Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek Isten hogyan...

KZitus kérdése:

Szerintetek Isten hogyan tekinti, milyennek látja az ilyen embert?

Figyelt kérdés

aki azt írja/mondja magáról:

"Rengeteget olvasgattam a vallásokrol mert érdekel a téma, de nem tudom eldönteni melyikben hiszek, melyikhez tartozom. Nem tagadom meg isten létezését, csak egyszerűen nem foglalkozok vele,..."


Kérem csak olyanok szóljanak hozzá, akik jól ismerik a Bibliát, és idézni is tudják Isten nézetét erről a helyzetről.

Köszönöm.



2018. máj. 21. 15:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
44%

"Az a szolga, aki ismerte ura akaratát, és nem teljesítette azt, vagy nem cselekedett akarata szerint, sok verést kap; aki viszont nem ismerte ura akaratát, és úgy cselekedett verést érdemlő dolgokat, az kevés verést kap. Akinek sokat adtak, attól sokat kívánnak, és akire sokat bíztak, attól többet kérnek számon."


Isten mindenkitől majd a szerint kéri számon hitét és tetteit, amennyit kapott.

2018. máj. 21. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
32%
Isten a Biblia alapján enyhe nehezteléssel tekint az általad leírt emberre, arra viszont aki, tudatosan, szándékosan, és többszörösen bizonyított, szembesített bizonyítékok ellenére, is egy tévelygő gyülekezet nevében akar az igazság fényében tetszelegni, arra a legborzalmasabban, és legszörnyűbb ítéletben fog részesülni.
2018. máj. 21. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy leírtátok mi van a tudatlan emberrel...


és ennek fényében?:Cselekedetek 17:30

"Igaz, Isten szemet hunyt az ilyen tudatlanság ideje felett, de most azt hirdeti minden embernek mindenhol, hogy bánja meg a bűneit."


mikor van ennek ideje, összefüggésben a kérdéssel?

2018. máj. 21. 16:46
 4/14 A kérdező kommentje:
"Isten mindenkitől majd a szerint kéri számon hitét és tetteit, amennyit kapott." - mennyit kapott az idézett ember?
2018. máj. 21. 16:47
 5/14 anonim ***** válasza:

"mennyit kapott az idézett ember?"

Ezt egyedül Isten tudhatja, hogy mennyit kapott az illető, minden tudomásom szerint én nem vagyok Isten.


"mikor van ennek ideje, összefüggésben a kérdéssel?"

Nem a kérdéssel kell összefüggésbe hozni, hanem a Szentírással.


"Isten elviselte ennek a tudatlanságnak az idejét, most azonban hirdeti, hogy mindnyájunknak bűnbánatot kell tartani mindenütt, mert meghatározott egy napot, amelyen ítélkezni fog a világ felett igazságban egy férfi által, akit arra rendelt, és igazolt is mindenki előtt, mikor feltámasztotta a halálból."


Tehát megtérni mindenkinek halála pillanatáig van lehetősége. Krisztus pedig majd megítél minden embert földi élete alapján.

Például van azokkal, akiket pont a keresztények vezettek el Istentől? Például kijött egy ref/kat/evangélikus templomból és azt látta, hogy a hívek ugyan úgy pletykálkodnak, mint máskor. Vagy a jehovások házalása miatt mondta, hogy neki nem kell a kereszténység. Vagy megnézett egy vidám vasárnapot és ott látott propaganda óta messzire kerüli a kereszténységet. Vagy feljött erre az oldalra és látta a keresztények ítélkezését, szájharcát.


Hidd el nekem, hogy Isten személyesen ismer minden embert, sokkal jobban, mint az ember önmagát, nálad meg pláne jobban. Majd Ő ezen ismeret tudatában helyesen fog ítélni, nem kellünk hozzá mi.

2018. máj. 21. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

""mikor van ennek ideje, összefüggésben a kérdéssel?"


Nem a kérdéssel kell összefüggésbe hozni, hanem a Szentírással." - itt félreértettél, mert én arra gondoltam a kérdést hogyan lehet össefügésbe hozni a Szentírással. Olykor nem egy hajóban utazunk:-)

2018. máj. 21. 18:59
 7/14 anonim ***** válasza:
Úgy hiszem, hogy arra is válaszoltam.
2018. máj. 21. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
72%
A feltett kérdésedre a választ a Máté 7:21-ben így szól: ,Nem mindenki fog bemenni az egek királyságába, aki azt mondja nekem, hogy »Uram, Uram«, hanem csak az, aki cselekszi égi Atyám akaratát.'
2018. máj. 21. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Isten Mindenkit tisztán és szerethetően lát! A Fiú elvett mindent! :)
2018. máj. 22. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Szerintem Isten az alapján ítéli meg az embert, hogy mit érez belül, azt miként valósítja meg, miként éli életét.

Pár mondat alapján mi ezekről semmit nem tudunk.

Az idézet hozzáállás elég ellentmondásos.

Sokat olvasgatott, de nem foglalkozik vele?


Gyanítom ez nem írja le jól a kérdéses figura lelki világát.


Egyébként Isten nem a vallásod alapján ítél, hanem abból hogyan viszonyulsz hozzá.

2018. máj. 22. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!