Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztényi szempontból...

Keresztényi szempontból tényleg ilyen elítélendő, hogy a kutyám többet ér számomra egy idegen embernél?

Figyelt kérdés

Tegnap baráti körben feljött ez a "kit választanál, ha csak egyvalakit menthetnél meg" téma, és idővel előkerült ez a lehetőség is, hogy háziállatod vs. ismeretlen ember.

Van egy keresztény is a csoportban, és rajta kívül mindenki a háziállatra voksolt, ő viszont ettől gyakorlatilag teljesen kiborult, hogy milyen embertelenek vagyunk, nem ilyennek ismert minket, srb. Ijesztő volt...

Nem is ez a lényeg, hanem kérdés, minden keresztény hasonlóképp vélekedik? Másrészről ha igen, valaki megpróbálhatná elmagyarázni, miért rossz az, ha a saját kutyám, akihez érzelmi kötelékek fűznek, többet jelent nekem mint egy idegen, akiről semmit nem tudok?



2018. márc. 25. 12:50
1 2 3 4 5
 11/48 A kérdező kommentje:

"milyen embernek tartod magad, hogy ha az életedben legerősebb érzelmi köteléked egy kutyával alakult ki?"

Passz, gondolom elég magányos flótás lehet, aki így jár. De hogy jön ez ide?

2018. márc. 25. 13:36
 12/48 anonim ***** válasza:
53%
Kérdező, logikus, amit mondasz a biciklivel kapcsolatban, de a lényeg, hogy a bicikli érzelemeket kelt bennem, míg a vadidegen nem. Ahogy a kutyád benned szeretetet vált ki, én meg esetleg elhúzódom tőle az utcán, mert "ne érjen hozzám az a dög". Van, aki egy tálból eszik a kutyájával, vagy lenyalja a nyalókát, amit előtte a kutya. Az ilyen embereket valószínűleg soha, semmivel nem lehet meggyőzni arról, hogy az emberi élet fontosabb bármi másnál. Biológiai magyarázatot nem tudok rá adni, én így érzem.
2018. márc. 25. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/48 anonim ***** válasza:
41%
Abba gondolj bele, hogy akit nem mentesz meg azt megölöd, és azzal a tudattal kell élned hogy te ölted meg azt a személyt.
2018. márc. 25. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/48 anonim ***** válasza:
54%

Ez a felvetés nem csak vallásos szemmel rendkívül problémás. Mennyire elkorcsosodott elméje lehet annak az embernek, aki egy állat életét előbre valónak tartja az emberi életnél. Borzalom belegondolni is, hogy ilyen emberek járnak közöttünk.


Ennek pedig valóban semmi köze a valláshoz. Az ateista, liberális alapjogokban is rögzítik az emberi élet értékét. Borzalmasan beteg elme az, aki a példádban leírtak szerint gondolkozik.

2018. márc. 25. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/48 anonim ***** válasza:
42%

14-essel egyetértek.

Ez nem feltétlenül vallási kérdés. Az Egyetemes Emberi és Polgári Jogok Nyilatkozata emberekre terjed ki, ahogy a nevében is benne van és nem egy vallási dokumentum. Szerinted miért nem vesszük bele a kutyákat meg a lovakat?

Sőt, ha már itt tartunk, terjesszük ki az állampolgári jogokat a blökikre is. (Egyébként a Kétfarkú Kutyapárt biztosan támogatná a javaslatot. :)) És akkor mennék Morzsival szavazni, ő is X-elhet.

2018. márc. 25. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/48 A kérdező kommentje:

"Abba gondolj bele, hogy akit nem mentesz meg azt megölöd, és azzal a tudattal kell élned hogy te ölted meg azt a személyt."

Lol, ugye ezt te sem gondolrad komolyan?


Ezek szerint ha két emberből kéne választani, akkor sem hős lennél aki megmentett egy életet, hanem gyilkos aki megölt valakit?

Hogy lehet ennyire elkorcsosult elméje valakinek?


" Az Egyetemes Emberi és Polgári Jogok Nyilatkozata emberekre terjed ki, ahogy a nevében is benne van és nem egy vallási dokumentum. Szerinted miért nem vesszük bele a kutyákat meg a lovakat? "

Mondjuk mert biológiai korlátaik miatt az említett állatkák nyilván fel sem fogják, mi az hogy jog.

Ettől még nem kellene hogy az életük kevesebbet érjen...


"Mennyire elkorcsosodott elméje lehet annak az embernek, aki egy állat életét előbre valónak tartja az emberi életnél. "

Ha nem tudsz szöveget értelmezni, neked is ajánlanám figyelmedbe a 10. hozzászólást!

2018. márc. 25. 13:52
 17/48 A kérdező kommentje:

"Az ilyen embereket valószínűleg soha, semmivel nem lehet meggyőzni arról, hogy az emberi élet fontosabb bármi másnál. "

Meg lehetne, csak ehhez valami racionális indok kéne.

Az, hogy az én életem alanyi jogon többet ér, csak mert egy bizonyos fajba születtem, ez nonszensz.


Csak gondolj bele, egy kutya is a gazdájának segítene először, nem egy másik kutyának, csak azért, mert ő is kutya... Szomorú hogy sok ember ennyire kevesebbnek tartja az àllatokat, miközben érzelmileg úgy tűnik, pont hogy az ő szintjüket sem ütik meg...

2018. márc. 25. 13:55
 18/48 anonim ***** válasza:
57%

Én a kérdésedet olvastam el, melyben ezt írtad:


"Tegnap baráti körben feljött ez a "kit választanál, ha csak egyvalakit menthetnél meg" téma, és idővel előkerült ez a lehetőség is, hogy háziállatod vs. ismeretlen ember."


Továbbra is tartom, aki a haziállatot mentené meg az akár ismeretlen ember helyett is, annak borzalmas beteg elméje van.


Háziállat után jön majd a házi sárgarépa, mert ahhoz is érzelmek fűznek?

2018. márc. 25. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/48 A kérdező kommentje:

"Továbbra is tartom, aki a haziállatot mentené meg az akár ismeretlen ember helyett is, annak borzalmas beteg elméje van. "

Miért?

2018. márc. 25. 13:58
 20/48 anonim ***** válasza:
45%

Miért ha hagysz valakit meghalni akkor hős vagy?

Fazt, akkor vagy hős ha megmented mindkettőt, vagy addig próbálkozol még nem tudsz

2018. márc. 25. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!