Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kell a keresztényeknek prédiká...

Ka.ka.o kérdése:

Kell a keresztényeknek prédikálniuk? Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

ESETLEGES KÉRDÉSEK A KÉRDÉSSEL KAPCSOLATBAN:


- Miért fogalmazódott meg a kérdés?

---> Ha Jehova Tanúi teszik, sokan rossz szemmel nézik, ezen az oldalon is a panaszkodás gyakori oka.


- A kérdés provokatív?

---> Nem, nem annak szántam.


- Előre meghatározott választ várok, már megvan, amit hallani szeretnék?

---> Nem.


- A kérdésnek van valamiféle agyafúrt célja?

---> Nem, nincs, pusztán kíváncsi vagyok a véleményetekre.


- "Miért teszel fel olyan kérdést, amire már megvan a válaszotok?"

---> Mondtam, mert kíváncsi vagyok mások véleményére is.


A válaszotokat, kérlek, ha csak lehetséges, támasszátok alá a Szentírással. Ha nem is idézitek, kérlek, jelöljétek meg a verse(ke)t, amely(ek)re hivatkoztok.


Kérem, csak vallásos emberek válaszoljanak, és/vagy olyanok, akiknek van bibliai ismeretük.


Válaszaitokat előre is köszönöm!



2018. máj. 20. 07:36
1 2 3 4 5 6
 31/60 anonim ***** válasza:

"Ez majdnem olyan, mintha interneten keresztül valakit ismeretlenül próbálok megtéríteni. Személytelen az egész, mondhatok akármit neki, nem lehet nála a szavamnak valódi hitele, mert semmit nem tud rólam."


Ezt a munkát nem a Tanúk végzik, azaz nem szabad egy személyhez, egy emberhez kötni, hogy "ő térített meg", mert ez nem így működik. Isten az, aki ezt el tudja érni a szent szelleme által, a szolgái csak elvihetik a fogékony lelkekhez a jó hírt, és csak "öntözők" lehetnek. A növekedést Isten adja.

2018. máj. 24. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/60 anonim ***** válasza:
A másik oldala a dolognak az, hogy Jézus olyanoknak hirdette az örömhírt, akik soha nem hallottak róla. Magyarországon, keresztény országokban jellemzően mindenki ismeri az Újszövetség alap tanításait, csak vagy nem akarják elfogadni, teljes bolondságnak tartják, vagy nem tudják hogyan lehet a mai világban a saját mindennapjaikba átültetni.
2018. máj. 24. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/60 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"Viszont egyik sem tudott úgy elterjedni, hogy ekkora területen vigyék el a jó hírt. Ennek már pedig oka kell, hogy legyen."


Oka az van.

Érdekes módon az Őrtorony társulat sokkal több saját irodalmat fordított le nemzeti nyelvekre mint amennyi Bibliát!

A legfőbb oka ennek a terjedésnek hogy hogy az Őrtorony társulat az egy alternatív üzenetet igyekszik közvetíteni! Az eredeti jó hír sem tartalmában sem pedig terjesztési módjában nem igazán felel meg annak amit a Bibliában olvashatunk.

Sőt olyat sem olvashatunk a Bibliában hogy az első századi tanítványok nem ihletett kiadványokat használtak volna a szolgálatuk alatt! Sőt még a teljes Biblia sem állt a rendelkezésükre. És ilyen körülmények között terjedt a jó hír üzenete!

Vagy egy Jehova tanúja csak a Bibliát használva már nem lenne képes azt a munkát végezni amit jelenleg végez? Csak akkor képes szolgálni ha van nála újság is?

De el kellene dönteni hogy akkor ő most egy postás aki újságokat ajánl fel vagy pedig a jó hírt terjeszti.

Mert ha az utóbbi akkor mi szükség az újságra a szolgálatban? Anélkül is mennie kell a munkának és erre ott a TELJES bibliai példa!

Az Őrtorony szervezet az újságkihordókat képez vagy tanítványokat akik tanítanak?

