Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kell a keresztényeknek prédiká...

Ka.ka.o kérdése:

Kell a keresztényeknek prédikálniuk? Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

ESETLEGES KÉRDÉSEK A KÉRDÉSSEL KAPCSOLATBAN:


- Miért fogalmazódott meg a kérdés?

---> Ha Jehova Tanúi teszik, sokan rossz szemmel nézik, ezen az oldalon is a panaszkodás gyakori oka.


- A kérdés provokatív?

---> Nem, nem annak szántam.


- Előre meghatározott választ várok, már megvan, amit hallani szeretnék?

---> Nem.


- A kérdésnek van valamiféle agyafúrt célja?

---> Nem, nincs, pusztán kíváncsi vagyok a véleményetekre.


- "Miért teszel fel olyan kérdést, amire már megvan a válaszotok?"

---> Mondtam, mert kíváncsi vagyok mások véleményére is.


A válaszotokat, kérlek, ha csak lehetséges, támasszátok alá a Szentírással. Ha nem is idézitek, kérlek, jelöljétek meg a verse(ke)t, amely(ek)re hivatkoztok.


Kérem, csak vallásos emberek válaszoljanak, és/vagy olyanok, akiknek van bibliai ismeretük.


Válaszaitokat előre is köszönöm!



2018. máj. 20. 07:36
1 2 3 4 5 6
 21/60 anonim ***** válasza:
48%

Egyetértek az előző hozzászólóval.

A házról-házra járás Jézusnál úgy nézett ki, hogy utcákon, piactereken, templomokban hirdette az igét, és rendszerint meghívták Őt és tanítványait különböző emberek a házaikba. A tanítványok elhívása pedig ugyebár első szóra történt. Ezen kívül Jézus nem ment oda egyenként idegen emberekhez. Mindig Őhozzá jöttek kérdésekkel, segítségkéréssel. Igaz Jézus azt ígérte, hogy az apostolok nála nagyobb dolgokat is fognak cselekedni, és így is történt.

Szerintem akiben olyan szinten van jelen a Szentlélek, az bárkihez odamehetne akár az utcán is. Csak az a gyanúm, hogy manapság az esetek 99%-ában ez a háttér nincs meg.

2018. máj. 23. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/60 anonim ***** válasza:
39%

Szerintem NE ÍTÉLJETEK, ne ítélkezzetek, nem a ti tisztetek annak eldöntése, hogy kiben, mennyire van meg a szent szellem! A "gyümölcseiről" ma is fel lehet ismerni azokat az embereket, akik szerte a világon, egységben, egy akaratban teszik azt, amit senki más: hirdetik "Isten Királyságának a jó hírét". Márpedig a gyümölcseik (MINT CSOPORTÉ, mert nem személyeskedünk ugyebár), vagyis a tanítványképző munka magáért beszél Jehova Tanúi részéről.


A világon soha nem látott és szerintem a világ legnagyszerűbb munkája.


Jézus Krisztus ezt a nagy jelentőségű megbízást adta követőinek: „Menjetek azért és tegyetek tanítványokká minden nemzetből embereket, bemerítve őket az Atya, a Fiú és a szent szellem nevében, megtanítva őket, hogy megtartsák mindazt, amit én parancsoltam nektek. És íme, én veletek vagyok mindennap, a dolgok rendszere befejezéséig” (Máté 28:19, 20). E munka végzésének legfőbb módja nyomban i. sz. 33 pünkösdje után lett nyilvánvalóvá. „Mindennap a templomban és házról házra továbbra is szünet nélkül tanítottak és hirdették a Krisztus Jézusról szóló jó hírt” (Cselekedetek 5:42). Mintegy 20 évvel később Pál apostol is a házról házra végzett munkában foglalatoskodott, mert így emlékeztette Efézus városának keresztény véneit: „Nem vonakodtam elmondani nektek mindazt, ami hasznos, és tanítani titeket nyilvánosan és házról házra” (Cselekedetek 20:20).


