Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztényi szempontból...

Keresztényi szempontból tényleg ilyen elítélendő, hogy a kutyám többet ér számomra egy idegen embernél?

Figyelt kérdés

Tegnap baráti körben feljött ez a "kit választanál, ha csak egyvalakit menthetnél meg" téma, és idővel előkerült ez a lehetőség is, hogy háziállatod vs. ismeretlen ember.

Van egy keresztény is a csoportban, és rajta kívül mindenki a háziállatra voksolt, ő viszont ettől gyakorlatilag teljesen kiborult, hogy milyen embertelenek vagyunk, nem ilyennek ismert minket, srb. Ijesztő volt...

Nem is ez a lényeg, hanem kérdés, minden keresztény hasonlóképp vélekedik? Másrészről ha igen, valaki megpróbálhatná elmagyarázni, miért rossz az, ha a saját kutyám, akihez érzelmi kötelékek fűznek, többet jelent nekem mint egy idegen, akiről semmit nem tudok?



2018. márc. 25. 12:50
1 2 3 4 5
 41/48 A kérdező kommentje:
Azért az látványos, hogy ítélkezni mennyire tudnak egyesek, de értelmes indok persze mégsem jön, miért érne a ti életetek többet...
2018. márc. 26. 02:08
 42/48 anonim ***** válasza:
58%

Ég a ház és én a kutyád hozom ki, te meg fájdalmas kínok között égsz. De életben maradsz, összeégve. Biztos, hogy hálát mondasz nekem utána, hogy a kutya viszont ép és egészséges?

Próbáljuk már ki.

2018. márc. 26. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/48 szp72 ***** válasza:
67%

@ "szp72" nevű válaszoló a tökéletes keresztény nevelés mintapéldánya: aki nem ért egyet az egyházzal az nem érdemli ki az életet.


Hol írtam ilyet? Azt írtam, hogy még a hozzád hasonló súlyosan korlátoltaknak is kijár, hogy többre tartsuk az életét, mint egy kutyáét.


@ Mindeközben persze arra nincs válasz hogy miért tartja az egyház alacsonyabb rendűnek az állatokat.


Ez egy alaptétel, egy axióma, amit nem kérdőjelezünk meg. De nem csak a keresztények, hanem egyetlen normális ember se. Ezt a tételt csak az olyanok vonták kétségbe, mint a nácik, akiknek a patkányirtás vagy az emberirtás egyre megy.

2018. márc. 26. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/48 A kérdező kommentje:

"Ez egy alaptétel, egy axióma, amit nem kérdőjelezünk meg."

Pedig épp most derült ki, hogy van miért megkérdőjelezni, hiszen bár keresztényhez méltatlanul ítélkeztek itt felettem, mégsem tudja egyikőtök sem megindokolni hogy mitől érne többet egy ember élete.

2018. márc. 26. 15:33
 45/48 anonim ***** válasza:
I. Mózes 1:28 alapján az emberek magasabb rendűek az állatoknál. Egy keresztény nem kegyetlenkedik az állatokkal, vagy hasonló, és jól tartja a háziállatokat. De egy ember élete egy keresztény számára többet ér egy állaténál. Mert Istennek is többet ér. Ő a maga képmására teremtette meg az embert. Tudunk gondolkozni, szeretetet érezni, terveket szőni a jövőre, erkölcsi kérdéseken vitatkozni, érvelni. Az állatok ösztönös lények.
2018. márc. 27. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/48 anonim ***** válasza:
45%
Az emberek magasabb rendű lények mint a kutyák, így egy ismeretlen, vadidegen ember vélhetően többet ér és fontosabb a világ számára mint a hozzánk legközelebb álló állat. Vannak persze közönséges bűnözők és különleges képességű állatok, de általában a fenti gondolatmenet helytálló.
2018. márc. 27. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/48 anonim válasza:
Igen elitelendo mer egy hulye vagy a kutyad nem te hozzad ragaszkodik hanem csak egy vedelemhez egy tarsasaghoz. Nekem is van kutyam 4 nap alatt atpartolt valaki mashoz amikor nem tudtam vele foglalkozni es rakellett biznom masra. A kutya annyira egy sotet allat h buntetni kene a tartasat
2018. jún. 3. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/48 anonim válasza:
Amugy nem elitelendo mer a haziallatodat ismered az idegent nem
2018. jún. 3. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!