Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kell a keresztényeknek prédiká...

Ka.ka.o kérdése:

Kell a keresztényeknek prédikálniuk? Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

ESETLEGES KÉRDÉSEK A KÉRDÉSSEL KAPCSOLATBAN:


- Miért fogalmazódott meg a kérdés?

---> Ha Jehova Tanúi teszik, sokan rossz szemmel nézik, ezen az oldalon is a panaszkodás gyakori oka.


- A kérdés provokatív?

---> Nem, nem annak szántam.


- Előre meghatározott választ várok, már megvan, amit hallani szeretnék?

---> Nem.


- A kérdésnek van valamiféle agyafúrt célja?

---> Nem, nincs, pusztán kíváncsi vagyok a véleményetekre.


- "Miért teszel fel olyan kérdést, amire már megvan a válaszotok?"

---> Mondtam, mert kíváncsi vagyok mások véleményére is.


A válaszotokat, kérlek, ha csak lehetséges, támasszátok alá a Szentírással. Ha nem is idézitek, kérlek, jelöljétek meg a verse(ke)t, amely(ek)re hivatkoztok.


Kérem, csak vallásos emberek válaszoljanak, és/vagy olyanok, akiknek van bibliai ismeretük.


Válaszaitokat előre is köszönöm!



2018. máj. 20. 07:36
1 2 3 4 5 6
 41/60 anonim ***** válasza:

"És azt gondolod, hogy mindenki szemellenzős."


Ha nem azok akkor miért vannak ott és tanítják azt amiről azt gondolják magukban hogy adott esetben felesleges?


"Csak hogy tudd vénnel tanulmányoztam a Bibliát és tudod mit mondott nekem a kiadványokról? Szerintem kitaláltad.... kb. azt amit te, feleslegesek."


Én is vénnel tanulmányoztam. De amennyiben a sárga kis könyvecskét nevezed Biblia tanulmányozásnak akkor hiba van az elképzelésedben, mert az nem Biblia tanulmányozás volt!

De újfent kérdezem akkor miért is van ott az a vén? Csak mert így alapjában véve van megkérdőjelezve az egész szervezet élen a Vezető testülettel. Amúgy szerintem ők is feleslegesek a szervezettel együtt!


"Tudod az a baj, hogy te ráhúztál egy sémát az egész gyülekezetre."


Nem gyülekezetre húztam rá hanem egy szervezetre. De nem kellett ráhúznom azt megtette a Vezető testület az egység jegyében amire te is hivatkoztál már. Nos ha egység van akkor nem kell mást tenni csak megismerni a szervezetet és már mindent tudsz is. Hiszen egység van ami azt jelenti hogy mindenütt ugyan az van!

2018. máj. 24. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/60 anonim ***** válasza:

#38

Mert válasszuk ketté azt az esetet, amikor olyanoknak hirdetik az igét, akik abszolút soha nem hallották, és amikor olyanoknak, akik hallották ugyan sokszor, de nem akarják követni.

A világban ma is élnek olyan emberek, akik soha nem hallották Jézus tanításait, nem ismerik életét. Ilyen helyeken valóban biblikus a házról-házra járás.

És van még az az eset is, amikor más felekezetű embert akarnak a saját egyházukhoz téríteni.

2018. máj. 24. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/60 anonim ***** válasza:
Ez már legyen a te dolgod. Akkor a Pál is feleslegesen írt az elrendezésekről. Nem csak sárga könyvecske van. Van azon kívűl még sok más is. És azok nélkül is lehet tanulmányozni.
2018. máj. 24. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/60 anonim ***** válasza:

"Akkor a Pál is feleslegesen írt az elrendezésekről."


Lennél konkrétabb? Mert sok mindenről írt Pál!


"Nem csak sárga könyvecske van. Van azon kívűl még sok más is. És azok nélkül is lehet tanulmányozni."


