Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kell a keresztényeknek prédiká...

Ka.ka.o kérdése:

Kell a keresztényeknek prédikálniuk? Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

ESETLEGES KÉRDÉSEK A KÉRDÉSSEL KAPCSOLATBAN:


- Miért fogalmazódott meg a kérdés?

---> Ha Jehova Tanúi teszik, sokan rossz szemmel nézik, ezen az oldalon is a panaszkodás gyakori oka.


- A kérdés provokatív?

---> Nem, nem annak szántam.


- Előre meghatározott választ várok, már megvan, amit hallani szeretnék?

---> Nem.


- A kérdésnek van valamiféle agyafúrt célja?

---> Nem, nincs, pusztán kíváncsi vagyok a véleményetekre.


- "Miért teszel fel olyan kérdést, amire már megvan a válaszotok?"

---> Mondtam, mert kíváncsi vagyok mások véleményére is.


A válaszotokat, kérlek, ha csak lehetséges, támasszátok alá a Szentírással. Ha nem is idézitek, kérlek, jelöljétek meg a verse(ke)t, amely(ek)re hivatkoztok.


Kérem, csak vallásos emberek válaszoljanak, és/vagy olyanok, akiknek van bibliai ismeretük.


Válaszaitokat előre is köszönöm!



2018. máj. 20. 07:36
1 2 3 4 5 6
 51/60 anonim ***** válasza:
39%

"Cselekedetek 21:8  Másnap elindultunk, és megérkezve Cezáreába, bementünk Fülöpnek, az evangéliumhirdetőnek a házába, aki a hét férfi egyike volt, és ott maradtunk nála.



Itt miért írja külön az ige hogy "evangéliumhirdetőnek a házába"?"


Miért? Nem kellene?

Nem evangéliumhirdetés folyik ma? Attól, hogy vannak aktuális témákat tartalmazó kiadványok, még a bibliai igazságról szólnak.

2018. máj. 24. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/60 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"A gond abban a dologban gyökeredzik, hogy én a nyilvánosságnak szánt kiadványokra gondoltam amiket szolgálatkor terjesztünk, az őrtornyot. Te pedig minden létező tanításra."


Nem vagyok gondolat olvasó, csak azt tudom amit leírsz nekem, azt nem hogy te mire gondolsz. De ezt a hibát én is elkövettem.


"Sőt szerinted pásztorok sem kellenek, egyáltalán semmi, hadd mennyen mindenki amerre lát, igaz?"


Ezért bővebben ki is fejtem! Nem! Azt egy szóval sem írtam hogy nem kellenek pásztorok. Azt írtam hogy nem kell szervezet és Vezető testület azok feleslegesek!

Tehát kérdésedre válaszolva. Nem, egyáltalán nem igaz!


Forestjo!


"Én nem venném a bátorságot az ilyenfajta egyoldalú kritikák megfogalmazásához olyanokkal szemben, akikről szemlátomást csak igen felületes az ismereted, annak is java részét félremagyarázod! Tudom, vannak Tanú ismerőseid, meg képben vagy ..., de ez utóbbi a valóságban nagyon nem így van."


Nem is vagy az én helyemben így ezzel nincs is semmi gondod!

Kérlek akkor mond el hogy miben tévedek. Ne azzal gyere hogy félre magyarázom hanem konkrétumokról beszélj! Mivel így nem tudom hogy mire gondolsz!


"Ez egy alaptalan kritika, hiába ismételgeted számtalanszor, nem lesz igazabb, bizonyítani is kéne, s ezt még sohasem sikerült. Másrészt nem is értem, hogy ez a két mondatod hogyan erősíti egymást? "Alternatív" üzenetet vittek az emberekhez az első sz.-i keresztények is a zsidókhoz képest. A nemzetek isteneihez képest meg pláne. Mind tartalmában, mind terjesztési módjában megfelel az első sz.-i mintának - ha leszámítjuk az azóta megváltozott technikai lehetőségeket."


Igen azokat a mondatokat rosszul fogalmaztam meg, egy kicsit kapkodtam. Ez hiba volt!

Nem az első századi keresztények vittek alternatív üzenetet az embereknek. Hanem az Őrtorony társulat által kiképzett tanúk! Az alternatív üzenet pedig az Őrtorony társulat hogy ők Isten "szócsöve" és ezért csak is ők magyarázzák jól az igét! S teszik mindezt úgy hogy elismerik azt hogy nem ihletett a szellemi táplálék amit kiosztanak.

Az eredeti keresztény örömhír sem tartalmában, sem pedig terjesztési módjaiban nem felel meg igazán annak a munkának, amit az Őrtorony ma végez. Gondolok itt az újságos terjesztésre az óraszámokra, az Őrtoronynak való engedelmességre amit félelem keltéssel igyekszik elérni! Pl. ismerek olyan személyt aki rendszeres beírta a minimális óraszámot pedig nem is volt prédikálni. És ezt azért tette hogy a vének nem vonják kérdőre az óraszámok miatt. Aztán amikor végleg elege lett az egészből akkor kilépett!

Természetesen vannak teljesen őszinte tanúk is akik szívvel-lélekkel teszik amit tesznek és teljes meggyőződésből. De nem egy olyan személyt ismerek aki csak azért nem lép ki mert tudja jól hogy akkor elveszítené a családját.


"Tudod nem volt nyomdájuk, a római birodalomban valahogy nem volt erre lehetőségük."


