Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ateisták! Hogy magyarázzátok...

Ateisták! Hogy magyarázzátok el az 5 éves, haldokló lányotoknak, hogy nem létezik mennyország?

Figyelt kérdés

Kérlek, olvassátok végig a kérdést, mert a kérdés kizárólag elméleti és inkább a kreatív oldala érdekel, nincs pejoratív töltete.



A kérdésem onnan jött,hogy egy külföldi oldalon olvastam,hogy egy ateista hölgy,aki nevezetesen bohócként dolgozott, egy 5 éves haldokló kislányt próbált felvidítani, aki viszont neki szegezte a kérdést,mikor kettesben maradtak : ha meghalok, a mennybe jutok?Természetesen a hölgy félretette a hipotéziseit és "megfelelően konvencionális " választ adott ennek a kislánynak.


Tudom, hogy ti is ugyanígy tettetek volna, hiszen minden egészséges lelkű és elméjű ember hasonlóan cselekedett volna és azt is tudom, hogy a kérdésem eléggé etikátlan, sőt hülye, de engem érdekel a másik oldal és megfordítanám :


Az 5 éves lányod a halálos ágyán fekszik és azt kérdezi tőled :

- Ha meghalok, a mennyországba jutok?

Hogy magyarázod el neki, hogy Isten nem létezik, nincs mennyország, se pokol, se angyalok? Képzeld azt,hogy én vagyok az 5 éves lányod és mondd el nekem, mi vár rám a te olvasatodban. A plüssnyuszimat szorongatom és te vagy az, akit utoljára látok ebben az életben,mert épp készülök kilehelni a lelkem. Milyen szavakkal, milyen érzésekkel adnád át mindazt a tudást, ami benned van? Biztos beszéltél már erről felnőttekkel, felnőtt eszközökkel. Most tedd meg ugyanezt egy gyermekkel, gyermek nyelven. Kíváncsi vagyok, hogy milyen kreatív módon lehet egy ilyen helyzetben objektív és józan maradni. Ha egyáltalán lehet. Nem használhatsz lexikális, akadémikus szavakat.



Mint láthatjátok, engem nem a kedélyek borzolása foglalkoztat, hanem az,hogy hogyan lehet lekommunikálni egy ilyen témát úgy, hogy etikusak maradjunk.



Ha hülyének gondolod a kérdést, akkor értelemszerűen ne válaszolj.Ha viszont van kedved, akkor megköszönöm.



L.


2018. ápr. 21. 11:02
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
16%
A gyerekeknek amúgy is hazudnak mindig,hogy megcsináljanak 1-2 dolgot,meg sok minden másban,mindig ködösítenek nekik.Ilyen esetben is ezt szokták csinálni.Még jó hogy nem fogja azt mondani,hogy nincs semmi,meg soha többet nem találkozunk.
2018. ápr. 21. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim válasza:
84%
Őszintén...Miért mondanád el a gyereknek hogy nincs mennyország? Inkább biztatni kéne, a saját hitetlenségedet félretéve, legalább boldogan hal meg.
2018. ápr. 21. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:

azt hiszem,páran nem értették a kérdést...

Én nem akarom sehogy sem elmondani,mivel nem rólam szól a kérdés és nyilván más sem mondaná el.


A kérdés csak ELMÉLETI és a KREATÍV oldala érdekel,hogy egy ilyen FELTÉTELEZETT esetben ki milyen SZAVAKKAL mondaná el,hogy nincs mennyország és Isten nem létezik.


Én a KÖZLÉSI MÓDSZERRE vagyok kíváncsi, hogy ki milyen "leleményesen" fogalmazna.



NEM AZ A KÉRDÉS, HOGY EL KELL-E MONDANI, VAGY SEM.

2018. ápr. 21. 13:35
 14/22 anonim ***** válasza:
Értjük. nem jó itt a kreatív és a "leleményes" szó. Szívből jövő vigasztalás a jó - és az ilyen motivációkor meg is találja az ember a legmegfelelőbb szavakat, és szavakon túli közlést.
2018. ápr. 21. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

És azt te hogy magyarázod el, hogy isten jóságos és szereti, de ennek ellenére meg fog halni lassan, szenvedve, kikészítve a családját és a körülötte lévőket?


Melyik a kegyetlenebb?

2018. ápr. 21. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim válasza:
21%

Sehogy.

Nem foglalkozunk semmilyen vallásos maszlaggal.

2018. ápr. 21. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
74%

Én és a családom ateista.


A gyerekeimnek eszébe sem jut olyan, hogy egyáltalán lehetséges menyország, mert ez szóba sem került sehol. Legfeljebb mások melíthettek volna ilyesmit, de az akkor rögtön helyre lesz téve, hogy mese, ilyen nincs.

Szóval ha valamelyik gyerekem lenne halálos beteg, akkor még véletlen sem tenne fel ilyen kérdést, mert tudja, hogy aki/ami meghal, az véget ért, és nincs többé sehol.


Szóval nem is kerülhetnék hasonló helyzetbe, mert ez egyszerüen senkinek nem jutna eszébe közülönk.


Ami a kezdeti helyzetet illeti - azaz ha egy olyan gyerek, aki vallásosan nevelkedett -, kérdezne ilyet, akkor szerintem minden valamennyire is normál érzelmi világgal rendelkezö ember nem kezdene vitát a gyerekkel, hanem ugyanúgy, - ahogy a kérdésben szereplö nö - egyetértöen válaszolnék.

2018. ápr. 21. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Ki az a baromąrcú aki mindenkit lepontoz?


2es, aki állítólag jó választ írt, mégi 27%

2018. ápr. 21. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%

Az ismerösöm kislanya sem vallásos családba nőtt fel, mégis amikor haldoklott a menyorszagrol kérdezett- mert:hallotta mesébe/ tévébe/ oviba, stb.

Szoval ha otthon nem is téma, attól még egy váratlan szituba simán rákérdezhet.

2018. ápr. 21. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, valahogy nagyon furán gondolkodsz.

Egy ateista családban a gyerekek nem hisznek a mennyországban.

Viszont, ha valahogyan mégis bekerült a fejébe, és a halálos ágyán ezt megkérdezi, akkor nem fogok vitatkozni vele.

De ugyanígy, ha a csillámpónik közé szeretne bekerülni, azon se vitatkoznék.

2018. ápr. 21. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!