De a LEGNAGYOBB példa az maga Jézus. Jézusnak az Írások nélkül sem okozott problémát az hogy tanítson és ez is egy bibliai példa.

Ami pedig a területet illeti!

- Maga az evangélium illetve az Újszövetség írásos formában és természetesen az adott emberek anyanyelvén sokkal de sokkal több személyhez jutott már el mint az Őrtorony alternatív üzenete és irodalma.

És kiemelném hogy ez az olyan országokra is igaz ahol az Őrtorony szervezet tagjai nem voltak képesek még hídfőállást kiépíteni! Pl. Észak-Korea!

Mert tudjuk, hogy léteznek üldözött keresztények Észak-Koreában, Kínában, Indiában, Bangladesben, illetve az iszlám hitű arab és perzsa világban is. Sőt még Európában is Törökországi esetekről lehet tudni! És ez bizonyíték a keresztény jó hír/evangélium életképességéről és erejéről!

2018. máj. 24. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/60 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Gyanúm igazolódott!


Az újságos témára nem reagálnék, ha te ebbe is csak a kifogásolni való dolgokat látod akkor lásd azt! De megnyugtatlak, számtalanszor álltam csak a Bibliával a kezemben akár házról házra akár közterületen, akár munkahelyen. Most meg már erre fektetik a hangsúlyt a gyülekezetekben is.


A gond itt az, hogy a kereszténység nem egységes tanítást visz el. A tanúk meg igen. Koreában pedig már az ország szétválása előtt jelen voltak. Meg jelenleg 32 másik területen is ahol inkognitóban kell tevékenykedni.

2018. máj. 24. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/60 anonim ***** válasza:

24-esnek

No várjunk csak! Azt csak a te fád ismerszik meg a gyümölcséről?

Én azért hasunálom a Szent Lélek kifejezést, mert megkülönböztetem a Szellemtől. Szerintem Isten több mint szellem. A szellem szó értelmezésének kialakulásában nálam nem csak a Biblia játszott, játszik szerepet. Ez a szocializáció kulturális visszacsatolásának eredménye. Szóval én élek egyféle hagyomány szerint. Szándékom szerint Isten rendelése szerint. Ezzel összahngban van az ahogy a Szent Lelk kifejezést értem és használom. Az én életemnek is meg vannak a gyümölcsei, és nem rosszak.

Továbbá:

Ki dönti el, hogy tevékenységednek melyik gyümölcsét veszük figyelembe? Ki dönti el, hogy tulajdonképpen mi az életed gyümölcse?

Tudod itt kezdődik az önámítás. Az ember többnyire nem látja magát kívülről, objektíven. Pszichológia vizsgálatokkal alátámasztott, hogy hajlamos a saját énképét pozitív írányba alakító elképzeléseket könnyebben elfogadni és észrevenni, mint azt ami ellene hat.

Építettünk kápolnát kalákában. Az kezdeményezés célja az volt, hogy a széthúzó közsségek kapcsolatát erősítsük, azok egyseüljenek Istenben és együtt hathassanak nemzetünk érdekében. Mikor a kápolna elkészült, a gyakorlatban a helysznen dolgozók úgy gondolták, hogy több jogot formálnak a kápolna sorsának, rendeltetésének és működtetésének meghatározásában, mint azok az emberek akik megteremtették az építkezés anyagi lehetőségét, és akik előmozdították az építkezés kapcsán a közösségek összefogását.

Akkor mi a gyümölcs? Az, hogy felépült valami épület? Vagy az, hogy az addig elzárkozó közösségek élő együttműködésbe, összetartó hagyományápolásba kezdtek?


Tehát mi a gyümölcs? Az, hogy a Jehovások sokakat felkészületlenségük révén sokakat megerősítenek ateista gondolkodásukban? Az, hogy meggyőzik magukat arról, hogy ők ismerik az Istenkeresés egyedüli helyes útját?