Nem az a lényeg hogy nem volt nyomdájuk hanem az a lényeg hogy nem ihletett kiadványokra hivatkoznak Jehova tanúi úgy mintha az magától Istentől származna. És amelyet aztán megváltoztatnak mert van olyan tanítás amely már a 8. értelmezésnél jár!


"Elfelejted, hogy a tudásnak és a hamis vallásos tévtanoknak a maihoz képest csak a töredéke volt akkor, amivel szembe meg kellett felelniük."


Azért volt ott akkor is elég szép számmal!

ApCsel 17:21 Az athéniek ugyanis és az ott lakó jövevények valamennyien mással sem töltötték idejüket, mint hogy valami újdonságot mondjanak vagy halljanak.



"Nem voltak ezerféle, egymásnak ellentmondó fordítások, nem volt háromság, nem volt pokoltűz, vagy lélek halhatatlanság, a hamis, hitehagyott kereszténység ezerféle arca, melyekről vitát lehetett volna nyitni."


Nekem nem úgy tűnik hogy könnyebb dolguk lett volna! (megjegyzem János kivételével az összes apostol erőszakos halált halt)

ApCsel 17:2 Pál pedig szokása szerint bement hozzájuk, és három szombaton át vitatkozott velük az Írásokból, 3 magyarázta és bizonyította nekik, hogy Krisztusnak szenvednie kellett, és fel kellett támadnia a halálból, és hogy ez a Jézus a Krisztus, akit én hirdetek nektek. 4 És közülük némelyek hittek, és csatlakoztak Pálhoz és Szilászhoz, csakúgy, mint sokan az istenfélő görögök közül, valamint nem kevesen az előkelő asszonyok közül is. 5 A zsidók pedig irigységtől indítva maguk mellé vettek a piaci népségből néhány gonosz embert, és csődületet támasztva fellázították a várost, majd Jázon házához vonulva igyekeztek őket kihozni a nép közé.


ApCsel 17:17 Mindennap vitatkozott a zsinagógában az istenfélő zsidókkal, a piacon pedig azokkal, akiket ott talált. 18 Néhány epikureus és sztoikus filozófus is vitázott vele, egyesek azt kérdezték: Ugyan mit akarhat ez a fecsegő mondani? Mások meg: Idegen istenségek hirdetőjének látszik, mivelhogy Jézust és a feltámadást hirdette nekik.


"Egyrészt SEMMI ESETRE sem ellentétes a Biblia szellemével segítségül szolgáló segédeszközöket igénybe venni, másrészt pedig akkor a hozzád hasonlók az Új világ fordítást kifogásolnák."


ApCsel 17:2 Pál pedig szokása szerint bement hozzájuk, és három szombaton át vitatkozott velük az Írásokból,

A gond ott kezdődik amikor szinte csak segéd eszközöket használnak és sokkal jobban mint az Írásokat! Tegyék azt, kifogásolják! Jehova tanúi is sok mindent kifogásolnak. Ők is élnek ezzel a lehetőséggel. Sőt a kiadványokban az Őrtorony nagyon is kifogásolja az egyházak dolgait!

De rátérek az ÚVF-ra. Amit én szoktam kifogásolni az a szakértők névsorának a hiánya! Csak egy egyszerű példa. Mondjuk ha egy autószerelőt keresel akkor általában megérdeklődöd a környezetedtől hogy kit is ajánlanak. Ki hogyan dolgozik! S amikor teszem azt a féket kell megcsináltatni akkor nagyon nem mindegy hogy ki is nyúl hozzá. Egy hozzáértő szakember vagy valami kókler!


"Márpedig a pontatlan, teológiailag elfogult és tévtanokat is tartalmazó fordítások nem a legjobbak tankkönyvnek."


A nem ihletett kiadványok a legjobb tankönyvek közé tartoznak? Mert ugyan ezeket a dolgokat azokról is ellehet mondani. Hiszen teológiailag elfogultak, tévtanokat tartalmaznak! Ha nem így lenne akkor változtatás nélkül még mindig azokat a könyveket használnák amiket Charles Taze Russell készített! Persze az elhasználódás miatt újra kellene nyomtatni de a tartalmán nem kellene változtatni!

Az igaz hogy a fordításokban vannak pontatlanságok és akár teológiailag elfogult fordítások is találhatóak. De a lényegi tartalmukon nem kellett változtatni majd 2000 éve. Persze a nyelv változását figyelembe véve korrigálni kellett a szöveget. Ez vitán felül áll. De a tartalom az maradt!


"Be kéne bizonyítani, hogy a segédeszközökben nem a bibliai igazság van!"


A segéd eszközökben nem a Bibliai igazság van! Erre a bizonyíték pedig az hogy lecserélték az Ismeret könyvet amit régen még a 90-es években vettek át az érdeklődő tanulmányozókkal. Egy sárga kis könyvecskére aminek a címét te is tudod! Majd eljön az ideje amikor azt is lecserélik. De erre a sorsra jutott több más könyv és kiadvány is!


"Érdekes, mégis "nemesebb lelkűeknek" vannak jellemezve a bereabeliek, akik "naponta" szorgalmasan tanulmányozták a már rendelkezésre álló Írásokat, hogy vajon "úgy vannak-e" a dolgok.

Tehát akkor a te kritikád csak értelmetlen kötözködés?"


Hogy értelmetlen vagy sem az attól függ hogy ki hogyan viszonyul hozzá! Tanulmányozni az Írásokat vagy tanítani az Írásokból úgy hogy egy adott helyzetben nem elérhetőek azért az nem ugyan az!