Persze hogy lehet! Ez lenne a lényeg. De aki elkezd tanulmányozni a tanúkkal az bizony valamelyik Őrtornyos kiadvánnyal kezdi hiszen ez a szervezeti előírás.

Nem válaszoltál a kérdésemre. Ami két dolgot jelenthet. Vagy halvány lila elképzelésed sincs hogy mit válaszolhatnál. Vagy van elképzelésed csak azt nem akarod leírni.

Nyilvánvaló okokból!

2018. máj. 24. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/60 anonim ***** válasza:
Hja, hogy az is volt? Visszanéztem és tényleg! A gond abban a dologban gyökeredzik, hogy én a nyilvánosságnak szánt kiadványokra gondoltam amiket szolgálatkor terjesztünk, az őrtornyot. Te pedig minden létező tanításra. Sőt szerinted pásztorok sem kellenek, egyáltalán semmi, hadd mennyen mindenki amerre lát, igaz?
2018. máj. 24. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/60 anonim ***** válasza:
2018. máj. 24. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/60 anonim ***** válasza:

#46 Találkoztam ennél már jobb poénnal is.

De nem baj, ez is betekintést nyújt a rólunk való gondolataitokba. Hát, elég gyermeteg.

Egyébként nekem a krokodilos az ami tetszett.

2018. máj. 24. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/60 anonim ***** válasza:
39%

Tisztelt Vidiripi!


Én nem venném a bátorságot az ilyenfajta egyoldalú kritikák megfogalmazásához olyanokkal szemben, akikről szemlátomást csak igen felületes az ismereted, annak is java részét félremagyarázod! Tudom, vannak Tanú ismerőseid, meg képben vagy ..., de ez utóbbi a valóságban nagyon nem így van.


"Érdekes módon az Őrtorony társulat sokkal több saját irodalmat fordított le nemzeti nyelvekre mint amennyi Bibliát!"


A Tanúk több mint 130 nemzeti nyelvre fordították le a bibliafordításukat. Ez a szám pedig folyamatosan növekszik. Az egyéb tájékoztató kiadványaikat több mint dupla annyi ideje készítik, valamint a Biblia adott nyelvre való lefordítása komoly fordítói apparátust és képzettséget jelent, mely sok helyen még nem áll rendelkezésre. Magyarországon sem volt meg a 90'-es években.


"A legfőbb oka ennek a terjedésnek hogy hogy az Őrtorony társulat az egy alternatív üzenetet igyekszik közvetíteni! Az eredeti jó hír sem tartalmában sem pedig terjesztési módjában nem igazán felel meg annak amit a Bibliában olvashatunk."


Ez egy alaptalan kritika, hiába ismételgeted számtalanszor, nem lesz igazabb, bizonyítani is kéne, s ezt még sohasem sikerült. Másrészt nem is értem, hogy ez a két mondatod hogyan erősíti egymást? "Alternatív" üzenetet vittek az emberekhez az első sz.-i keresztények is a zsidókhoz képest. A nemzetek isteneihez képest meg pláne. Mind tartalmában, mind terjesztési módjában megfelel az első sz.-i mintának - ha leszámítjuk az azóta megváltozott technikai lehetőségeket.


"Sőt olyat sem olvashatunk a Bibliában hogy az első századi tanítványok nem ihletett kiadványokat használtak volna a szolgálatuk alatt!"


Tudod nem volt nyomdájuk, a római birodalomban valahogy nem volt erre lehetőségük. Még ihletett irodalmaik is alig voltak kezdetben, de többek között ezért adatott nekik az elején a sokféle "szellem ajándéka", mely többféleképpen volt képes segíteni az első század tanítványképző munkáját.


"Sőt még a teljes Biblia sem állt a rendelkezésükre. És ilyen körülmények között terjedt a jó hír üzenete!"


