Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztényi szempontból...

Keresztényi szempontból tényleg ilyen elítélendő, hogy a kutyám többet ér számomra egy idegen embernél?

Figyelt kérdés

Tegnap baráti körben feljött ez a "kit választanál, ha csak egyvalakit menthetnél meg" téma, és idővel előkerült ez a lehetőség is, hogy háziállatod vs. ismeretlen ember.

Van egy keresztény is a csoportban, és rajta kívül mindenki a háziállatra voksolt, ő viszont ettől gyakorlatilag teljesen kiborult, hogy milyen embertelenek vagyunk, nem ilyennek ismert minket, srb. Ijesztő volt...

Nem is ez a lényeg, hanem kérdés, minden keresztény hasonlóképp vélekedik? Másrészről ha igen, valaki megpróbálhatná elmagyarázni, miért rossz az, ha a saját kutyám, akihez érzelmi kötelékek fűznek, többet jelent nekem mint egy idegen, akiről semmit nem tudok?



2018. márc. 25. 12:50
1 2 3 4 5
 21/48 anonim ***** válasza:
48%
A "biciklis" vagyok. Mint mondtam, nem tudok rá ésszerű magyarázatot adni, miért tartom fontosabbnak az emberi eletet az állatinál. De azzal is kezdtem az elején, hogy "nehéz lesz". Arra sem tudok magyarázatot adni, miért gusztustalan számomra a kutya után lenyalni a nyalókát, a szerelmem után meg nem. Ezek az élet nagy kérdései... Én mondjuk sok állattartót finoman szólva zizzentnek, elvakultnak tartok, így nem csodálkozom semmin.
2018. márc. 25. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/48 A kérdező kommentje:

"Miért ha hagysz valakit meghalni akkor hős vagy? "

Kettő van bajban, egyet van esélyed megmenteni. Ez az alaphelyzet. Gondoltam ennyit azért sikerült felfogni a kérdésből...

Hogy a másikat nem tudod megmenteni, vagy hagyod meghalni, ez elég komoly különbség.

2018. márc. 25. 14:04
 23/48 anonim ***** válasza:
79%

15 éves koromban én is ilyen voltam mint a kérdező (és fel is tettem egy ugyanilyen kérdést itt).

https://www.gyakorikerdesek.hu/politika__torvenyek-jog__5687..

Szerencsére azóta megváltoztam.

2018. márc. 25. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/48 anonim ***** válasza:
100%

Éleve értelmetlen ilyen kérdést nyugalmi helyzetben feltenni, hiszen ha az ember oda kerül, millió egyéb tényező lesz, ami alapján mérlegelni fog. Például, hogy melyiknek van nagyobb esélye a túlélésre, és mindenek előtt az ember saját maga melyik megmentését élheti túl nagyobb eséllyel.

Az adrenalintól tomboló véráram miatt két lehetőség van általában: az ember vagy menekül, és mindent hátrahagy a kutyával és az idegennel együtt, vagy mindkettőt megpróbálja megmenteni, ami még ha nem is sikerül, legalább megpróbálta. Logikusan azzal kezdi, amelyik közelebb van.

2018. márc. 25. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/48 A kérdező kommentje:

Személy szerint régen keresztény voltam, és abban hittem hogy az ember többet ér csak mert Isten így teremtette. De szerencsére ebből változtam meg, és rájöttem hogy a valóságban semmi biológiai alapja nincs ennek az egésznek.

Most 44 éves kétgyermekes családapa vagyok.

2018. márc. 25. 14:13
 26/48 A kérdező kommentje:

"Az adrenalintól tomboló véráram miatt két lehetőség van általában: az ember vagy menekül, és mindent hátrahagy a kutyával és az idegennel együtt, vagy mindkettőt megpróbálja megmenteni, ami még ha nem is sikerül, legalább megpróbálta. Logikusan azzal kezdi, amelyik közelebb van"

Jogos, köszönöm a választ!

2018. márc. 25. 14:14
 27/48 anonim ***** válasza:
83%
És te mit szólnál ha valaki a kutyáját mentené meg nem ne adj Isten az egyik gyereked, mert neki fontosabb volt?
2018. márc. 25. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/48 A kérdező kommentje:

"És te mit szólnál ha valaki a kutyáját mentené meg nem ne adj Isten az egyik gyereked, mert neki fontosabb volt?"

Mit kéne hozzá szólnom? Azt tette amit helyesnek érzett.

Gondolkodj egy kicsit. Ha a te gyereked és az ő gyereke közül a sajátját választaná, te elítélnéd hogy nem a te gyereked mentette?

Akkor miért ítélkeznél ha ugyanígy döntene a te gyereked és az ő kutyája között?

Nekem nyilván mindennél fontosabbak a gyermekeim, de másoktól elvárni hogy nekik is ők legyenek a fontosak a saját szeretteikkel szemben, ez elég komoly pofátlanságnak tűnik.

2018. márc. 25. 14:20
 29/48 anonim ***** válasza:
66%

#27 Nekem is ez a kérdés jutott eszembe.


Kérdező, amint már említették, ez nem vallási kérdés. Érdemes a Btk-t megnézni. Ha embert gyilkolsz, nagyobb büntetésre számíthatsz, mint ha kutyát vagy macskát. Tyúkok, sertések gyilkolása pedig egyáltalán nem elítélendő, sőt, még pénzt is lehet ezzel keresni. Amúgy miért érzed szerencsének, hogy megváltoztál? Jobban érzed magad azzal a tudattal, hogy adott esetben a kutyádat mentenéd meg? Vagy netán már kerültél is ilyen helyzetbe, és jó érzéssel töltött el, hogy a kutyádat mentetted meg egy vagy több ember helyett?

2018. márc. 25. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/48 anonim ***** válasza:
72%
Na várjál akkor ha ott van egy csecsemő meg a kutyád akkor is képes lennél a kutyád megmenteni, a gyereket meg leszarni?
2018. márc. 25. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!