"Az igazsághoz és a teljességhez hozzátartozik, amit nagy szemérmesen nem említesz, hogy a hozzátartozó, különbözőféle egyházi körítés is, melyek igazi sátáni alternatívákat kínáltak a világnak!"


És ezt miért kellett volna nekem említeni? Mert én az írtam hogy "az Újszövetség írásos formában"! Amiről viszont te beszélsz az egy adott egyház tanítása. Amennyiben valakinek a rendelkezésére áll a Biblia az anyanyelvén és még olvasni is tud és még sem olvassa azt hanem csak azt tudja amit az egyház körítésként elmond neki. Arról sem te sem én nem tehetünk. De újfent ismétlem én nem a körítéssel foglalkoztam hanem az írásos formával.


"Tény, hogy az ember a hazug és embertelen hagyományaihoz éppen olyan fanatikusan tud ragaszkodni, mint az igazsághoz. Számtalan ilyennel találják szembe magukat a Tanúk szerte a világon."


Igen pontosan mint a tanúk. Akik még mindig ragaszkodnak egy szervezethez amely sem nem ihletett sem nem tévedhetetlen! De mindezek ellenére még is követni kell és azt kell elfogadni amit a mindenkori Vezető testület kiad!

S had mondjam el neked hogy nem csak Jehova tanúi találják magukat szembe ilyen dolgokkal. Nem csak én de testvéreim is találkoztak olyan emberrel aki hívőnek vallja magát de közben babonás is. (a babona nem lehet része egy hívő ember életének)

S ez csak egyetlen példa.


"Ez a "körítés" és a "részletek" sok millió ember életébe kerültek már és még sokakéba fognak! Ez a "jézusi egység" valahogyan nem tudta megakadályozni, hogy ne gyilkolják le egymást a "keresztény" egyházak hívei millió-szám, pl. etnikai, vagy nemzeti alapon. Szóval nálad így működik az, hogy "szeretet van köztetek"?"


Nem tudom mert én soha nem voltam háborúban. Nincs személyes tapasztalatom és nem tudom honnét veszed azt hogy nálam ez így működik. Én nem beleszülettem egy adott vallásba hanem felnőtt emberként lettem hívő. De már az után hogy a törvény által előírt katonai szolgálatomat letöltöttem. Ja igen és katonaként sem voltam háborúban.

Amit viszont el tudok mondani az annyi lenne hogy nem egy olyan személy van a gyülekezetemben akik a polgári szolgálatot választották a katonai helyett. És nem azért mert a gyülekezet kiközösítette volna ha elmegy katonának. És nem is azért mert ez egy emberi elvárás volt. Hanem a hitük miatt választották ezt. Azok pedig akik nem élhettek egy ilyen lehetőséggel, szintén a hitük miatt börtönbe kerültek.

Na most Jehova tanúinál ilyesmi nincs. Ha valaki még is úgy dönt hogy letölti a katonai szolgálatát akkor azt kiközösítik. S én ezt tartom az igazi hitnek hogy tudja jól nem vár rá kiközösítés és akkor is inkább a börtönt vagy a későbbiek folyamán már a polgári szolgálatot választotta a hite miatt. Ismétlem a hite miatt és nem azért mert ez követelmény és ha nem így lesz akkor az szankciót von maga után! De hasonló pl. a politikai szerepvállalás is. Egy hívő testvérem politikusként tért meg! És ő maga mondta hogy a hite alapján eljutott oda hogy fel kell hagynia azzal az élettel. Meg is tette! Nem azért mert a gyülekezet ezt várta tőle saját meggyőződésből cselekedet a hite vezérelte! (figyelem ez nem összekeverendő a szavazati joggal én is voltam szavazni és mások is a gyülekezetemből de ez nem jelenti azt hogy politizálunk)


"A nagy többség tartósan NEM! Igenis MEGOSZTHATÓ és uszítható a politikai és vallási manipulációk által!"


És kit érdekel a nagy többség? Én nem a nagy többségről beszélek hanem a hívő emberekről. Akikről te beszélsz azok a vallásos emberek. Egy hívő ember felismeri hogy a politika az nem olyan út amelyet Jézus mutatott! Én arról írtam amit megtapasztaltam és nem arról amit az újságban olvashat az ember. Én ott voltam azokkal az emberekkel! Ez a személyes tapasztalatom!


"A Tanúk, ha hazamennek, otthon is képesek erre!"


Természetesen! Csak ők és senki más, ezt mindenki nagyon jól tudja! :)


"Nevetséges vagy!"


Akkor nevess! :)


"Meg is látszott!"


Jehova tanúinál is sok minden meglátszik!


"Sajnos ebben a világban van az úgy, hogy a magukat kereszténynek valókat ölik, de máshol gyakran meg ők egymást!"


Igen! Ezzel semmi újat nem mondtál.


"Miért? Nem kellene?

Nem evangéliumhirdetés folyik ma? Attól, hogy vannak aktuális témákat tartalmazó kiadványok, még a bibliai igazságról szólnak."


Nem érted a lényegét a dolognak. De ezt is a 34%-nak írtam a többivel együtt. Viszont ezt most még nem fejtem ki majd később ha reagált a 34%. Ha meg nem akkor nem!

2018. máj. 25. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/60 anonim ***** válasza:

"Az alternatív üzenet pedig az Őrtorony társulat hogy ők Isten "szócsöve" és ezért csak is ők magyarázzák jól az igét! S teszik mindezt úgy hogy elismerik azt hogy nem ihletett a szellemi táplálék amit kiosztanak."