Ez elég egyoldalú hozzáállás. Elfelejted, hogy a tudásnak és a hamis vallásos tévtanoknak a maihoz képest csak a töredéke volt akkor, amivel szembe meg kellett felelniük. Nem voltak ezerféle, egymásnak ellentmondó fordítások, nem volt háromság, nem volt pokoltűz, vagy lélek halhatatlanság, a hamis, hitehagyott kereszténység ezerféle arca, melyekről vitát lehetett volna nyitni.


"Vagy egy Jehova tanúja csak a Bibliát használva már nem lenne képes azt a munkát végezni amit jelenleg végez?"


Egyrészt SEMMI ESETRE sem ellentétes a Biblia szellemével segítségül szolgáló segédeszközöket igénybe venni, másrészt pedig akkor a hozzád hasonlók az Új világ fordítást kifogásolnák. Márpedig a pontatlan, teológiailag elfogult és tévtanokat is tartalmazó fordítások nem a legjobbak tankkönyvnek.


"De el kellene dönteni hogy akkor ő most egy postás aki újságokat ajánl fel vagy pedig a jó hírt terjeszti."


Nem, tudod mit kéne? Be kéne bizonyítani, hogy a segédeszközökben nem a bibliai igazság van! Ezt viszont sohasem sikerült megtenni, csak az epés kritikát nyomod te is már hosszú ideje, de ennek ugyan mi értelme, ha önmagadnak sem vagy őszinte?!


"De a LEGNAGYOBB példa az maga Jézus. Jézusnak az Írások nélkül sem okozott problémát az hogy tanítson és ez is egy bibliai példa."


Érdekes, mégis "nemesebb lelkűeknek" vannak jellemezve a bereabeliek, akik "naponta" szorgalmasan tanulmányozták a már rendelkezésre álló Írásokat, hogy vajon "úgy vannak-e" a dolgok.

Tehát akkor a te kritikád csak értelmetlen kötözködés?


"- Maga az evangélium illetve az Újszövetség írásos formában és természetesen az adott emberek anyanyelvén sokkal de sokkal több személyhez jutott már el mint az Őrtorony ..."


Az igazsághoz és a teljességhez hozzátartozik, amit nagy szemérmesen nem említesz, hogy a hozzátartozó, különbözőféle egyházi körítés is, melyek igazi sátáni alternatívákat kínáltak a világnak!


"Mert tudjuk, hogy léteznek üldözött keresztények Észak-Koreában, Kínában, Indiában, Bangladesben, illetve az iszlám hitű arab és perzsa világban is. Sőt még Európában is Törökországi esetekről lehet tudni! És ez bizonyíték a keresztény jó hír/evangélium életképességéről és erejéről!"


Tény, hogy az ember a hazug és embertelen hagyományaihoz éppen olyan fanatikusan tud ragaszkodni, mint az igazsághoz. Számtalan ilyennel találják szembe magukat a Tanúk szerte a világon.

2018. máj. 24. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/60 anonim ***** válasza:

"Én azért hasunálom a Szent Lélek kifejezést, mert megkülönböztetem a Szellemtől. Szerintem Isten több mint szellem."


Tisztelt 35-ös válaszoló! Az emberi hagyományok gyakran sajnos köszönőviszonyban sincsenek "Isten rendeléseivel". Azért írtam, hogy a "lélek/szellem" fogalmak Írásellenes keverése nem pontos, mert igen nagy jelentősége van a kifejezések pontos használatának. De tisztában vagyok vele, hogy sokaknak a kulturális hagyományok akkor is fontosabbak, mint a Biblia igazsága, tehát tégy, ahogy akarsz!


"Ki dönti el, hogy tevékenységednek melyik gyümölcsét veszük figyelembe? Ki dönti el, hogy tulajdonképpen mi az életed gyümölcse?


Tudod itt kezdődik az önámítás. Az ember többnyire nem látja magát kívülről, objektíven."


Ezért jó tükör a Biblia.


"Tehát mi a gyümölcs? Az, hogy a Jehovások sokakat felkészületlenségük révén sokakat megerősítenek ateista gondolkodásukban?"


