Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek Isten hogyan...

KZitus kérdése:

Szerintetek Isten hogyan tekinti, milyennek látja az ilyen embert?

Figyelt kérdés

aki azt írja/mondja magáról:

"Rengeteget olvasgattam a vallásokrol mert érdekel a téma, de nem tudom eldönteni melyikben hiszek, melyikhez tartozom. Nem tagadom meg isten létezését, csak egyszerűen nem foglalkozok vele,..."


Kérem csak olyanok szóljanak hozzá, akik jól ismerik a Bibliát, és idézni is tudják Isten nézetét erről a helyzetről.

Köszönöm.



2018. máj. 21. 15:11
1 2
 11/14 A nép hiteője ***** válasza:
0%
Aki nem hisz elkarhozik
2018. máj. 22. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 szp72 ***** válasza:
Én nem érzem magam felhatalmazva ebben a kérdésben, hogy Isten nevében nyilatkozzak. A magán véleményem szerint valószínűleg egy kereső emberről lehet szó, ami önmagában pozitív. Mondjuk a nyilatkozat kissé ellentmondásos: Azt mondja rengeteget olvas, de nem foglalkozik istennel. Ha pedig hisz Istenben csak nem foglalkozik vele az persze bűn, de ha keresi az igazságot, akkor ugye foglalkozik vele.
2018. máj. 23. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 FBen145 válasza:
Nagyon röviden aki hisz és megkeresztelkedik, az üdvözül (Márk 16.16), de az eredeti biblia alapján a görögben sokkal inkább a bizalom szó illik a hit helyére, tehát az nem elég Isten számára, ha csak simán elfogadod a létezését, hanem a beszédeit is meg kell tartani (pl. I.Korintus 6.9-10.) de ez iszonyú nagy téma.
2018. máj. 27. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm 8-as hsz, én is erre gondoltam :-)
2018. jún. 11. 11:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!