Vidiripi!


Látod, itt már az elején félremagyarázol. A tények:


- Csakis EGYETLEN igazság létezhet, a többi egyszerre nem lehet igaz!

- Semmi kivetnivaló és természetellenes nincs abban, amikor valaki ragaszkodik az igazához, ha sikerült neki meggyőződnie a helyességéről.

- De ihletett a szellemi táplálék, amit kiosztanak, mivel maga a Biblia az!

- A Tanúk személyükben éppen ezen okból már nem közvetlenül Istentől ihletettek, mint a Biblia írói, vagy az ihletett próféták voltak.

- Ámde mára a sok különféle fordítás hibái, ellentmondásai, ezen fordítások mögött lévő szellemi irányzatok eltérései révén, sok összevisszaságot, hamis vallásos tant és emberi filozófiát kevertek bele a szent szövegekbe.


"Gondolok itt az újságos terjesztésre az óraszámokra ..."


Ahogy mondtam, milliószor ismételgetheted a nem Írás szerinti kifogásaidat, ettől még nem lesz igaz. A Tanúk által használt Biblián kívüli irodalomban nincs semmi Írás ellenes. Az ókorban nem volt nyomda, nem volt ilyen technológiai háttér, nem volt az első keresztényeknek még lehetőségük sem, mert szabadságuk sem nagyon volt. Totálisan értelmetlen arra hivatkoznod, hogy nem használtak füzeteket és könyveket. Sőt nyilvánvaló, hogy az eredeti és a ihletett íratok másolatai is nagyon kis számban léteztek az elején. De többek között pontosan ezért voltak a csodaadományok, a szellem ajándékai az első sz.-ban.


Az óraszámban szintén nincs semmi kivetnivaló. Neked kéne ezt bizonyítani, ha szerinted van! De hosszú ideje adós vagy ezzel is.


"az Őrtoronynak való engedelmességre amit félelem keltéssel igyekszik elérni! Pl. ismerek olyan személyt aki rendszeres beírta a minimális óraszámot pedig nem is volt prédikálni. És ezt azért tette hogy a vének nem vonják kérdőre az óraszámok miatt. Aztán amikor végleg elege lett az egészből akkor kilépett!"


A szervezet a hibás a kétszínűségért, az erénytelenségért?! Egy Jehova Tanúja azért 'Tanú', mert ezt ÖNKÉNT vállalta Isten előtt. Ha ez a világ legnemesebb munkája nem megy semmilyen módszerrel, akkor van szeretetteljes szellemi segítség. Hazugság lenne azt állítani, hogy elvárások és követelések vannak. Milyen érdekes az értékítéleted. Nem csodálom.

És ennek köze sincs az óraszámhoz! Ennek a becsületességhez, az őszinteséghez van köze. Az aki így áll hozzá, az utána mocskolhatja a maga mögött hagyott igazságokat, a hiszékenyeket meg is tévesztheti.


"Természetesen vannak teljesen őszinte tanúk is akik szívvel-lélekkel teszik amit tesznek és teljes meggyőződésből. De nem egy olyan személyt ismerek aki csak azért nem lép ki mert tudja jól hogy akkor elveszítené a családját."


Majd ki fog lépni, meglátod! Sokáig a kétszívűséget nem lehet művelni.


"Nem az a lényeg hogy nem volt nyomdájuk hanem az a lényeg hogy nem ihletett kiadványokra hivatkoznak Jehova tanúi úgy mintha az magától Istentől származna. És amelyet aztán megváltoztatnak mert van olyan tanítás amely már a 8. értelmezésnél jár!"


Ez hazugság! A blogokról nem tudsz tudni hiteles bizonyítani!


------------


""Nem voltak ezerféle, egymásnak ellentmondó fordítások, nem volt háromság, nem volt pokoltűz, vagy lélek halhatatlanság, a hamis, hitehagyott kereszténység ezerféle arca, melyekről vitát lehetett volna nyitni."



Nekem nem úgy tűnik hogy könnyebb dolguk lett volna! (megjegyzem János kivételével az összes apostol erőszakos halált halt)"


A kettő nem függ össze! Én egészen másról beszéltem. Az idézett bibliai beszámolók sem azt bizonyítják, hogy több ezerféle, magát "kereszténynek" nevező csoport zűrzavara volt jellemző. És akkor csak a hitehagyott kereszténységről beszélünk. Hol vannak még a globalizációnak köszönhető más típusú egyházak és filozófiák, melyek akkor és ott (ha egy részük létezett is) nem voltak vitatéma?


"A gond ott kezdődik amikor szinte csak segéd eszközöket használnak és sokkal jobban mint az Írásokat!"


Ez sem igaz! A végső tekintély mindig a Biblia. Mellesleg nagyon sok ember él a földön és hazánkban is a tapasztalatom szerint a többség, akiknek a Biblia abszolút nem tekintély és teljes mértékben elhatárolódnak, ha látják. Neked sem az effajta módszereken kéne csámcsognod, hanem azon gondolkozni, hogy hirdeted-e a jó hírt a leghatékonyabb eszközökkel, vagyis házról-házra módon.

2018. máj. 25. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/60 anonim ***** válasza:

"De rátérek az ÚVF-ra. Amit én szoktam kifogásolni az a szakértők névsorának a hiánya!"


Nem emberekre nézünk, hanem Isten igazságára! Az Istentiszteletre sem csak akkor megyünk, ha a nekünk tetsző előadó van éppen. Ha mégis, akkor nem Isten kedvéért, hanem emberekért megyünk. Tudom, sokan mégis így csinálják.

