Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Homoszexuális irányultságú...

Homoszexuális irányultságú emberként mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Túl vagyok a harmincon,még sosem volt párkapcsolatom.A felszínen mindenki egy barátkozó,nyitott embert lát,ami szintúgy a természetem része.Ennek ellenére nagyon kevesen tudják,hogy mekkora magány és belső űr van bennem a vágyaim miatt.Tizenévesen sokat imádkoztam Istenhez,hogy szabadítson meg ezektől a vágyaktól.Sajnos azóta is megmaradtak.Azóta olyan szorongásokat okozott már ez,hogy egy idő után befuccsolt az egyébként bár nagy erővel,de kifelé egészen sikeresen (nagyrészt) látszatvilágom.Pszichiáter által felírt nyugtatókat szedek (nem vagyok pszichiátriai beteg!) a szorongásaimra,több pszichoterápiára is jártam,de igazán senki sem segített.Keresem a homoszexualitásból való kiutat,azt is,hogyan tudnék az ellenkező nemem felé mást is érezni sima barátságnál vagy szimpátiánál,de azóta is kizárólag azonos neműek felé vannak ilyen érzéseim.Nem találom mi ebből a kiút és egyre kevésbé látom a perspektívát.Mitévő legyek?:(

2018. febr. 17. 17:11
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/161 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenki eddigi hozzászólását! Az időkjelei linket is.Én is hallok hasonló változástörténetekről.Bár személyesen sajnos még senkivel sem sikerült beszélnem akinek ez sikerült.

Járok pszicoterápiára is,de egyelőre nem sok sikerrel.:(

2018. márc. 27. 22:29
 52/161 anonim ***** válasza:
100%
Miféle pszichoterápiára jársz? Irányultságot megváltoztatóra? Hát, az nem is fog sikerülni! Szakember ilyet nem vállal el! Olyat elvállalnak, hogy megtanuld magadat így elfogadni. De ha te magad nem akarod, akkor az se fog menni!
2018. márc. 27. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/161 A kérdező kommentje:

Igen,ennek a megváltoztatása a pszichoterápia legfőbb célja.Nagyrészt jungi analitikus pszichológus vállalta el.A mainstream ideológiáktól nem mentes felfogással ellentétben ő azt mondja,hogy ennek okainak többsége a nagyon korai kisgyermekkorban keresendők,a különböző kötődések irányában.(Anyával és apával való kapcsolat különböző vonatkozásai,egyéb családi és környezeti hatások).Ezeknek egy részéről emlékek is vannak,másik része pedig a tudalatti kutatásával lelhető fel.Nagyon letömörítve erre alapoz a terápia.

Talán (ezt már én teszem hozzá,és hangsúlyozom,hogy nem 100%-ig ugyanaz) az ismertebb pszichiáterek közül Jung mellett Joseph L. Nicolosy kutatásai állnak ehhez a legközelebb.

2018. márc. 28. 15:52
 54/161 anonim ***** válasza:
Szereti a pénzt az a pszichológus! Ellenőrizted a diplomáját? Ez teljességgel tudománytalan, ennélfogva etikátlan. Az orientáció megváltoztatása még soha senkinek nem sikerült. Yungnak se. Ha sikerült volna, már rég nem lennének homoszexuálisok, senki nem örül neki, hogy az, csak tudomásul veszi. Ne szórd a pénzedet!
2018. márc. 28. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/161 anonim ***** válasza:
Egy ilyen "terápiával" kifejezetten ártasz magadnak, mert évek múlva itt fogsz állni pénzügyileg megrövidítve, a reményedet elvesztve, és még sokkal alacsonyabb szintű lesz az önbizalmad, mert azt fogod gondolni magadról, hogy "még erre se vagyok képes". Ahelyett, hogy inkább az önelfogadás és boldog párkapcsolat felé vennéd az irányt. Akkor nyugodnál meg és élhetnél gyógyszermentes életet, ha megbékélnél a helyzettel. Él Magyarországon néhányszázezer meleg, köszönik, megvannak.
2018. márc. 28. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/161 anonim ***** válasza:
92%

Ha ez a kérdés nem kamu akkor csak egy példa arra, hogy a vallás nem csak értelmetlen de káros is.


