Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért szólnak meg ha rövidnadr...

Miért szólnak meg ha rövidnadrágban, pólóban és szandálban megyek templomba?

Figyelt kérdés
Isten nem szeret ha nem öltözök ki?
2018. máj. 3. 19:24
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
42%

A Biblia szerint a ruházat elsősorban nem a test melegen tartásához szükséges, hanem az eltakarásához. Ha jobban körülnéz az ember a világban, akkor főleg az ún. természeti népek nincsenek tisztában azzal, hogy a testet el kell takarni, illetve az egyre szélesebb társadalmi bázissal rendelkező szubkultúra, de a kultúrnépek a forró éghajlati övezetben is felöltöznek, és nincs feltétlenül vallásos felhangja a dolognak. Az európai kultúra akár tetszik, akár nem, összefonódott a kereszténységgel, és ezt sem a nácik, sem a komcsik, sem a globcsik nem tudták ignorálni - pedig igényük lett volna rá -, ezért az európai ember számára az a természetes, ha felöltözik, amikor közös társadalmi, kulturális vagy vallási eseményen vesz részt. Az, hogy divattá vált a szubkultúra mindezen semmit nem változtat. Normális ember akkor is felöltözik, ha vendéget fogad az otthonában, nemhogy akkor, amikor kimegy a lakásából. Ami a meztelenséget illeti, annak is vannak fokozatai. Az tuti, hogy egy férfiember nincs könnyű helyzetben, amikor felmelegszik az idő, mert a szemét minden irányból manipulálják. Ha az emberek tisztában lennének az alapvető öltözködési kultúrával, akkor ez másképpen lenne. De akárhogyan is van manapság az utcán, ahogyan bunkóságnak számít az, ha az ember színházba, étterembe, esküvőre, temetésre, érettségire, bíróságra, vagy hasonló helyekre megy oda nem illő öltözetben, ugyanúgy bunkóság templomba, vagy bármiféle gyülekezeti épületbe menni, amikor ott összejönnek az emberek. Én nem szólnám meg azt, aki illetlenül, hiányos öltözékben akar bemenni, hanem hazaküldeném felöltözni. Akinek nem tetszik, annak joga van távol maradni. Úgy tűnik, az utcán (majdnem) úgy öltözik, ahogy akar.


Jézus Krisztus saruviseléséhez azt fűzném hozzá, hogy abban az időben bokától nyakig takarták magukat az emberek, és nem is igazán létezett zárt cipő.

2018. máj. 4. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
38%

A 11-s válaszolónak minden szavával egyet értek. Ha Isten házába megyünk nincs semmilyen elfogadható kifogás ami miatt illetlenül öltözhetnénk fel. Csak az nem tud illendően felöltözni aki nem akar. Egy alkalomhoz illő csinos ruhát a kilós boltban 500Ft-ért megvehetünk. Egy állapotos nő is felvehet egy normális méretű/hosszúságú könnyű ruhát amiben komfortosan érzi magát.

Isten természetesen akkor is szeret ha hiányosan öltözködsz, mert Isten mindenkit szeret, még a gyilkost is. Isten a bűneidet nem szereti, ezektől szeretne megszabadítani, így ha legközelebb templomba mész akkor tiszteld meg azzal, hogy nem mutogatod a fenekedet és a melleidet. Idézem Isten szavait ezzel kapcsolatban:

"Azt akarom tehát, hogy a férfiak mindenütt bűntől tiszta kezeket felemelve imádkozzanak harag és kételkedés nélkül. Ugyanígy az asszonyok is tisztességes öltözetben, szemérmesen és mértékletesen ékesítsék magukat, ne hajfonatokkal és arannyal, gyöngyökkel vagy drága ruhával, hanem azzal, ami azokhoz az asszonyokhoz illik, akik istenfélőnek vallják magukat: jó cselekedetekkel." (1Timóteus 2:8-10)

