Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van itt valaki rajtam kívül...

Van itt valaki rajtam kívül akinek az anyja vagy bármilyen rokona vallási fanatista? Vallásosnak neveltek viszont nem vagyok az Azt akarja hogy vallásos suliba menjek de nagyon nem akarok Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés
2018. márc. 13. 17:40
1 2 3
 21/30 A kérdező kommentje:

Ez van ilyen az élet nem tehetek róla ahogy ő se szívesen cserelnék vele


De ha annyira szeret miért akar rám erőltetni valamit amit én nem akarok?

Jó iskolába jó szakra jelentkeztem ami még nem is fizetős

Igen még csak 14 éves vagyok de tudom hogy mi érdekel és hogy mivel szeretnék foglalkozni


Nem arról van szó hogy cigizek drogozok vagy iszok hanem egyszerűen nem érdekel a vallás és nem egyházi iskolába akarok járni hanem olyan suliba ahol azt tanulom ami érdekel


Ha neked azt mondja az anyád hogy pl te asztalos leszel és csak abban támogat

De téged más érdekel elfogadod? Nem hiszem

2018. márc. 14. 15:47
 22/30 A kérdező kommentje:
Nem nem hiszem hogy rosszat akar egyszerűen csak beszűkült a látásmódja
2018. márc. 14. 15:48
 23/30 anonim válasza:
66%

Nálunk az asszony vallásos, én kicsit se. Reformátusnak lettem megkeresztelve, akkor voltam először és utoljára a református templomban. A vallás az egyik legnagyobb pénzlehúzás a világon, kihasználják az emberek hiszékenységét. Én egy fillért sem adományozok semmilyen egyháznak addig amíg a pápa valagát aranyozott hintón cipelik. Voltam az esztergomi bazilikában is, kérték az adományt, 2 emelettel feljebb meg ott volt egy szoba tele aranykeresztekkel meg szobrokkal. Maga a bazilika is elég puccos, hát igen a csóró egyház... elég megnézni pár templomot (pl szent márk székesegyház velencében) sose értetem mi a francnak akkora fényűzés mikor mindenhol a szegénységről papolnak. Ha kérsz tőlük akkor meg az a válasz hogy imátkozz és az isten majd segít :D Ha olyan helyre rángat el az asszony akkor mindig morcosan néznek rám hogy nem dobok semmit az adománygyűjtő dobozba. Inkább adom egy csövesnek mert legalább neki tényleg jól jön.

A kérdésre a válasz: Ne hagyd hogy ráderöltessenek olyat ami nem érdekel, a te döntésed hogy mit kezdesz az életeddel. Szerintem ezt meg tudod beszélni a szüleiddel.

2018. márc. 15. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
0%

"pápa valagát aranyozott hintón cipelik"


De hülye vagy te. Hol hordozzák a pápát aranyozott hintón? A mostani pápa meg különösen puritán.


"ott volt egy szoba tele aranykeresztekkel meg szobrokkal"


Ennyi erővel olvasszák be a magyar koronát is, és az abból szerzett pénzt használják fel.

Egyébként azok a keresztek csak aranyozottak voltak. Majd a mikron vastagságban mérhető aranyat lekaparják neked. Gondolkozol te?


Az ilyen hozzászólásokat író emberek vajon trollkodnak, vagy tényleg ilyen az értelmi szintjük?

2018. márc. 15. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 A kérdező kommentje:

Az biztos hogy az egyház nem szegény sőt! De azért kérik az adományt

Ahova én járok templom (mert hát kötelező járnom) istentisztelet után mindig kér vagy inkább követel adományt

Az egyház fenntartása céljából

Még ha lepukkant lenne megértem de nem az

2018. márc. 15. 13:50
 26/30 anonim ***** válasza:
18%

Ne kamuzz ennyit, mert egyre hiteltelenebb vagy. Voltam már több helyen misén, sehol sem kértek adomány, követleni pedig pláne nem szoktak.

Egy kosár megy végig, aki tesz bele tesz, aki nem tesz, nem tesz.

2018. márc. 15. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 A kérdező kommentje:

Nem kamuzok miért tenném? Nincs értelme

Nálunk se kötelező csak kinézik aki nem

Nem ad adományt így úgy hat mint ha kötelező lenne

De nem ez volt a kérdés teljesen elkanyarodtunk tőle

Okoskodást nem kértem

2018. márc. 15. 14:47
 28/30 HaEv ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Olvasva a hozzászólásaidat, próbáltam kiszűrni az anyukád valódi véleményét.

"Úgy értem a hogy nem támogat hogy azt mondta ha nem egyházi suliba megyek akkor eltávolodok istentől és utánna tőle is egyetemről meg ne is álmodjak"

Ahhoz képest,hogy 14 vagy, nagyon felnőtt módjára gondolkodsz, tudatos vagy és tudod, mit akarsz. Ez nagyon jó! Értem és egyet is értek a riadalmaddal, hogy ennek a döntésnek most azért nagy a tétje, de azért édesanyád még nem "fanatista"!

Ha jól értem, akkor igazából aláírná a más iskolába jelentkezést is. Mi lenne, ha megegyeznétek, hogy első helyre azt jelölnéd be, amit te szeretnél, másodiknak pedig azt, amit ő. Mivel abban az iskolában, ahova ő szeretné, hogy menj, nem foglalkozhatnál kiemelten azzal, amivel szeretsz - így tegyen engedményt. Ha az én gyerekem lennél - de nem vagy -, elgondolkodnék a közösségváltáson is, ha rád ez ilyen ellenséges hatással van. Ugyanis MÁR eltávolodtál tőle és Istentől, ez már nem kérdés. - De nem vagy az én gyermekem. Pedig büszke lennék rád... :) Szép eredmény!

Nos - ha tényleg nem megy bele édesanyád az alkuba, akkor viszont kérj segítséget az osztályfőnöktől, mondd el, mi a helyzet és ilyenkor az osztályfőnökök többnyire meg tudják győzni a szülőket.

És ha ez sem sikerül valamiért, és mégis "vallásos" suliba mész, biztos lesz olyan tanár, aki segít jobban felkészülni akár fakultációban töriből és művészeti tárgyból is. Nem teljesen reménytelen a dolog. Ha hittanból magolsz, azt is elfogadják. Nehéz lesz, de tarts ki! Tanulni később munka mellett is lehet, ha anyukád végképp nem akar támogatni. De ahhoz azért még sok víz lefolyik. Szóval, ne add fel!

2018. márc. 16. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim válasza:
Hát azért az egyház nem épp a szegénységről híres. Kíváncsi lennék hogy a pápa mennyire csóró 😃
2018. márc. 20. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 A kérdező kommentje:

#28

Köszönöm szépen :)

Sikerült megbeszélnem édesapámmal és az osztályfőnökkel

Anya még mindig ellene van mert szerinte csak akkor lehetek boldog tisztességes ember ha egyházi iskolába járok

Viszont apa biztosított róla hogy ha nem szeretnék nem kell oda mennem

Szóval még látok reményt

Köszönöm a válaszokat

2018. márc. 20. 20:40
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!