A szervizes példa szerint pedig szintén nem a név fontos, hanem az elvégzett munka MINŐSÉGE. Ugyanis az emberek véleménye nagyon szubjektív és ELFOGULT gyakran az ilyen kérdésekben. Az egyházi szaktekintélyek, a fordítók kérdésében is erősen megoszlanak a vélemények - még egyazon egyházon belül is, nem hogy azon kívül!


A munka minősége számít! Ebben pedig kiválóan teljesít az Új világ fordítás a független szakemberek véleménye szerint is.


"A nem ihletett kiadványok a legjobb tankönyvek közé tartoznak?"


Ha az adott irodalom a lehető legnagyobb tisztaságra törekszik a Biblia szerint, akkor igen. Akkor ugyanaz, mintha csak a Szentírást vinnéd magaddal és abból, vagyis annak segítségével tanúskodnál. De nem mindenki szakember a Biblia helyes értelmezésében. Ezért fontos, hogy legyenek segédeszközök, melyek segíteni tudnak.


"Mert ugyan ezeket a dolgokat azokról is ellehet mondani. Hiszen teológiailag elfogultak, tévtanokat tartalmaznak!"


Az elején még jelen lévő tévtanokat már régen kiigazították a Tanúk, ezek is az egyházak ma is létező tévtanai miatt voltak. Ma már kisebb kiigazítások szükségesek. De egy biztos: a Tanúknak, mint minden tökéletlen embernek, lehetnek tévedéseik, de hogy nem a "teológiai elfogultság" jellemző rájuk, az biztos! Összemosod a szezont a fazonnal, hiszen éppen ők azok, akik nem ragaszkodnak az emberi hagyományaikhoz, az évszázados téveszméikhez. Vagyis kizárható, hogy a történelmi egyházakhoz hasonló alapvető hibákat kövessék el az értelmezésükben.


"De a lényegi tartalmukon nem kellett változtatni majd 2000 éve."


De itt hazug vallásos tanok és filozófiák belecsempészésről is beszélünk.


"A segéd eszközökben nem a Bibliai igazság van! Erre a bizonyíték pedig az hogy lecserélték az Ismeret könyvet ..."


Mindegyik fent van a neten!


"S én ezt tartom az igazi hitnek hogy tudja jól nem vár rá kiközösítés és akkor is inkább a börtönt vagy a későbbiek folyamán már a polgári szolgálatot választotta a hite miatt."


Nem hiszem, hogy ettől lenne "igazi hit". Mert ugyanis amit a Tanúk tesznek (vagyis hogy kiközösítenék azokat, akik fegyveres katonai szolgálatban vennének rész), az tényleg Isten Szaván alapul, vagyis minden katona jelölt Tanú tudta, hogy ezzel NEM A SZERVEZETNEK engedelmeskedik, hanem Jehovának. Ha a szervezet nem tarja tisztán a sorait, akkor csak azt bizonyítja, hogy a liberális szellem uralkodik náluk, Isten Szava helyett.


" (figyelem ez nem összekeverendő a szavazati joggal én is voltam szavazni és mások is a gyülekezetemből de ez nem jelenti azt hogy politizálunk)"


Tényleg? Nem jelenti azt? És kire szavaztatok? Isten Királyságára? A szavazó lapon az is fel lett volna tüntetve? :) A rokonom nem említette, aki szintén volt szavazni. Akkor mégis kire? MEGOSZTÓ Emberekre szavaztatok, akik a nacionalizmust és a hazafiságot képviselik és megosztottá teszik a "keresztényeket", akik ezt hagyják? Emberekben bíztok, aki "meg nem menthet"?


------------


"A Tanúk, ha hazamennek, otthon is képesek erre!"

"Természetesen! Csak ők és senki más, ezt mindenki nagyon jól tudja! :)"


Többségében nem! A kevés kivétel is megosztott és nem a tiszta igazságot hirdeti, persze a legtöbben csak a szószékről azt is.

2018. máj. 25. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/60 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Forestjo!


"Csakis EGYETLEN igazság létezhet, a többi egyszerre nem lehet igaz!"


Az igazság nem változik, különben nem nevezhető igazságnak!


"Semmi kivetnivaló és természetellenes nincs abban, amikor valaki ragaszkodik az igazához, ha sikerült neki meggyőződnie a helyességéről."


Ámen! Viszont nekem az a meggyőződésem hogy az Őrtorony szervezet nincs az igazság birtokában és én igyekszem ezt feltárni, talán olykor tévedek de majd kiigazítom a tévedésemet amikor felismerem. Ilyenre is volt már példa az évek alatt!


"De ihletett a szellemi táplálék, amit kiosztanak, mivel maga a Biblia az!"


Ez fából vaskarika! A Bibliát nem kell kiosztani, azt olvasni kell. És akkor ismétlem! Ha ihletett a szellemi táplálék az Őrtorony által kiadott bármilyen irodalom akkor miért kellett lecserélni az Ismeret könyvet?


"A Tanúk személyükben éppen ezen okból már nem közvetlenül Istentől ihletettek, mint a Biblia írói, vagy az ihletett próféták voltak."


A tanúk soha nem is voltak azok csak annyira magukra veszik hogy már be is képzelik maguknak. De én szétválasztom ezt a dolgok. Vannak Jehova tanúi és vannak a Vezető testület tagjai akik a szellemi táplálékot szolgáltatják. (elvileg de ez a hivatalos verzió)

Majd egyszer olvasd el Raymond Franz könyvét a Lelkiismereti válságot, ő egy ex-Vezető testületi tag volt!


