Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztèny vagyok de hiszek a...

Keresztèny vagyok de hiszek a reinkarnàciòban is! (? )

Figyelt kérdés

Ez bűn lenne? A kèt hit nem fèr meg egymàs mellett?

16



2018. máj. 10. 12:23
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Nem vagy keresztény, hanem egy vegyes hited van. Nem is keresztény, nem is keleti.

Lehet ilyen, alapból nem bűn. NEM, a hit maga nem bűn, akármilyen is.

A bűn akkor jelentkezik, ha gonoszul gondolkodsz, vagy viselkedsz.

2018. máj. 10. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
Jézus meg a tanítványai egyszer állítólag találkoztak a Biblia szerint egy vak gyerekkel; és az egyik tanítvány megkérdezte a Jézust, hogy ki vétkezett, ő , vagy a szülei, hogy vakon született.
2018. máj. 10. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Sokan vagyunk akik ebben hiszunk.
2018. máj. 11. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
21%

A római katolikus vallást keveri a legtöbb ember a keresztény hittel amit összemosnak Jézus követésével. Ne attól legyél keresztény, hogy valamelyik szektához csapódsz (a római katolikus vallás is egy szekta, bár kétségtelenül az egyik legnagyobb). A kereszt, és annak lényegi tartalma sokkal régebbi a római katolikus vallásnál (nézz utána a lovon ülve eltemetett szkíta vezérek sírjainak).


A bibliában több ponton is tetten érhető a reinkarnáció, még úgy is, hogy a mindenféle zsinatokon megpróbálták kigyomlálni ezt.


Ha már Jézus is beszélt róla, akkor igaz kell legyen, nem volt kispályás a fickó, nem volt rászorulva a hazudozásra, mint most a papok.

"Én vagyok az út, az igazság, az élet. Aki engem követ, eljuthat oda ahova én."

Követ, nem imád. Lényeges.

2018. máj. 11. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Hali!


A hit az egy, mivel Isten is Egy.

Ami nem fér meg egymás mellet az két egyház, a mai intézményi értelmében.

Valójában Isten egyháza egy. Azért Egyház"

A hindi vallásnak nincs baja a kereszténnyel - azaz "megférne" vele. A meglévő keresztény felekezetek tartják csupán kizárólagosnak világnézetük helyességét.

Ezzel magukat minősítik, mert ebben a felfogásban a sok felekezetnek egyszerre nem lehet igaza. Szóval, ha így gondolkodsz, a következő megoldhatatlan feladat az lesz, miként választasz a felekezetek közül? Melik igaz?


Szerencsére nem kell!

Istent kell választanod. Ez életviteledben, gondolkodásodban, érzéseidben, más emberekhez való viszonyodban nyilvánul meg. Isten ez alapján ítél, nem aszerint, hogy a magukat kereszténynek nevező felekezetek mit tartanak bűnnek.


Ami számít!:

A reinkarnációban való hit, ha jól megismered a rendszert segít abban, hogy Isten szerinti erkölcsös, helyes életet élj!!!

2018. máj. 11. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Melyik keresztény felekezet tanítja a reinkarnációt? Gondolom annak a tagja vagy!?
2018. máj. 11. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Kérdező: „Keresztèny vagyok de hiszek a reinkarnàciòban is! (? )

Ez bűn lenne? A kèt hit nem fèr meg egymàs mellett?”


Elemezzük a tényeket! Isten megteremti Ádámot, majd Évát. Kettőjük magvából történik meg a szaporulat és öröklik a testi lelki dolgokat. Elkezdődik a népszaporulat, azaz populáció. Már ez eleve kizárja a reinkarnáció elméletét.

Tegyük fel létezik a reinkarnáció. Ezt azt jelentené és arra enged következtetni, hogy van egy bizonyos alpból megteremntett lélekszám, ami folyamatos cserélődésben, körforgásban van, de sajnos ezt az elméletet semmi nem támasztja alá! Isten megteremtette volna előbb a többmilló emberi lelket, aztán várt egy csomó ideig, míg azok testben elszaporodtak és megsokasodtak? Ez értelmetlen! Vegyük számba a végkimenetelt! A reinkarnáció hívők azt vallják, hogy a tökéletesség elnyerése a célja az újraszületésnek. A kérdés az, ha nem emlékszik az előző életére, akkor hogyan tudna korrigálni a jelnlegi életén viszonyítás és a miheztartás képpen, hogy vezelkeljen vagy jobb ember legyen vagy elnyerje a tökéletességet?

Kérdés? Hol voltak és mit csináltak az előre megteremtett emberi lelkek, amig nem történt meg a testi szaporodás és a populáció, népesség növekedése? Mi a vége a reinkarnációnak, mikor azt látjuk, hogy az emberek évezredek óta nem lesznek és nem válnak jobbá, sőt inkább gonoszabbá, önzöbbé, pénzimádóvá, személyválogatóbbá, paráznábbá stb. válnak? Az emberiség nem jobb lesz, hanem rosszabb. Akkor nem igaz a reinkarnáció hit, mely szerint a tökéletesség céljából születnek újra vissza testbe az emberi lelkek.


Sajnos a reinkarnáció elmélet, sehogysem állja meg a helyét! Sem gyakorlatban, sem elméletben, sem logikában, sem ésszerűségben, sem következetességben!

Egy dologban állja meg a helyét, a félrevezetésben, hogy ne kelljen szembesülnünk a bűneinkel, a bűneink következményével azaz a büntetéssel.

2018. máj. 14. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Kérdező: „Keresztèny vagyok de hiszek a reinkarnàciòban is! (? )

Ez bűn lenne? A kèt hit nem fèr meg egymàs mellett?”


Erről megkérdezted már Jézust is? Ő beszélt valaha reinkarnációról???


Vagy pedig arról beszélt, hogy a lelkek a Seolban várakoznak az utolsó ítélet napjáig, az igazak lelkei pedig a Mennyei Paradicsomban, Isten országában várják Jézus eljövetelét, a feltámadást???


Te melyikről tudsz? A kettő üti egymást?


Lehet, hogy kereszténynek tartod és vallod magad, de az biztos, hogy nem igazán ismered sem az írásokat sem Jézust, sem az Atyát az Élő Istent. Ha ismernéd, akkor tudnád az igazságot és nem kérdeznél olyat, amit kérdeztél!

2018. máj. 14. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
0%

17-esnek


Az rendben van, hogy vannak kérdéseid a reinkarnációval kapcsolatban.

Talán meglep, de erre nem az az egyetelen magyarázat, hogy az logikátlan és hamis. Még csak nem is a legegyszerűbb.

A legegyszerűbb magyarázat az, hogy nem tudsz semmit pl. a hindi vallási rendszerről, azért mert nem vetted a fáradságot, hogy tájékozódj.

Minden kérdésedre van kerek válasz. Összességében az egész rendszer pedig sokszorta következetesebb, logikusabb és értelmesebb az Ószövetségi világképnél (A kettős genezis szönyegalásöprős problematikáját nem is említem, mert méltatlan az emberi értelemhez)

2018. máj. 14. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
A keresztény tanítások között valaha volt reinkarnáció is, csak aztán kigyomlálták. Ekkora következetlenséget még ez a vallás sem visel el.
2018. máj. 14. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!