És itt jön a lényeg azoknak, akik kibúvót keresnek a "házról-házra" - mindmáig leghatékonyabb módszere alól:


A Cselekedetek 5:42-ben a „házról házra” kifejezés a kat’ oi′kon kifejezésből van lefordítva. Itt a ka‧ta′ szót úgynevezett „osztó” értelemben használják. A tanítványok prédikálása egyik háztól a másikig megosztva történt. A Cselekedetek 20:20. versét kommentálva, Randolph O. Yeager azt írta, hogy Pál „mind nyilvános összejöveteleken [de‧mo‧si′a], mind pedig házról házra (osztó [ka‧ta′] tárgyesettel) tanított. Pál három évet töltött Efézusban. Ellátogatott minden házba, vagy legalábbis mindenkinek prédikált (26. vers). Itt bibliai igazolását látjuk a házról házra, valamint a nyilvános összejöveteleken való evangéliumhirdetésnek”.


A ka‧ta′ szó hasonló használata jelenik meg a Lukács 8:1-ben is, amely arról szól, hogy Jézus „városról városra és faluról falura” prédikált. Pál a Cselekedetek 20:20-ban a többes számú kat’ oi′kous szóalakot használja. Itt némely bibliafordítás ezt így adja vissza: „otthonaitokban”. Az apostol azonban nem csupán a véneknél végzett társasági látogatásokra vagy a hívőtársai otthonaiban tett pásztori látogatásokra utalt. A következő szavai azt mutatják, hogy a hitetleneknél végzett házról házra kiterjedő szolgálatról beszélt, mert ezt mondta: „Alaposan tanúskodtam mind a zsidóknak, mind a görögöknek az Isten iránti bűnbánatról és az Úr Jézusba vetett hitről” (Cselekedetek 20:21). A hívőtársai már megbánták bűneiket és hitet gyakoroltak Jézusban. Ezért mind a Cselekedetek 5:42, mind a Cselekedetek 20:20. verse a hitetleneknél „házról házra” vagy ajtóról ajtóra végzett prédikálásra utal.

2018. máj. 23. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/60 anonim ***** válasza:
38%

22-es


Adott helyzetben nem ítélkezem mások felett. Nem tisztem valóban.

Arról viszont csakis én tudok dönteni (tudatosan, vagy magyarázat nélkül), hogy ki győz, meg ki hat rám.

Csupán logikus magyarázatként, komolyan véve az Új Szövetség szavait nem gondolom, hogy az Isten Szent lelkével szól bárki ne hatna rám.

Jézus valóban meghagyta követőinek, hogy házaljanak. Az idézett igehelyen egész konkrétan az apostoloknak, akiket ugyebár pünkösdkor látványosan megszállt a Szentlélek.


Ezzel állítod párhuzamba a Jehova Tanúinak minden taníványát?

2018. máj. 23. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/60 anonim ***** válasza:

"Csupán logikus magyarázatként, komolyan véve az Új Szövetség szavait nem gondolom, hogy az Isten Szent lelkével szól bárki ne hatna rám."


Szent szellem van a Bibliában, nem mindegy mit mondunk, mert nem ugyanazt jelenti! És itt jön a képbe az, amit talán az 'igazság szeretetének' nevezhetnék, amely szintén elengedhetetlenül fontos ahhoz, hogy egyáltalán megismerhessük Isten igazságait. Mert pl. ha többre becsülöd az emberi hagyományokat, mint a bibliai igazságokat, akkor úgy is reménytelen minden próbálkozás nálad. Itt kezdődik a történet.

Ellenben még mindig a Jézusi meghatározás van érvényben, tudniillik a "gyümölcseikről" lehet megismerni azokat, akik az Ő követői. Ha pedig ez azt mutatja, hogy egy csoport kiemelkedik a szeretetben nemzeti és etnikai származástól függetlenül, valamint minden tekintetben, ami a Máté 24:14-el van kapcsolatban, akkor jogosan merül fel a kérdés, hogy vajon milyen alapon kérdőjelezed meg a szent szellem működését és hatását rajtuk és azokon, akik kapcsolatba kerülnek velük?!


"Jézus valóban meghagyta követőinek, hogy házaljanak."


A "házalás" alatt ma inkább üzleti tevékenységet, batyus embereket szoktak érteni, inkább maradjunk a "házról-házra" kifejezésnél.


"Az idézett igehelyen egész konkrétan az apostoloknak, akiket ugyebár pünkösdkor látványosan megszállt a Szentlélek".


