Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Homoszexuális irányultságú...

Homoszexuális irányultságú emberként mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Túl vagyok a harmincon,még sosem volt párkapcsolatom.A felszínen mindenki egy barátkozó,nyitott embert lát,ami szintúgy a természetem része.Ennek ellenére nagyon kevesen tudják,hogy mekkora magány és belső űr van bennem a vágyaim miatt.Tizenévesen sokat imádkoztam Istenhez,hogy szabadítson meg ezektől a vágyaktól.Sajnos azóta is megmaradtak.Azóta olyan szorongásokat okozott már ez,hogy egy idő után befuccsolt az egyébként bár nagy erővel,de kifelé egészen sikeresen (nagyrészt) látszatvilágom.Pszichiáter által felírt nyugtatókat szedek (nem vagyok pszichiátriai beteg!) a szorongásaimra,több pszichoterápiára is jártam,de igazán senki sem segített.Keresem a homoszexualitásból való kiutat,azt is,hogyan tudnék az ellenkező nemem felé mást is érezni sima barátságnál vagy szimpátiánál,de azóta is kizárólag azonos neműek felé vannak ilyen érzéseim.Nem találom mi ebből a kiút és egyre kevésbé látom a perspektívát.Mitévő legyek?:(

2018. febr. 17. 17:11
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/161 anonim ***** válasza:
21%
Esetleg aszexuális, vagy hasonló cipőben járó leszbikus nővel lehet ilyen házasságot megbeszélni. Ha jó barátként, a magányt enyhítendő tudtok együtt élni, miközben egyikőtök részéről sincs a másik iránt olyan "elvárás" amit az nem tud megadni, esetleg gyereket azért vállaltok, akkor lehet egy alapvetően jó családi életed annak ellenére, hogy nem egy hagyományos pár vagytok. Már ha tényleg kész vagy kitartani amellett, hogy hitbéli okokból nem éled meg az igazi szexualitásod.
2018. márc. 2. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/161 Lacás1976 ***** válasza:
91%
Hát ez egy nagyon szánalmas jövökép, a vallás miatt egy frigid leszbivel élni
2018. márc. 3. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/161 anonim ***** válasza:
63%

nem olvastam el a válaszokat. a lényeg, hogy te egy nagyon egészségtelen utat választottál. A vallás az Istennek csak egyfajta tolmácsolása. Kétlem, hogy a pokolra kerülnél, mert szeretsz valakit.

Kár magadat megbetegítened olyan miatt, ami örömet is okozhat. Szerintem vállald fel magad. Ha ez segít, költözz messzire, el a jelenlegi közegedből, és ott vállald fel magad. Egyszer élünk. Miért kell tönkretenni azt az egyet?

2018. márc. 10. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/161 anonim válasza:
0%
Ez egy elég nehéz élet helyzet..Esetleg egy pszichológushoz járhatnál, aki segìt feldolgozni érzelmeidet...Én ezt az állapotot betegségként kezelném...aminek az okát kell megkeresni..gyógyìtani..Ha nem megy a gyógyulás akkor szerintem tényleg nem tehetsz róla..mert tettél ellene..de Isten a szìvet vizsgálja..Ő ismer téged..
2018. márc. 11. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/161 anonim ***** válasza:
84%
44-es, ne legyél már ilyen szellemileg elmaradott, hogy a homoszexualitást betegségnek kezeled!Ez nem betegség, amit gyógyítani lehet - soha senkinek nem sikerült - ez állapot. És aki az egyértelmű okára rájön, az a Nobel-díj várományosa.
2018. márc. 11. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/161 anonim ***** válasza:
0%

1.felismered hogy ez az érzés egy becsapás , hogy a homosexualitas bűn.

2.megismered hogy Isten szeret teged, az ö szeretetét.

3.megtérsz ebből

Vagy:

Nem teszel semmit, nem is keresed Istent, mert eleve nem hiszel h szerethet. Pedig igen, szeret.

Válasz.

2018. márc. 11. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/161 Lacás1976 ***** válasza:
75%

Jaj már miért lenne becsapás. Ne hallgass ezekre a szentfazekakra mert egy életre boldogtalan és megkeseredett leszel. Egyszer nem tudtam lerázni egy hitgyülekezetest mondtam neki meleg vagyok nem érdekel..... Erre azt mondta ezt egy démon okozza. Azért vannak vágyaink hogy kiéljük azokat.

El kéne olvasnod a meleg káma szútra című könyvvet akkor egyenesbe jönnél.

2018. márc. 12. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/161 anonim ***** válasza:
54%

Esetleg ezt megnézheted:

[link]

2018. márc. 17. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/161 anonim válasza:
24%
Mindenki, aki leszólta azt, hogy hol van a Bibliában szó homoszexualitásról, annak csak 2 oldalt kell elolvasnia. Isten Ádámot és Évát teremtette meg. FÈRFI ÉS NŐ. Ez egy alapvető dolog, az a normális, ha egy férfi és egy nő van együtt. Két férfi, vagy két nő együtt nem Istentől eredő kapcsolat.
2018. márc. 19. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/161 Lacás1976 ***** válasza:
86%
Jaj nem istentől eredő kapcsolat.... És akkor meg mi van? Amúgy meg ha egy férfi és egy nő csak úgy szexel de nem házasok az is bűn a biblia szerint. Meg még egy csomó minden, kivéve persze a melegek szidása mert azt lehet... Én egy vallások nélküli világban szeretnék élni ahol az emberek tudatát nem mérgezik hülyeségekkel.
2018. márc. 20. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!