Mi alapon kérdőjelezem meg, hogy a Jehovásokok keresztül hat rám a Szent Szellem?

Ezt a kérdést nem gondold komolyan!

Azt nem kérdőjelezem meg, hogy működik a szent szellem a közösségükben, egyszerűen azért mer a közösségükről nem sokat tudok. Amit tapasztalok az az, amikor becsengetnek hozzám, és nem tudnak kielégítő magyarázatot adni az Ó Szövetségi "isteni" tömeggyilkosságok, és a Jézusi szeretet parancsolat ellentmondására.

Igen, be kell látnom, hogy a Jehovásokkal szembeni szkepticizmusom nagy részben teológiai alapu.


"Jézus nem csak az apostolokat küldte prédikálni, emlékszel?

A szent szellem ma abban a formában nem fog senkin megmutatkozni, "

Az eredeti kérdésből kiindulva merültek fel érvek. A beidézett igehely jelentését ennek kapcsán mérlegeltem. Ha a szent szellem már nem mutatkozik meg abban a formában, akkor logikusnak tűnik, hogy az örömhír terjesztése is már formában folyatódik.

Nem csak az apostolokat hívta, hogy kövessék őt, de nem is részletezte, hogy ki-ki milyen formában terjessze Isten rendelését. Csupán azt mondom, hogy ha az ember követi és keresei Istent, megtalálja a helyét az életben és a közösségben. És ott a helyén tudni fogja, és tenni fogja magától azt, ami Isten igazságának=igéjének terjedéséhez kell.

És megérzésem szerint a Jehova T. rendszer nem segíti elő azt, hogy az emberek megtalálják helyüket Isten rendjében.


" Kértem, hogy ne személyeskedjünk! Mint csoport teszi azt, amit semelyik másik."

Az emberek véleménye egyes csoportokról, közösségekről szerintem sokkal nkább függ a személyes kapcsolatokon kersztül szerzett tapasztalatoktól, mint bárki kijelentéseitől az adott csoportról. Attól, hogy kijelentéseket teszel a Jehovák munkásságáról és gyümölcseirtől az én róluk alkotott képem csak nagyon kevssé fog változni.

2018. máj. 24. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/60 anonim ***** válasza:

Röviden összefoglalva az eredeti kérdéssel kapcsolatban:


Hogy mutathat utat, aki szintén el van tévedve?

Más szóval, a Jézusi fogalmakat használva:

Vak vezessen világtalant?


Isten rendelése a helyes életről nem csupán kognitíven koherens formába önthető és verbálisan kifejezhető tartalommal bír. Pontosabba a teljességet ezekkel az eszközökkel csak Isteni tudás birtokában lehetne leírni. Ez az, amiben a Szent Lélek (vagy Szellem, kinek hite szerint) segítette az apostolokat. Ezért ők szóban, értve és értetve tudták terjeszteni az Igazságot.

Akit nem ér az az "áldás", aki nem ezt a feladatot kapja, az a hétköznapi élet, a hétköznapi események, cselekedetek, emberi viszonyok megélésében tapasztalja és fogja fel Isten rendelését.

Igen, szerintem az ember, ha valami jót talál azt meg akarja osztani a többiekkel. Benne van a vágy, hogy terjessze az Igét. Benne van Jézus parancsolata. De amit az élet minden apró részletének együtteséből tapasztalsz azt a másik embernek is csak így tudod átadni, nem a nyelvek (és metanyelvek) használatának kiismerhetetlen, abszolút értelemben helyesnek vagy helytelennek nem minősíthető rendszerén keresztül.

2018. máj. 24. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/60 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"Az újságos témára nem reagálnék, ha te ebbe is csak a kifogásolni való dolgokat látod akkor lásd azt!"


Majdnem sikerült nem reagálnod. Ismétlem, majdnem!


"De megnyugtatlak, számtalanszor álltam csak a Bibliával a kezemben akár házról házra akár közterületen, akár munkahelyen."


