Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit gondolnak a vallásosak az...

Mit gondolnak a vallásosak az ősrobbanásról?

Figyelt kérdés

2018. márc. 16. 21:46
1 2 3 4
 31/32 anonim ***** válasza:

Nem igazán sikerült megérteni: a mutáció egy MEGFIGYELT, LÉTEZŐ JELENSÉG, a szelektálódás MEGFIGYELT, LÉTEZŐ JELENSÉG, a tulajdonságok öröklődése MEGFIGYELT, LÉTEZŐ JELENSÉG, és ezeknek a természeti jelenségeknek az összegzése az evolúció. Jó, ez így együtt túl sok és ennyivel egyszerre nem lehet vitatkozni, inkább így teszem fel a kérdést: az evolúció melyik részét tagadod? Vagy ezeket csak összerakni nem tudod?


A faj csak egy egyensúlyi állapot. Ha nagyon eltér a DNS, akkor két egyed képtelen lesz egymással szaporodni és onnantól kezdve tekinthetőek két különböző fajnak. Csak mint ahogy ebből nyilvánvaló, a folyamatos mutáció végett rengeteg hibrid van, és emiatt a rendszerezés közel sem ilyen egyszerű. Ezért sincs értelme a "mivé fog válni az ember" című eszmefuttatásodnak, mert az emberi faj folyamatosan fejlődik, és úgy nevezzük el a tovább fejlődött embert, ahogy akarjuk. Az is előfordulhat, hogy az emberi fajon belül történni fog egy szakadás, azaz egyes csoportok más irányba kezdenek el mutálódni, így létrejöhet több, egymással szaporodásra alkalmatlan emberi faj. Egy afrikai ember DNS-e egy európai ember DNS-étől nagyban különbözik. Igen, a fekete afrikaiak DNS-e több ponton egyezik meg a csimpánzokéval, mint az európaié, de ez nem feltétlenül azt jelenti, hogy az európai embernek több előnyös tulajdonsága van. Például az afrikaiaknak könnyebben fejlődnek az izomzataik, jobbak a fogaik stb.. Hitlert, Sztálint meg akárkit nem hiszem, hogy célszerű ebbe belekeverni, minden diktátor olyan eszme alatt próbálta az embereket egymás ellen uszítani és a hatalmukat megszilárdítani, amilyent éppen talált.


Egyrészt a régészeti leletek egyértelműen bizonyítják (jó, oké, te nem hiszed el, hogy ezek léteznének), hogy nem a majomból fejlődött ki az ember, hanem közös ősünk volt. A mai élő majmok DNS-e merőben különböztek a több millió éve élő ősüktől, tehát nem élnek több millió éve, hanem folyamatosan fejlődtek. Mivel a mutáció véletlenszerű, ezért a fajok fejlődésének a sebessége, előnyös tulajdonságok megjelenése is teljesen véletlenszerű. No de mivel véletlenszerű, előfordulhat, hogy negatív tulajdonságokat is örökölni fogunk, ezt a természetes szelekció korrigálja, SZINTÉN véletlenszerűen (mert egy lassabb növényevő egyedet NEM biztos, hogy megtalál a ragadozó, csak ha véletlenül megtalálja, akkor baj van).


Egyébként miért kellett volna kihalniuk a majmoknak? Ez nem úgy működik, hogy amint megjelenik egy életképesebb faj, akkor a többi azonnal köddé válik. Szép lassan elvesztik a dominanciát a területük felett, visszahúzódnak és a végén kihalnak. Gorillákból már nincs túl sok, azok hamarosan el fognak tűnni, például. Rengeteg olyan régészeti lelet van (tudom, tudom), amik olyan fajokhoz tartoznak, amik már nem élnek. Vagy amint kiirtjuk őket, nem fognak a Földön maradni, ha erre gondolsz. Különböző természetvédelmi szövetségek nyomása miatt maradt életben rengeteg faj, már rég legyalultuk volna az összes őserdőt, meg állatkertbe zártuk volna az összes vadonélő állatot. Egyébként már sikeresen kiirtottuk a dodókat, a mamutokat meg másik pár ezer fajt is a közelmúltban, vagy csak eltűntek különböző környezeti változás következtében, pl légkör összetételének változásai miatt.


Igen, a Bibliában is van történelmi feljegyzés, ez alapján indult el sok régész csoport, amik később igazolni vagy cáfolni tudták az említett eseményeket. Jézus Krisztus létezésére vonatkozó tudományos hipotézisek meg külön vita tárgya. De azt, hogy a középkori kolostorokban élő szerzetesek kiszárítják a növényt, elzárják, magvakat elteszik, megfelelő közegben tárolva évszázadokig megmaradnak, mindezt kódexekben dokumentálják - ez azért már elég jó tudományos kiindulási alap. Mai napig létezik pl Szegeden nemesítő üzem. Miért van rá szükség, ha a növények nem mutálódnak és a tulajdonságok nem öröklődnek? Be lehetne zárni.


A mesterséges intelligenciát kevered valamivel. MI alatt a gépi tanulással bíró algoritmust értjük, ami sztochasztikus modellt használ minta/függvényillesztésre. Amelyik véletlenszerű függvény jobban passzol a célfüggvényre, azt elfogadja, a többit eldobja, utána a már meglévő függvényt finomítja tovább. A vezető nélküli autonóm autók is ezt használják, korábbi tapasztalatok alapján tanulnak egyre jobban vezetni. És amint látszik, még csak 5 éve legalizálták őket néhány USA államában, de már ezerszer jobban vezetnek, mint az ember. Vagy nemrég verték meg a go-világbajnokot, amit a játék bonyolultságából ítélve eddig lehetetlennek gondoltak. Ma már a legújabb sakkprogramoktól tanulnak a sakkmesterek, mert olyan stratégiákat fejlesztettek ki, amik messzemenően jobbak az emberi stratégiáktól. Tehát: NEM, az MI nem másol, főleg nem az embertől, hanem önállóan tanul. SŐT, annyira jól tanul, hogy már mi másolunk tőle. Pont ezért hívjuk mesterséges intelligenciának.

2018. márc. 23. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 anonim ***** válasza:

-simán teremthette a világot ősrobbanással-

Persze,egy unikornis is simán teremthette,miért ne?


Amikor az emberek kifejlődéséről van szó,a vallásos azt állítja,hogy túl bonyolultak vagyunk az evolúcióhoz.

Viszont ha már mi túl bonyolultak vagyunk hozzá,akkor egy istenség se pattanhatott ki a semmiből,és őt meg nem volt ki megteremtse...

A vallásos "érvek" 99%-a logikátlan baromság


Nos úgy gondolom,hogy nem véletlen,hogy a föld nagy elméi mind ateisták voltak,az isten teória teljesen logikátlan,alaptalan illetve indokolatlan.


Az ősrobbanás pedig egy meggyőző elmélet,számos bizonyítékból lehet rá következtetni.És összeáll a további tudományos tényekkel.Mint az univerzum tágulása stb.

Nem kell benne hinni,nem kell hozzá egy 2000 éves könyv beszélő kígyókkal.

2018. márc. 25. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!