Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kedves hívők! Mi alapján...

Kedves hívők! Mi alapján döntöttetek a hitetek mellett?

Figyelt kérdés

Csak szimplán beleszülettetek a hitetekbe, vagy megvizsgáltátok a többi vallást is, mielőtt választottatok?

Ez utóbbi esetben miért éppen a jelenlegi vallásotok mellett döntöttetek, miért nem bármelyik másik mellett?


2018. máj. 16. 20:57
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
34%

Melyik az a katolikus hívő, aki VALAHA is elolvassa?! Te vajon MINDENT elolvastál? Ennek tudatában és ismeretében döntöttél, hogy maradsz katolikus, ha már annak kereszteltek? Nem hinném.

Még a Bibliát sem olvasták, ismerik sokan, sőt! Nem is olyan fontos, hogy egyszerű hívőként birtokolj és tanulmányozz Bibliát. Persze, tudom, bizonyos körökben van rá igény, de valójában a helyi papnak is az a jobb, ha minél kevesebb kényes kérdésed van. Márpedig, ha olvasod a Bibliát, akkor lesz ilyen kérdés bőven!


Tehát légy oly kedves és ne akard azt mondani, hogy minden teológiai irodalom áttanulmányozása a feltétele annak, hogy valaki "meggyőződéses" legyen. Mert ilyen nincs.

2018. máj. 17. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
49%

"Mert ilyen nincs."


Pedig van. Pont ez a baj sok katolikussal, hogy nem ismerik elég alaposan se hitüket, se a Szentírást, így könnyen be tudják őket palizni becsöngető, különféle füzetekkel házaló szektások.

Egyszer nálam is próbálkoztak, csak bajba kerültek, mert jobban ismertem tőlük a Szentírást és kínos volt nekik, hogy fejből hoztam az igéket, amivel cáfoltam hamis számos tanításukat. Utána nem jöttek.

2018. máj. 17. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
Nem hinném, hogy kínos volt nekik. Meglepő inkább. Ha meg valaki makacsul ragaszkodik valamihez nem fognak ott maradni győzködni. Ha meg pénzt kértek érte (házaltak) akkor meg is érdemlik, ugyan is Jehova tanúinak tilos pénzt kérni bármiért is. Az ön egyháza eddig csak levélben házalt nálam (sárga csekk, Szűz Anya áldásával) így sajnos én nem tudtam nekik verset felhozni a Bibliából.
2018. máj. 17. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
49%

#13

Aham. Szóval te tök ismeretlenül jobban tudod, hogy velem egészen pontosan mi történt, mint jómagam. Esetleg te csöngettél be hozzánk, azért tudod jobban, mint én?

Házalni pedig nem csak pénzért árult portékákkal lehet, hanem bármivel, ez esetben hittel és ingyenes kis füzetekkel próbáltak.


"Az ön egyháza eddig csak levélben házalt nálam"

Ezzel csak két probléma van, egyrészt sehol sem írtam, hogy melyik felekezethez tartozom, másrészt sose szoktak sárga csekket küldeni, még a Szűzanya áldásával sem.

2018. máj. 17. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:

Akkor ugyan ezt megkérdezhetném én is... :)

A kommented alapján katolikusnak gondoltalak.

Akkor nem tudod mit jelent a házalás, ugyan is az üzleti tevékenység.

Voltam eleget szolgálatba, hogy tudjam hogyan működnek a dolgok. Legritkább eset az amikor valaki szóbahoz valamit a Bibliából.

2018. máj. 17. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:

"Akkor ugyan ezt megkérdezhetném én is... :)"

Kérdezd, bár kétlem, hogy veled beszéltem volna a kapunkba.


"A kommented alapján katolikusnak gondoltalak."

Nem teljesen mindegy? Esetleg te a hozzószóló és nem a hozzászólás tartalma alapján ítélsz? Szándékosan nem írom le sokszor, hogy melyik felekezethez tartozom, mert hozzád hasonlóan sokan csak azt nézik, hiába írok bármennyire is jót hozzászólásomba.


Esetleg te nem tudod, hogy mit jelent a házalás. Tessék, egy MTA általi online szótárból másolom:

"HÁZALÁS, (ház-al-ás) fn. tt. házalás-t, tb. ~ok, harm. szr. ~a. Házról házra járás, pl. hírhordás, időtöltés, kupeczkedés, kémkedés stb. végett."


Gondolom az akadémiai szótár meghatározása már számodra is megfelelő, így használhatom a házalás szót. (Ha tetszik neked, ha nem.)


"Voltam eleget szolgálatba, hogy tudjam hogyan működnek a dolgok. Legritkább eset az amikor valaki szóbahoz valamit a Bibliából."


Igen, pedig lásd az én módszerem hatásosabb volt. Azóta se jöttek hozzánk házalni. Lehet van valami jegyzékuk, amibe jelölik, hogy hova érdemes, hova nem.


Egyébként érdekes, hogy ennyire magadra vetted. Nem csak a jehovások házalnak, hanem más szektákban is létezik a jelenség. Én pedig sehol sem említettem, hogy milyen felekezetűek voltak nálunk.


De már nagyon eltértünk a kérdéstől, így részemről lezártam az eszmecserét.

2018. máj. 17. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
Igen van olyan jegyzék. Ha kéri valaki, hogy ne keressék vagy olyan a hozzá állása akkor felírják. Akkor elnézést, számomra a házalás mindig is üzleti tevékenységet jelölt, ebben az értelemben használták a környezetemben is. Te kezdtél eltérni a tárgytól... de jobb is ha nem folytatjuk.
2018. máj. 17. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
Egyébként még annyit, hogy a házalás szóban pont ez a probléma, hogy túlságosan gyűjtő fogalom. Mi az evangélium miatt megyünk nem pedig kupeckedés vagy kémkedés végett.
2018. máj. 17. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
47%

"Választ adott számomra az élettel és halállal kapcsolatos kérdéseimre, megismerhettem egy szerető Istent,érzelmi stabilitást, reményt adott és változtatni tudtam a rossz szokásaimon. Ezért számomra nem volt kérdés, h ez fogja az alapot jelenteni."


Vagyis az alapján, hogy melyik tetszett neked jobban. Ha a hinduizmus alapjára tetted volna, akkor azt választottad volna, ha a buddhizmuséra, akkor arra stb.

2018. máj. 17. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
Nem igazán. De mindegy, úgy is úgy csavarod ki a szavaimat ahogyan akarod, és innentől nincs értelme további válasz adásnak.
2018. máj. 17. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!