"Ámde mára a sok különféle fordítás hibái, ellentmondásai, ezen fordítások mögött lévő szellemi irányzatok eltérései révén, sok összevisszaságot, hamis vallásos tant és emberi filozófiát kevertek bele a szent szövegekbe."


Hú! Te rosszabb vagy mint egy ateista! Ekkora hitetlenséget már rég láttam a Bibliával kapcsolatban egy elvileg hívő embertől. Fordítási hibák azok vannak igen. De nincsenek szellemi irányzatok, emberi filozófiák belekeverve az Írásokba.

Emlékeztetnélek a Holt-tengeri tekercsekre és a több ezer ismétlem, több ezer fent marad kézírásos szent szövegekre! Legyen az Ó vagy Újszövetségi írás!


"Ahogy mondtam, milliószor ismételgetheted a nem Írás szerinti kifogásaidat, ettől még nem lesz igaz."


Nem igaz hogy óraszámokat kell leadni és hogy újságokat visznek az embereknek? A saját szememmel láttam ezeket a dolgokat. Te ismételgetheted hogy ezek nem igazak de én láttam hogy azok!


"A Tanúk által használt Biblián kívüli irodalomban nincs semmi Írás ellenes."


De igen van! Sőt állandóan van, hiszen mindig módosítani kell valamit! És voltak de lehet hogy még lesznek is súlyos tévedések. Főleg ha az évszámokra gondolunk!


"Az óraszámban szintén nincs semmi kivetnivaló. Neked kéne ezt bizonyítani, ha szerinted van! De hosszú ideje adós vagy ezzel is."


Akkor ismétlem! "Pl. ismerek olyan személyt aki rendszeres beírta a minimális óraszámot pedig nem is volt prédikálni. És ezt azért tette hogy a vének nem vonják kérdőre az óraszámok miatt."

Kérdés a következő! Hát ki a szívek és vesék vizsgálója? Talán ő ne tudná hogy ki mit tesz vagy mit nem tesz? Mit ír az ige?

Filippi 4:6 Semmi miatt ne aggódjatok, hanem imádságban és könyörgésben mindenkor hálaadással tárjátok fel kéréseiteket Isten előtt.

Azt írja hogy mindenkor! Akkor ha az a kérés hogy Isten mutassa meg hogy hol szolgáljon egy ember ő ne tudná irányítani ezt a dolgot? Vagy nem hiszel az igének? Nem hiszed hogy Isten képes rá?


"A szervezet a hibás a kétszínűségért, az erénytelenségért?!"


Én ezt így nem jelentettem ki, de ha te így gondolod akkor tulajdonképpen van benne ráció!


"Egy Jehova Tanúja azért 'Tanú', mert ezt ÖNKÉNT vállalta Isten előtt."


És kezdődik! Ez nem minden esetben igaz! Van aki beleszületik és mivel ez az elvárás teszi amit a családja. Aztán van aki megakar felelni a szüleinek és azért teszi. Van aki azért mert nem akarja elveszíteni a családját és csak így tarthatja meg! Mert van hogy a házastársak közül csak az egyik lépne ki a szervezetből a másik viszont nem így inkább marad mert úgy érzi ha megy akkor nagyobb veszteség éri.

S igen vannak olyanok is akik tényleg önként vállalják a szervezeti létet! De nem csak olyanok vannak! Ezt kellene megértened!


"Ha ez a világ legnemesebb munkája nem megy semmilyen módszerrel, akkor van szeretetteljes szellemi segítség."


Hogy segítesz egy olyan emberen aki csak és kizárólag a családja miatt van még ott? Nem érdekli az Őrtorony szervezet megteszi a minimálist amiért még nincs kiközösítés a családja meg szóba áll vele és kész! És értelem szerűen a családtagjainak sem beszél a valódi érzéseiről! A családját akarja megtartani és nem elveszíteni ennyi a motivációja és nem több!


"Hazugság lenne azt állítani, hogy elvárások és követelések vannak. Milyen érdekes az értékítéleted. Nem csodálom."


Ha valaki nem ad le óraszámot akkor a vének elbeszélgetnek e vele? Ha nem elvárás akkor miért beszélgetnek el vele? Ha nincs elvárás akkor miért van meghatározva hogy ki számít hírnöknek és ki úttörőnek? Nem hazugság az állítás hanem tény!


"És ennek köze sincs az óraszámhoz! Ennek a becsületességhez, az őszinteséghez van köze. Az aki így áll hozzá, az utána mocskolhatja a maga mögött hagyott igazságokat, a hiszékenyeket meg is tévesztheti."


Ott voltak a kezemben a területkártyák megnézhettem őket. Aktív Jehova tanúja volt akkor még az illető! Azt hiszed hogy ezek légből kapott dolgok? Nem, ezek személyes megtapasztalások. Én nem voltam soha az Őrtorony szervezet tagja. Jártam Királyság-terembe meg kongresszusokra is sőt volt hogy elhívtak társas összejövetelre. Találkoztam körzet-felvigyázóval. De nem lettem Jehova tanúja. Most is elmehetnék a helyi Királyság-terembe biztosan örömmel fogadnának bár nem érzem szükségét. Több Jehova tanúja család életébe is beleláttam és belelátok. Ők sem tökéletesek szóval ne gyere nekem ezzel a "hiszékenyek" propaganda szöveggel. Én nem voltam mindig hívő ember, világi voltam később lettem hívő! Nem vagyok hiszékeny sőt pont hogy inkább a személyes tapasztalat híve vagyok. Szem és fültanúja voltam sok dolognak. Többek között annak is hogy két Jehova tanúja fiatal testvérnő összevitatkozott a Királyság-teremben. Jehova tanúi sem tökéletesek egyetlen ember sem az beleértve magamat!