2018. máj. 4. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
84%
Régen az emberek a legjobb ruhájukban mentek szentmisére. A templom egy szent hely, tiszteljük meg a ruházattal. Nem arról van szó, hogy Isten kevésbé szeret. De egy hamburgerrel se ülünk be a templomba, mert nem odavaló. Nem azért, mert Istennek nem tetszik, ha eszel...
2018. máj. 4. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
67%
24%-os,most olyan ruhát veszek fel,ami 1. kényelmes, 2. egyáltalán rámjön. Elhiheted,hogy én utálom a legjobban,hogy nem vehetek fel amit csak akarok,de ez most ilyen,nálunk ezt megértik.
2018. máj. 4. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
79%
Én valamilyen szinten megértem Meretét. És azt pláne nem értem, hogy a templomi közösségben mért szólják meg az emberek egymást, amikor a keresztényeknek pont nem ezt kéne csinálnia. Hétköznap van, hogy én is rövidnadrágban megyek templomba, vagy ifire. Most is pl. abban voltam, mert előtte kb. 40 fokban dolgoztam, es nem lett volna sem lehetőségem, sem időm átöltözni. És még felolvasni is kimentem, és éreztem magamon az idősek tekintetét. Nyilván vasárnap hosszú, vagy térdig érő nadrágban, ritkább esetben szoknyában megyek, de hétköznap délután, ha megyek misére, nem tudom megoldani, hogy átöltözzek előtte. Még szerencse, hogy az Úr a szívemet nézi, nem a ruháimat.
2018. máj. 4. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
55%
#10, nem elég, hogy nadrágban járok, még rövid hajam is van. Na akkor most én nem is vagyok nő? Esetleg transzvesztita vagyok?
2018. máj. 4. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
72%
Egyébként az jutott most eszembe, hogy a papunk nyáron pólóban, rövidnadrágban és szandálban szokott lenni. Jó, oké, a miseruha alatt nem látszik, de értitek, a pap sem veszi fel a reverendát a kánikulában. Szerintem annyira nem a ruha a lényeg, ez csak egy külsőség. Ha templomba megyünk, Istennel kellene foglalkoznunk, nem a többiek öltözékével.
2018. máj. 4. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
22%

#17

Nem arról volt szó, hogy nem lehet rövidnadrágot hordani nyáron (vagy már lenge ruhát), hanem arról, hogy templomba nem lehet. Egyetlen oka az, hogy ezek nem takarnak. Így például nem megyünk se rövidnadrágba, se trikóba, se ujjatlan női felsőbe.


Például tudok olyat, ahol a lengén öltözöttek kapnak a bejáratban egy takaró ruhát. Hogy adott helyen ez általános, vagy alkalmi "akció" volt, azt nem tudom.

2018. máj. 4. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
17%

Kedves nő testvéreim!

Csodálkozunk azon és fel vagyunk háborodva, hogy a férfiak nagy többsége csak is testi vágyaik kielégítésének eszközét látja bennünk és a lelkünkre nem nagyon kíváncsiak. "Nem értjük", hogy miért van ennyi nemi erőszak. "Nem értjük", hogy miért nem tisztelnek bennünket. Szemérmetlenül mutogatjuk magunkat a közösségi oldalakon, az utcán, a munkahelyen és a templomban is, ahol elméletileg mindennek tisztának és szentnek kellene lennie. Sajnálom, hogy egyre többen azt gondolják, hogy megállhatnak az Úr asztala előtt fedetlen fenékkel és mellekkel, megsértve ezzel Isten szentségét. De persze mindig is voltak és lesznek is olyanok akik azt gondolták/gondolják, hogy rájuk nem vonatkoznak bizonyos etikai szabályok, vagy Isten törvényei sem, mert ők kivételek. Magyarázkodásban és a kifogások keresésében jók vagyunk, a saját vélt igazságainkat mindig be tudjuk bizonyítani.

2018. máj. 5. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
56%

#19, most egy szimpla rövidnadrágban mi olyan szemérmetlen? Nézd, bizonyos kultúrákban és korokban teljesen mások az öltözködési szokások, más számít erkölcsösnek. Nálunk Magyarországon egy rövidnadrág abszolút erkölcsösnek számít, míg pl. Iránban nem. Annyira nem értem ezt a prűdséget, komolyan. Mert azért a szemérmesség és a prűdség között nagyon nagy különbség van. 100 éve, mikor bokáig érő szoknyát viseltek a nők, akkor is voltak olyan férfiak, akiknek csak a szex kellett, akkor is voltak olyanok, akik csak szexre használták a lányokat, szeretkeztek a cselédlánnyal, aztán meg jól otthagyták, stb... sőt, akkor is volt prostitúció. Nehogymár a nők legyenek a hibásak azért, mert egyes férfiak csak szexuális tárgyként kezelik a nőket. Nehogymár ez a mi hibánk legyen, sőt, elmondom neked, azokban a kultúrakban, ahol a nő talpig elfedi magát, ott ez méginkább így van.

Természetesen soha nem pakolom ki kirakatba a melleimet pl, de most komolyan, szerinted a huszonegyedik században egy kivillanó térdkalács olyan izgató? :D

2018. máj. 5. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!