Én nem idegeskedtem ez miatt egyáltalán. De nagyon jó hogy csak a Bibliát használod. Sőt javaslom dobd ki az összese Őrtornyos újságot és csak a Bibliát használd.

De azért had jegyezzem meg hogy téged én nem ismerlek. Szóval így arra a tapasztalatra építek/építettem amit a sajátom. Tehát én még nem találkoztam úgy Jehova tanúval hogy csak a Bibliát használta. Legyen szó iskoláról, közterületről és természetesen a munkahelyről vagy a házról házra végzett szolgálatról.


"Most meg már erre fektetik a hangsúlyt a gyülekezetekben is."


Hm...valóban? Akkor lehet hogy el kellene mennem egy Királyság-terembe és kicsit beszélgetni velük? Vagy csak megkérdezem a tanúkat akiket ismerek hogy mi a helyzet!


"A gond itt az, hogy a kereszténység nem egységes tanítást visz el."


Az egységet azt Jézus Krisztus adja és ebben egységes is a kereszténység. Amiben az eltérés van az a körítés a részletek. De ennek ellenére még is képesek békében együtt élni egymás mellet a keresztények. Sőt voltam olyan nemzetközi keresztény rendezvényen ahol számos egyház tagjai voltak jelen és együtt énekelték az énekeket s hallgatták az igehirdetéseket! A programok után pedig kötetlen beszélgetéseket folytattak egymással.


"A tanúk meg igen."


Ó igen egységes a tanítás. Csak épp nem ihletett!


"Koreában pedig már az ország szétválása előtt jelen voltak. Meg jelenleg 32 másik területen is ahol inkognitóban kell tevékenykedni."


Ha így nézzük akkor a keresztények már Jehova tanúi megjelenése előtt Koreában voltak.

- Inkognitó!

[link]

[link]

2018. máj. 24. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/60 anonim ***** válasza:

"Jézus olyanoknak hirdette az örömhírt, akik soha nem hallottak róla."


Érdekes meglátás! :-) De abba vajon belegondoltál-e, hogy ez miért volt így? Tudod nem nagyon lehetett másképpen, mert néhány éve, évtizede még az első századi tanítványok sem hallottak róla. Kizárásos alapon csak olyanoknak tudtak tanúskodni, akik még nem voltak keresztények. Mert akkor még nem volt katolikus, nem volt református, stb ...


"Magyarországon, keresztény országokban jellemzően mindenki ismeri az Újszövetség alap tanításait ..."


Magyarország többségében NEM Krisztus-követő ország, mint ahogy ez a föld egyetlen országára sem igaz! Még (egyenlőre) "kereszténynek" mondja magát, de ez nem egyenlő azzal, amit "Krisztusinak" nevezhetünk a Biblia szerint.

Ennélfogva jellemzően messze nincsenek az emberek az igaz keresztény alaptanításokban otthon. Így aztán nem véletlenül mondja jövőbelátó módon az Írás a Máté 24:14-ben:


"És a királyságról szóló jó hírt hirdetni fogják az egész lakott földön, hogy minden nemzet halljon róla (Szó szerint: „tanúságul minden nemzetnek”.), és akkor jön el a vég."

2018. máj. 24. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/60 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Van egy kérdésem!


Cselekedetek 21:8  Másnap elindultunk, és megérkezve Cezáreába, bementünk Fülöpnek, az evangéliumhirdetőnek a házába, aki a hét férfi egyike volt, és ott maradtunk nála.


Itt miért írja külön az ige hogy "evangéliumhirdetőnek a házába"?

Az idézetet a 2017-es ÚVF-ból vettem!

2018. máj. 24. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/60 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Tudod az a baj, hogy te ráhúztál egy sémát az egész gyülekezetre. És azt gondolod, hogy mindenki szemellenzős. Csak hogy tudd vénnel tanulmányoztam a Bibliát és tudod mit mondott nekem a kiadványokról? Szerintem kitaláltad.... kb. azt amit te, feleslegesek.

2018. máj. 24. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!