"Majd ki fog lépni, meglátod! Sokáig a kétszívűséget nem lehet művelni."


Tudom!


"Ez hazugság! A blogokról nem tudsz tudni hiteles bizonyítani!"


Nézz már utána hogy pl. a "hű és értelmes rabszolga" féle tanításnak hány értelmezése volt a kezdetektől napjainkig!

Megjegyzem hogy volt "hű és bölcs rabszolga" most meg "hű és értelmes rabszolga" ez is változott!


"Az idézett bibliai beszámolók sem azt bizonyítják, hogy több ezerféle, magát "kereszténynek" nevező csoport zűrzavara volt jellemző."


Helyette volt más. Pl a zsidó vallás irányzatai! De a görögöknél is rengeteg féle vallás vagy gondolkodási mód volt. Olyan nagy különbségek e tekintetben nem voltak!


"És akkor csak a hitehagyott kereszténységről beszélünk. Hol vannak még a globalizációnak köszönhető más típusú egyházak és filozófiák, melyek akkor és ott (ha egy részük létezett is) nem voltak vitatéma?"


És ennek mi a jelentősége? Akkor is volt rengeteg dolog. És a másik hogy az emberi érzelmek, vágyak, szükségletek azok akkor is ugyan azok voltak mint most!


"A végső tekintély mindig a Biblia."


Jehova tanúi esetében ez nem így van. Náluk a végső tekintély az Őrtorony szervezet! Nem is tehet mást hiszen azt maga a szervezet sulykolja belé. Jehova tanúi elfogadják azt amit a szervezet mond. Ha nem így tesznek akkor kirakják őket és kész mint lázadókat!

Csak és kizárólag a mindenkori Vezető testületnek van joga az értelmezésekhez! Minden más Jehova tanúja csak döntést hozhat. Elfogadja vagy nem fogadja el amit kap! Ennyi itt a vége!


"Neked sem az effajta módszereken kéne csámcsognod, hanem azon gondolkozni, hogy hirdeted-e a jó hírt a leghatékonyabb eszközökkel, vagyis házról-házra módon."


Én nem járkálok házról-házra. Ezzel kapcsolatban megosztanék veled egy kis momentumot!

Őrtorony 2013 július 15. szám (tanulmányozásra szánt) 12. oldal 11. bekezdés vége.

"Ezek a hűséges keresztények hamarosan arról váltak ismertté, hogy házról házra prédikálnak. Az igaz keresztények ma is erről ismertek."

Érdekes egy kijelentés! Ezzel szemben mi olvasható az Írásokban? János 13:35

[link]

2018. máj. 25. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/60 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"Nem emberekre nézünk, hanem Isten igazságára!"


Egy fordítói munkánál miért nem adja a nevét a az elvégzett munkájához? Illetve miért nem adták a nevüket az elvégzett munkához?

Tudod még a takarítók is aláírják a papírt hogy igen ezt a munkát ő csinálta.


"Az Istentiszteletre sem csak akkor megyünk, ha a nekünk tetsző előadó van éppen."


Nem Istentiszteletről van szó hanem egy teljes fordításról a Bibliát illetően.


"Az egyházi szaktekintélyek, a fordítók kérdésében is erősen megoszlanak a vélemények - még egyazon egyházon belül is, nem hogy azon kívül!"


Ennek ellenére még is csak odakerül a nevük is a fordításukhoz a munkájuk mellé. Nekem is alá kell írnom az elvégzett munkát!


"A munka minősége számít! Ebben pedig kiválóan teljesít az Új világ fordítás a független szakemberek véleménye szerint is."


Majd nézz utána azoknak a szakembereknek! Érdekes hogy itt már lényegesek a nevek?


"Ha az adott irodalom a lehető legnagyobb tisztaságra törekszik a Biblia szerint, akkor igen."


Akkor miért nem fogadnak el tőlem Jehova tanúi más egyházak által kiadott irodalmat? Pedig igaz rá az állítás amit írtál!


"Akkor ugyanaz, mintha csak a Szentírást vinnéd magaddal és abból, vagyis annak segítségével tanúskodnál. De nem mindenki szakember a Biblia helyes értelmezésében. Ezért fontos, hogy legyenek segédeszközök, melyek segíteni tudnak."


Olvasni azért tudnak. És jóval korábban is voltak már revideált nyelvezetű magyar fordítások mint ahogyan megjelent az ÚVF. Szóval lényegében nem is lett volna rá szükség!


"Az elején még jelen lévő tévtanokat már régen kiigazították a Tanúk, ezek is az egyházak ma is létező tévtanai miatt voltak."


Maximum az adventista egyház tévtanaira hivatkozhatsz ugyan is a nép egyházak nem "jósolgattak" évszámokat. Náluk nem volt a piramis Isten tanúköve stb.


"Ma már kisebb kiigazítások szükségesek. De egy biztos: a Tanúknak, mint minden tökéletlen embernek, lehetnek tévedéseik, de hogy nem a "teológiai elfogultság" jellemző rájuk, az biztos."


De igen náluk is van teológiai elfogultság. Az egyik ilyen az 1914-es évszám.