Jézus nem csak az apostolokat küldte prédikálni, emlékszel? A szent szellem ma abban a formában nem fog senkin megmutatkozni, de ellenben a "gyümölcseiken" jól látszik annak a munkálkodása, ugyanis semmi más segítségével nem lehetne mindazt elvégezni, amit a Biblia a tanítványképzésről mond.


"Ezzel állítod párhuzamba a Jehova Tanúinak minden taníványát?"


Most nevezzük néven egyenként az összeset? Kértem, hogy ne személyeskedjünk! Mint csoport teszi azt, amit semelyik másik.

2018. máj. 23. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/60 anonim ***** válasza:

Az még önmagában nem a Szent Szellem gyümölcse, hogy az egyház tagjai jól szervezetten, nagy elszántsággal hirdetik az igét.

Ahhoz, hogy valakinek a beszéde számomra hiteles legyen, ismernem kell. Ha kedvesen megszólít és elbeszélgetünk, attól az Ő életében jelen lévő Szent Szellem gyümölcsei nem válnak számomra nyilvánvalóvá.

2018. máj. 23. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/60 anonim ***** válasza:

#25 Miért is nem? (Apcsel 5:42) Tudsz másik ilyen kezdeményezésről amely világ szerte ennyire aktív és minden tagja részt vesz benne önkéntesen?


Valójában a legtöbb egyház a horgászatot választotta a halászat helyett, jelképes értelemben. Igazából nem is találkoztam személyesen olyanokkal akik nyilvánosan hirdették volna az evangéliumot más gyülekezetekből, persze tudom, hogy ettől még vannak. Viszont egyik sem tudott úgy elterjedni, hogy ekkora területen vigyék el a jó hírt. Ennek már pedig oka kell, hogy legyen.

2018. máj. 24. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/60 anonim ***** válasza:
#25 Még annyit, hogy a válaszod másik fele teljesen érthető és jogos, a legtöbb tanú ezért is szereti jobban a kötetlen tanúskodást, mikor ismerősök, rokonok, barátok érdeklődnek és arra válaszolni, sokkal közvetlenebb és barátságosabb a légkör is.
2018. máj. 24. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/60 anonim ***** válasza:

"Az még önmagában nem a Szent Szellem gyümölcse, hogy az egyház tagjai jól szervezetten, nagy elszántsággal hirdetik az igét."


Ha mindazt számításba veszed, hogy mekkora munka (a világ legtöbb országával, nyelvével foglalkoznak a Tanúk) és hogy nem csak egy kampányban, hanem hosszú ideje folyamatosan teszik, mellesleg azt viszik, amit mondanak, nem árulnak zsákbamacskát, ezt bizony nem lehet az isteni szeretet nélkül és a szent szellem segítsége nélkül megtenni.


A válaszod második fele valóban jogos ... :)

2018. máj. 24. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/60 anonim ***** válasza:

A Szent Szellem gyümölcsei szeretet, öröm, békesség, türelem, szívesség, jóság, hűség, szelídség, önmegtartóztatás. Ezek egy rövid találkozó alatt nem állapíthatók meg egy emberről, mert az a kérdés hogy az élete minden területén mindenki felé hordozza-e ezeket a tulajdonságokat, vagy ha törekszik rá, milyen eredményességgel tudja megvalósítani.

Ez majdnem olyan, mintha interneten keresztül valakit ismeretlenül próbálok megtéríteni. Személytelen az egész, mondhatok akármit neki, nem lehet nála a szavamnak valódi hitele, mert semmit nem tud rólam.

Nem mondom, hogy nincs értelme, mert ha 100 emberből egyet sikerül Isten felé fordítani, már megérte. Viszont a saját ismeretségi körünkben, barátaink, rokonaink között szerintem nagyobb hatékonysággal lehet lelki munkát végezni, mert elsősorban ők vannak ránk bízva, nem a világ más részén élő ismeretlen emberek.

2018. máj. 24. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/60 anonim ***** válasza:

Valahol igen, valahol nem, Jézust is pont a közvetlen ismerősi és rokoni köre nevezte bolondnak.

Már pedig a vég eljövetelének egyik jele az evangélium hirdető munka amely az egész világra kiterjed.

Én nem szoktam téríteni, legalább is a tanúskodást én nem tartom annak, mert számomra kényszerítő értelmű szó. Persze ki hogy látja.

2018. máj. 24. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!