Valóságos gyógyszereket, mérgeket szedsz, hogy egy képzeletbeli Isten képzeletbeli szabályai által létrehozott szekta tagja lehess és a veledszületett képzeletbeli bűnökért nehogy pokolra-egy képzeletbeli helyre juss.

Mi ez, ha nem agyrém?


Az állatvilágban van célja a homoszexualitásnak. Ha túl sok hím egyed volt, néha születtek ilyenek, akik enyhítették az falkavezérségért szóló harcot mivel nem voltak potenciális vetélytársak, sőt az utódok nevelésében is segítettek.


Tudom, hogy hívő emberként nehéz lehet a korábbi saját gondolataidat újraformázni, de ezt már akkor meg kellett volna tedd mikor egy elvileg szeretetre és békére buzdító vallás miatt elkezdted magad gyógyszerrel kezelni csak mert vagy és létezel ilyen formában.


Gondolj bele. Legyen igazad, és halálod után ott lesz az örök élet. Fa*sza. És mi van ha nem? Mi van ha ez az egy esélyed van és ha meghalsz az leszel ami születésed előtt voltál. Semmi. Na akkor mi van?

Ennyi fájhat belegondolni ebbe, hogy meséket kell köré gyártani?

Elmondom mi van akkor. Az, hogy elbaltázod az egyetlen lehetőségedet arra, hogy élj. Hogy olyan álmokat követsz amik károsak neked, hogy visszatekintve majd nem leszel büszke erre. Szobanövény is lehetnél ezzel a lendülettel. Használd az agyad és élj amíg tudsz. Csinálj olyat amitől nem lesz bűntudatod és jobb embernek érzed magad. Fejlődj, tanulj és hagyd ezeket az idejétmúlt baromságokat.

2018. márc. 28. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/161 Lacás1976 ***** válasza:
89%

Csatlakozom az előttem szólóhoz. A vallás nagyon kártékony egy horgony ami az emberiséget csak visszafogta.Én már 15 éves korom óta azt mondom hogy vallások nélkül már rég egy star trek fejlettségi szintű világban élnénk. 1000 év sötétség köszi katolikus egyház meg a többi.


Újra azt mondom hagyd a vallást és élj végre mint meleg!!!

Én imádok búza lenni akkor se lennék heteró ha lehetne.

2018. márc. 30. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/161 anonim ***** válasza:

#57

Csak kíváncsiságból kérdem: Meg tudod számolni a két kezeden, hogy hány partnered volt eddig? Vagy ez csak sztereotípia a melegeket illetően?

2018. ápr. 5. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/161 Lacás1976 ***** válasza:
100%
Nekem nagyon sok alkalmi partnerem volt ha húsz kezem lenne azokon se tudnám megszámolni őket. Én mertem kiélni a vágyaimat és nem depiztem be azon hogy a vallás ezt vagy azt bűnnek tartja. Amúgy párkapcsolatban élek egy fiúval már 4 éve és nem keféltem félre, udok ikyen is lenni
2018. ápr. 5. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/161 anonim ***** válasza:
91%

Rúgd ki a lélekbúvárod.

Ne imádkozz mert felesleges.

Fogadd el magad és keress pasit.


Egyébként az ilyeneket mint te nem értem. Azt még vágom, hogy egy 14 éves kölök ilyesmin rágódik.

De azt, hogy egy 30-as itt tart......

Érthetetlen, felfoghatatlan számomra az ilyen viselkedés.

Tudom, hogy felesleges neked bármit is írni.

Pontosan tudod te is, hogy mit kellene tenned.

Csak valami rejtélyes oknál fogva jobb itt siránkozni mint cselekedni a hozzád hasonlóknak.

Mert nem vagy egyedül, sok ilyen van.

2018. ápr. 6. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!