Aki felkészületlen, az nem sokáig fogja csinálni a tanítványképző munkát, mert nem lesz sikerélménye. A bibliai igazság megismerése ettől függetlenül minden fogékony embernek lehetősége.


"Amit tapasztalok az az, amikor becsengetnek hozzám, és nem tudnak kielégítő magyarázatot adni az Ó Szövetségi "isteni" tömeggyilkosságok, és a Jézusi szeretet parancsolat ellentmondására."


Sajnos gyakori érvelési hiba, amikor erre hivatkoznak felületesen vizsgálódó emberek. Mert mind az Ó -mind az Új szövetséget félre értik. Felületesen, egyes eseményeket magában értelmezve kritizálják Jehovát a Héber szent iratokban, de ugyanolyan elnagyoltan látják csak a "jézusi szeretet" példáját is, mert ugyanis Jézus lesz a bibliai próféciák szerint Jehova Isten ítélet végrehajtója, aki ezt ugyanabban az isteni igazság szellemében fogja végrehajtani majd, ami példaként már megtörtént az ókorban.


"És megérzésem szerint a Jehova T. rendszer nem segíti elő azt, hogy az emberek megtalálják helyüket Isten rendjében."


Szerintem pedig igen! Egyedül képviselik az isteni igazságokat, melyeket ma alaposan kiforgat a magát hamisan "kereszténynek" tartó világ, ennek nyomán iszonyatosan rossz gyümölcsöket teremve.


"Az emberek véleménye egyes csoportokról, közösségekről szerintem sokkal nkább függ a személyes kapcsolatokon kersztül szerzett tapasztalatoktól, mint bárki kijelentéseitől az adott csoportról."


Az emberek tökéletlenek, egyes emberekre nézve nem szabad megítélni egy szervezet egységes tanítását. Annak feltétlenül utána kell nézni, hogy maga a csoport mit tanít, milyen értékeket képvisel, milyen eredményei vannak. Ha létezik igaz vallás - márpedig létezik, akkor ezen vizsgálatokra feltétlen szükség van.

2018. máj. 24. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/60 anonim ***** válasza:

"Az egységet azt Jézus Krisztus adja és ebben egységes is a kereszténység. Amiben az eltérés van az a körítés a részletek."


Tisztelt Vidiripi!


Ez a "körítés" és a "részletek" sok millió ember életébe kerültek már és még sokakéba fognak! Ez a "jézusi egység" valahogyan nem tudta megakadályozni, hogy ne gyilkolják le egymást a "keresztény" egyházak hívei millió-szám, pl. etnikai, vagy nemzeti alapon. Szóval nálad így működik az, hogy "szeretet van köztetek"?


"De ennek ellenére még is képesek békében együtt élni egymás mellet a keresztények"


A nagy többség tartósan NEM! Igenis MEGOSZTHATÓ és uszítható a politikai és vallási manipulációk által!


"Sőt voltam olyan nemzetközi keresztény rendezvényen ahol számos egyház tagjai voltak jelen és együtt énekelték az énekeket s hallgatták az igehirdetéseket! A programok után pedig kötetlen beszélgetéseket folytattak egymással."


A Tanúk, ha hazamennek, otthon is képesek erre!


"Ó igen egységes a tanítás. Csak épp nem ihletett!"


Nevetséges vagy!


"Ha így nézzük akkor a keresztények már Jehova tanúi megjelenése előtt Koreában voltak."


Meg is látszott!


"Jaj nektek, írástudók és farizeusok, ti képmutatók! Beutazzátok a tengert és a szárazföldet, hogy egyvalakit prozelitává tegyetek, amikor pedig az lesz, gyehennára valóvá teszitek, méghozzá kétszer annyira, mint ti vagytok." (Máté 23:11)


Sajnos ebben a világban van az úgy, hogy a magukat kereszténynek valókat ölik, de máshol gyakran meg ők egymást!

2018. máj. 24. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!