Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit gondolnak a vallásosak az...

Mit gondolnak a vallásosak az ősrobbanásról?

Figyelt kérdés

2018. márc. 16. 21:46
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
70%
Már mondtam, hogy az ősrobbanást nem elhinni kell meg nem tagadni kell. Valószínűleg a szüleidnek semmi közük nincs a tudományos élethez, azért viszonyulnak a csillagászathoz úgy, mintha hinni kéne benne és eretnekség lenne. A tudománytól való elzárkózás nem a vallásosok ismérve, hanem a degeneráltaké.
2018. márc. 16. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 Mojjo ***** válasza:
70%
@7: Nem, nem csak a te szüleid. Vannak vallásos emberek és egyébként vannak abszolút ateisták is, akik szerint nem volt ősrobbanás. Egyesek valóban nem tudják összeegyeztetni a vallásos hitükkel, a teremtésről alkotott képükkel, mások más, a valláson kívüli okokból hiszik azt, hogy nem volt ősrobbanás. De alapvetően az emberek teljesen jól elvannak az ősrobbanás gondolatával, akár vallásosak, akár nem. És a kettő nagyon jól kibékíthető, sőt...
2018. márc. 16. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
37%
Pont nem ütközik a teremtés elmélete az ősrobbanással. Ha valamit akart teremteni az istenetek akkor ahhoz elsőnek teret kellett teremtenie mert a valamik csak térben valamik. Szóval felesleges ezen vitázni szerintem. Ha lepontoznak tudom, hogy te voltál kérdező. :)
2018. márc. 17. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
29%
Nem tartom erős lábakon álló elméletnek se ezt sem az ateizmus további "elméleteit". Szerintem, egy beteg ember beteg fantáziájának szülötte az egész, mondjuk ők ugyan ezt mondják ránk. Ebbe nagyon mélyen bele lehetne menni és néha megadom magam és bele megyek, de most nem kívánok vitát, ez az én VÉLEMÉNYEM!
2018. márc. 17. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:

Szóval szerinted Georges Lemaître atya egy beteg ember volt, ráadásul ateista is?? 🤔🤔🤔


Simán teremthette Isten a világot az ősrobbanás által.


"Akkor ezt mondta Isten: Legyen világosság! És lett világosság."

(1Mózes 1:3)


[link]

2018. márc. 17. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:

Ez a kép jól szemlélteti a vita értelmetlenségét. Ezt a kérdést megosztó szándékkal provokációként szokták kirakni. Pont olyan kérdés, mint :

"Vidékiek mi a véleményetek a budapestiekről és budapestiek mi a véleményetek a vidékiekről?"

2018. márc. 17. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
31%
15. válaszoló honnan veszed, hogy a "legyen világosság" mondat egy robbanás vezér szava volt? Tehát, akkor nyílván valóan Isten maga volt a robbanás is: 1Mózes 1:1 "...Isten lelke lebegett a vizek felett..." Nyílvánvalóan ez egy robbanás kezdete volt? Jajj... :D
2018. márc. 17. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 Mojjo ***** válasza:
60%
Szerintem, kedves Balinhun, az a jajj, hogy szerinted az ateizmusnak vannak elméletei :) Az ateizmus mindössze arról szól, hogy valaki nem hisz Isten/istenek létében. Ennek nincsenek semmiféle elméletei. Egyes vallási fanatikusok csőrét bökő tudományos elméletek (mint jelen esetben pl az ősrobbanás) elismerői, sőt, aktív kutatói között ugyanúgy vannak mélyen istenhívők, mint megrögzött ateisták. Mint ahogy ezen elméletek elutasítói között is vannak ateisták is és hívők is.
2018. márc. 17. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
64%
Most a tudományról van szó. A tudomány megfigyelt (így nyilvánvalóan létező) jelenségek modellezéséről szól. Ez nem hit kérdése. Sajnos vannak balinhun-féle degeneráltak, akik mindenhova egy újabb vallási csatateret fantáziálnak, ugyanis feltétlenül bele kell kötni az ateistákba (hogy jönnek ide az ateisták?!).
2018. márc. 17. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 Pully válasza:
Szerintem kellett lennie egy magasabb erőnek/energiának, vagy akárminek, ami az ÉLET-et útjára indította a világegyetemben. Ezzel összefüggésben állhat az ősrobbanás elmélete, ami tudományosan igazolódni látszik. Abban viszont nem hiszek, hogy az, ami ezt az egészet létrehozta, az befolyásolná a mindennapjainkat. Akár Istennek, akár bármelyik vallás földi megtestesülésének hívják. Nagyjából a Deista világnézetet vallom...
2018. márc. 18. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!