Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ateisták! Hogy magyarázzátok...

Ateisták! Hogy magyarázzátok el az 5 éves, haldokló lányotoknak, hogy nem létezik mennyország?

Figyelt kérdés

Kérlek, olvassátok végig a kérdést, mert a kérdés kizárólag elméleti és inkább a kreatív oldala érdekel, nincs pejoratív töltete.



A kérdésem onnan jött,hogy egy külföldi oldalon olvastam,hogy egy ateista hölgy,aki nevezetesen bohócként dolgozott, egy 5 éves haldokló kislányt próbált felvidítani, aki viszont neki szegezte a kérdést,mikor kettesben maradtak : ha meghalok, a mennybe jutok?Természetesen a hölgy félretette a hipotéziseit és "megfelelően konvencionális " választ adott ennek a kislánynak.


Tudom, hogy ti is ugyanígy tettetek volna, hiszen minden egészséges lelkű és elméjű ember hasonlóan cselekedett volna és azt is tudom, hogy a kérdésem eléggé etikátlan, sőt hülye, de engem érdekel a másik oldal és megfordítanám :


Az 5 éves lányod a halálos ágyán fekszik és azt kérdezi tőled :

- Ha meghalok, a mennyországba jutok?

Hogy magyarázod el neki, hogy Isten nem létezik, nincs mennyország, se pokol, se angyalok? Képzeld azt,hogy én vagyok az 5 éves lányod és mondd el nekem, mi vár rám a te olvasatodban. A plüssnyuszimat szorongatom és te vagy az, akit utoljára látok ebben az életben,mert épp készülök kilehelni a lelkem. Milyen szavakkal, milyen érzésekkel adnád át mindazt a tudást, ami benned van? Biztos beszéltél már erről felnőttekkel, felnőtt eszközökkel. Most tedd meg ugyanezt egy gyermekkel, gyermek nyelven. Kíváncsi vagyok, hogy milyen kreatív módon lehet egy ilyen helyzetben objektív és józan maradni. Ha egyáltalán lehet. Nem használhatsz lexikális, akadémikus szavakat.



Mint láthatjátok, engem nem a kedélyek borzolása foglalkoztat, hanem az,hogy hogyan lehet lekommunikálni egy ilyen témát úgy, hogy etikusak maradjunk.



Ha hülyének gondolod a kérdést, akkor értelemszerűen ne válaszolj.Ha viszont van kedved, akkor megköszönöm.



L.


2018. ápr. 21. 11:02
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
63%

Ha egy 5 éves kislány kérdezi, leszek olyan ember, hogy meghagyom olyan hitben, ami leginkább megnyugtatja, bármi is az. Mert ilyenkor az ő lelki nyugalma a fontos, nem az én elveim.


Azt viszont nem tudom elképzelni, hogy az én 5 éves lányom (ha lenne) ilyet kérdezne. Amikor én gyerek voltam a Kádár-rendszer kellős közepén, olyan helyen, ahol százezer lakás közelében egy darab templom nem volt, arról se hallottam, hogy létezik olyan, hogy vallás. Minket nem izélgettek Jézuskákkal, de még X milliárd gyereknek egy éjjel ajándékot kihordó csodatélapókkal se hülyítettek a szüleim soha. Semmi közöm a kereszténységhez meg a dolgaihoz, az 5 éves lányomnak se lenne. Sőt, gondoskodnék róla, hogy olyan óvodába kerüljön, ahol nem ezt tunkolják beléjük. A Te gyereked sem fog kérdezgetni Gök Tengriről vagy Ahura Mazdáról, ha nem is hallott róla.


Egyébként nem nagyon hiszem, hogy bárhol a világban egy óvodás gyereknek szemibe mondják, hogy meg fog halni. Valószínűleg azzal hitegetnék, hogy meglásd, hamarosan meg fogsz gyógyulni. Hát nagyon nem kívánom senkinek ezt a helyzetet!

2018. ápr. 23. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
Meghagyjuk a mesevilágban, hogy enyhítsük a félelmét.
2018. júl. 4. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!