaslak, szeretnél tetszeni Istennek...
2018. ápr. 7. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/161 Pietrosol ***** válasza:

#65!


Tudnál idézni valamit, hogy Jézus Krisztus miképp vélekedett a homoszexuális kapcsolatokról?

2018. ápr. 7. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/161 Pietrosol ***** válasza:
100%

#65!


Bocs, még annyit leírnál, hogy honnét szedted, hogy a Biblia Isten szava?

2018. ápr. 7. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/161 anonim ***** válasza:
22%

#66

Máté 19:4-6

Ő pedig felelvén, monda: Nem olvastátok-é, hogy a teremtő kezdettől fogva férfiúvá és asszonynyá teremté őket,

És ezt mondá: Annak okáért elhagyja a férfiú atyját és anyját; és ragaszkodik feleségéhez, és lesznek ketten egy testté.

Úgy hogy többé nem kettő, hanem egy test. A mit azért az Isten egybeszerkesztett, ember el ne válaszsza.


Tehát Istennek az volt a szándéka, hogy egy férfi és egy nő alkosson egy párt. Nem pedig egyneműek.

2018. ápr. 7. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/161 anonim ***** válasza:
52%

#66

Írtam privit, mert itt nem ez a téma.

2018. ápr. 7. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/161 A kérdező kommentje:

65-ös: Igen,én is ugyanezeken gondolkodtam.

Több jószándékú Isten hívő ember mondja,hogy nem hinné,hogy ez bűn lenne az Atya szemében..stb.De valamiért nem veszik észre (nem rosssz szándékból,és távol legyen tőlem,hogy megítéljem őket),hogy nem kezelhetjük úgy a Bibliát,hogy ami tetszik,azt kiszedjük belőle,ami meg nem azt ignoráljuk.Főleg,hogy ahogy írod,a homoszexuális kapcsolat bűn voltát az Újszövetség is megerősíti.A keresztény meleg csoportok is nagyon szimpatikusak és már gondolkodtam,hogy legalább a magány oldására elmegyek az egyikbe,de akárhány beszélgetésüket megnézem,mindig azzal az érveléssel találkozom,hogy azok a versek nem is azt jelentik,meg "nem hinném,hogy az erre vonatkozik"..stb. Aztán ha az ember közelebbről megvizsgálja az eredeti görög jelentését,egyértelműen kiderül,hogy egyértelműen a férfiak közötti szexuális kapcsolatra vonatkozik.Sok botlásom van a hitéletben,és nem szeretnék valamilyen makulátlan életű valakinek tűnni,mert egyáltalán nem vagyok az.Párkapcsolatom,szexuális kapcsolatom nincs,de attól még biztos vagyok benne,hogy sok dolgot elvétek.

Viszont ettől még muszáj megemlíteni azt,hogy az azonos neműek közötti kapcsolatról a Biblia teljesen egyértelműen fogalmaz,és konkrétan felsorolja az ilyet gyakorlókat azok között,akik nem örökölhetik Isten Országát.

2018. ápr. 7. 10:19
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!