Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kedves hívők! Mi alapján...

Kedves hívők! Mi alapján döntöttetek a hitetek mellett?

Figyelt kérdés

Csak szimplán beleszülettetek a hitetekbe, vagy megvizsgáltátok a többi vallást is, mielőtt választottatok?

Ez utóbbi esetben miért éppen a jelenlegi vallásotok mellett döntöttetek, miért nem bármelyik másik mellett?


2018. máj. 16. 20:57
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
39%

"Melyik az a katolikus hívő, aki VALAHA is elolvassa?! Te vajon MINDENT elolvastál? Ennek tudatában és ismeretében döntöttél, hogy maradsz katolikus, ha már annak kereszteltek? Nem hinném."


Valóban nincs ilyen. De valljuk be, mi katolikusok ilyen szempontból nehezebb helyzetben vagyunk, mint ti jehova tanúk, mert a Katolikus Egyháznak a 2000 év alatt több ideje volt igen nagy mennyiségű lelkiségi irodalmat felmutatni, mint nektek a kb. 130 év alatt.... :))

A kérdésem az volt, hogy TE olvastál-e ezek közül valaha bármit is. Mert itt te kritizálod az Egyházat. Amit természetesen megtehetsz, csak ehhez nem árt, ha ismered is. Legalább az alapműveket: Szent Ágoston, Aquinoi Szent Tamás, XVI. Benedek pápa műveit, vagy pl. magyar vonatkozásban Pázmány Pétert vagy Prohászkát. Én mondjuk tőlük olvastam, és igen, ezeknek a műveknek az ismeretében döntöttem amellett, hogy katolikus maradok.

Egyébként létezik egy Katolikus Katekizmus nevű könyv, úgy 8-900 oldal. Ha nincs valakinek ideje végigbogarászni a teológiai írások kimeríthetetlen tárházát, akkor ez összefoglalja a katolikus teológiát a Szentírás, a zsinatok, az egyházatyák munkáinak tükrében. Neten is fent van. Legalább ebbe kéne néha pillantást vetni, hogy ne írjuk hülyeségeket, amiket az Egyház nem is tanít, vagy nem is úgy tanít.

Nem vagyok a Dohány utcai jós, de gondolom, bele se néztél ebbe, se más katolikus teológiai írásba. Ezt azért feltételezem, mert számos olyan kérdés születik, ami a katolikus teológia közelébe sincsen, és egyszerű szövegértési gyakorlattal kiküszöbölhető lenne.

2018. máj. 18. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:

Megint a mennyiséggel meg az évszázadokkal érvelni... attól még nem lesz igazabb!

Én sem vagyok jós, de gondolom akkor te is ugyan így álltál hozzá a tanúk irodalmához.

Számomra a Biblia a mérvadó. Az pedig elég egyértelmű álláspontot foglal.

Persze ha Pázmányra gondolunk akkor nem csoda, hogy a katekizmus és nem a Biblia a meghatározó nálatok. Ha jól tudom ő mondta a késes hasonlatot...

2018. máj. 18. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
40%

Tisztelt 21-es válaszoló, komoly tévedésben vagy (nem vagy egyedül). A Tanúk számára - bár nem vagyok Tanú, de nekem is, EGYEDÜLI alapmű a Biblia 66 könyve.


Ezen kívül Jézus azt mondta, hogy a "gyümölcseikről" ismerik majd meg az Ő követőit, nem bibliaellenes 'szentek' alapműveiből!

2018. máj. 19. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
40%

"Legalább ebbe kéne néha pillantást vetni, hogy ne írjuk hülyeségeket, amiket az Egyház nem is tanít, vagy nem is úgy tanít."


Már másik katolikusokat tárgyaló kérdésnél is kértem, hogy ugyan mutassatok olyan állítást, ami nem igaz, csak rágalom, vagy tévedés veletek, vagyis a katolikus egyházzal kapcsolatban. Egyelőre csak hallgatás a válasz.


Könnyű azzal vádolni a másikat, hogy mivel nem olvasta a katekizmust, így semmit sem tud. Jézus segített ebben látod. Olyan módszert ajánlott, amihez nem kell olvasni a katekizmust és más hamis tanokat tartalmazó kiadványt. Mert ezekből rengeteg van. Ennyi ideje SENKINEK sincs! És bizony a jézusi módszer jó módszer.


:)

2018. máj. 19. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
40%
Mutassatok, de persze tőlem!
2018. máj. 19. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:

"A Tanúk számára - bár nem vagyok Tanú, de nekem is, EGYEDÜLI alapmű a Biblia 66 könyve."


Az jó, mert akkor a sátáni őrtorony kiadványt nem olvasod legalább.

2018. máj. 19. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
47%

"Forestjo" !


"Még a Bibliát sem olvasták, ismerik sokan, sőt! Nem is olyan fontos, hogy egyszerű hívőként birtokolj és tanulmányozz Bibliát. Persze, tudom, bizonyos körökben van rá igény, de valójában a helyi papnak is az a jobb, ha minél kevesebb kényes kérdésed van. Márpedig, ha olvasod a Bibliát, akkor lesz ilyen kérdés bőven!"


Nem tudom, te hol élsz, de hatalmasat tévedsz. Én katolikusként elég sokat olvasom a Bibliát meg más teológiai írásokat is, és eddig akárhányszor, akármilyen kérdés merült fel bennem mindig nyugodtan odamehettem bármelyik katolikus paphoz és tudtam erről beszélni vele teljesen normálisan.

2018. máj. 19. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
40%
Tudod 26-os válaszoló, éppannyira nem tudjátok hitelesen a Bibliából bizonyítani ezt a gúnyos és cseppet sem keresztényi megjegyzésedet, mint ahogy nem tudjátok megvédeni a katolicizmust a jogos kritikáktól!
2018. máj. 19. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
40%

Tisztelt ***Abigél***, ez nem bizonyít semmit! Ha benned nem merül fel a Biblia olvasása során olyan kérdés, mely a katolikus teológiával ellentétes gyakorlatokat érinti, akkor nem vagy elég alapos és figyelmes. Mindent katolikus szellemben értelmezel, már eleve egy szűrőn keresztül olvasol.

Ha meg mégis felmerülnek kérdések, akkor elfogultan keresed a választ a szellemi tekintélyedtől, igazán meg sem kérdőjelezve, hogy tán az én egyházam alapvetően rossz úton jár!

Ez nem őszinte igazság keresés.

2018. máj. 19. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
De még mindig várom azokat a "bizonyítékokat", amik szerint én itt, vagy a linkelt másik kérdésben "hazugságot" terjesztettem a katolikus vallást illetően. Mert már többször kaptam sunyi megjegyzést ezzel kapcsolatban.
2018. máj. 19. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!