"Összemosod a szezont a fazonnal, hiszen éppen ők azok, akik nem ragaszkodnak az emberi hagyományaikhoz, az évszázados téveszméikhez. Vagyis kizárható, hogy a történelmi egyházakhoz hasonló alapvető hibákat kövessék el az értelmezésükben."


Nem ők újakat követnek el. Lásd évszám meghatározások, tanúkő stb. nem sorolom.


"De itt hazug vallásos tanok és filozófiák belecsempészésről is beszélünk."


Konkrétan hol találhatóak ezek? És milyen fordításokban?


"Mindegyik fent van a neten!"


Még mindig használják tanulmányozásra az Ismeret könyvet?


"Nem hiszem, hogy ettől lenne "igazi hit". Mert ugyanis amit a Tanúk tesznek (vagyis hogy kiközösítenék azokat, akik fegyveres katonai szolgálatban vennének rész), az tényleg Isten Szaván alapul, vagyis minden katona jelölt Tanú tudta, hogy ezzel NEM A SZERVEZETNEK engedelmeskedik, hanem Jehovának."


Pedig de igen ez az. Hiszen nincs kényszer nem is kell félnie attól hogy kiközösítik és nem áll vele szóba a saját családja. Hanem teljesen szabad akaratából a Biblia által kiiskolázott lelkiismerete alapján (ahogy a tanúk mondják) hozta meg a döntését!

Tudod igazából nem írja a Biblia hogy te nem lehetsz katona! Így egy szervezeti utasításnak engedelmeskedik.


"Ha a szervezet nem tarja tisztán a sorait, akkor csak azt bizonyítja, hogy a liberális szellem uralkodik náluk, Isten Szava helyett."


Akkor újfent! Akikről beszélek azok úgy vállalták a polgári szolgálatot idősebbek pedig a börtönt hogy tudták a katonai szolgálat elfogadása esetén sem zárják ki őket a gyülekezetből. Ennek ellenére ők még is úgy döntöttek hogy nem vállalják a katonai szolgálatot a hitük miatt!


"Tényleg? Nem jelenti azt? És kire szavaztatok? Isten Királyságára? A szavazó lapon az is fel lett volna tüntetve?"


Pál élt a római polgárjogával. Én miért ne élhetnék a szavazati jogommal? De ez nem jelenti azt hogy aktívan belefolyok a politikába. Ha ezt tenném akkor valóban nem Isten királyságára helyezném hangsúlyt! Mert a hívőknek ott van polgárjoguk. De amíg ebben a világban élünk addig itt is polgárok vagyunk. Az adót fizetni kell.


"A rokonom nem említette, aki szintén volt szavazni. Akkor mégis kire? MEGOSZTÓ Emberekre szavaztatok, akik a nacionalizmust és a hazafiságot képviselik és megosztottá teszik a "keresztényeket", akik ezt hagyják? Emberekben bíztok, aki "meg nem menthet"?"


A rokonodat nem ismerem de akkor ő nem Jehova tanúja! Te biztosan megtestesíted a "tökéletes" Jehova tanúját!

Viszont azt elfelejted hogy ezek az emberek és nem hazánkban hanem minden országban azért lehetnek ott ahol vannak mert Isten ezt megengedi. Megosztók, hazafiasságot képviselnek, de ti is azok vagytok. Ti is megosztók vagytok. Milyen keresztényekről beszélsz? Nem csak kis hazánk de Európa is már szekuláris (világi) és nem vallásos keresztény.


"Többségében nem! A kevés kivétel is megosztott és nem a tiszta igazságot hirdeti, persze a legtöbben csak a szószékről azt is."


Mondom én! Természetesen csak és kizárólag Jehova tanúi! Senki más! Igen tudjuk!

2018. máj. 25. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/60 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Fordítva is ez a helyzet. Mindenki más igen a tanúk nem. :D

Ez a végtelen háború, nem az Avengers! ;)

2018. máj. 25. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/60 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"Fordítva is ez a helyzet. Mindenki más igen a tanúk nem."


Én viszont azt állítom hogy ez nem így van! Sőt ha korábbi válaszaimba "belebotlassz" akkor ott olvashatod hogy arról írok hogy Jehova tanúi nem különbek semmiben de tényleg semmiben a többi egyháznak a tagjaitól. Csak és kizárólag a tanításokban van különbség és a tanításokból fakadó viselkedés formákban!

Láttam én a tanúknál is nem keresztényi viselkedést és ugyan úgy más egyházaknál, felekezeteknél is. És kiemelném magamat mert én sem vagyok különb egy percig se hidd azt de változtam és változok is viszont nem lettem tökéletes. És ugyan ez igaz a gyülekezetemben lévő testvéreimre is de az Őrtorony szervezet összes tanújára is!

2018. máj. 26. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/60 anonim ***** válasza:
Nem igazán értelek. Feltesznek nekünk egy kérdést arra próbálunk válaszolni, de te rendszerint felhozod, hogy más egyházaknál mi van. Mi sem leszünk tökéletesek, ez nem erről szól. Valamint azt sem mondtam, hogy nálunk milyen pöpec keresztény mindenki, elég nagy hazugság volna. Engem anno pont az őszinteségükkel leptek meg a testvérek amiben ezekre is kitértek. Viszont nem kívánok részt venni ebben a beszélgetésben többet, szóval elköszönök. A másik kérdés alatt érdekelne a válaszod, persze ha nem kapok az sem baj. Szia!
2018. máj. 26. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/60 anonim ***** válasza:
Melyik másik kérdés?
2018. máj. 26. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!