Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Katolikus vallásban mikor...

A Katolikus vallásban mikor hirdették ki a tisztítótűzről (purgatóriumról) szóló dogmát?

Figyelt kérdés

#katolikus #tisztitotűz #dogma.
2018. máj. 23. 19:46
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/157 anonim ***** válasza:
100%

#36, #37, linkeld már be légyszi rendesen mire is gondolsz. :)


"Irjál még valamit,hogy jó estém legyen,és közben olvasd a bibliát és azt amit követünk."

Minden nap olvasom a Bibliát. A Biblia egyértelműen igazolja a pápaságot. :)


"Én pedig ezt mondom neked: Te Péter vagy, és én ezen a kősziklán építem fel egyházamat, és a pokol kapui sem fognak diadalmaskodni rajta. Neked adom a mennyek országának kulcsait, és amit megkötsz a földön, kötve lesz az a mennyekben is, és amit feloldasz a földön, oldva lesz az a mennyekben is.”

(Máté 16:18‭-‬19)


"Miután ettek, így szólt Jézus Simon Péterhez: „Simon, Jóna fia, jobban szeretsz-e engem, mint ezek?” Ő pedig így felelt: „Igen, Uram, te tudod, hogy szeretlek téged!” Jézus ezt mondta neki: „Legeltesd az én bárányaimat!” Másodszor is megszólította: „Simon, Jóna fia, szeretsz-e engem?” Ő ismét így válaszolt: „Igen, Uram, te tudod, hogy szeretlek téged.” Jézus erre ezt mondta neki: „Őrizd az én juhaimat!” Harmadszor is szólt hozzá: „Simon, Jóna fia, szeretsz-e engem?” Péter elszomorodott, hogy harmadszor is megkérdezte tőle: szeretsz-e engem? Ezért ezt mondta neki: „Uram, te mindent tudsz; te tudod, hogy szeretlek téged.” Jézus ezt mondta neki: „Legeltesd az én juhaimat! Bizony, bizony, mondom néked: amikor fiatalabb voltál, felövezted magadat, és oda mentél, ahova akartál; de amikor megöregszel, kinyújtod a kezedet, más övez fel téged, és oda visz, ahova nem akarod.” Ezt azért mondta, hogy jelezze: milyen halállal dicsőíti meg majd Istent. Miután ezt mondta, így szólt hozzá: „Kövess engem!”

(János 21:15‭-‬19)


Ne blogoknak higyj. Olvasgasd a Bibliát sokat, és olvasgasd ókeresztény írók műveit. A Biblia is, és az egyházatyák is mind a katolikus hittételeket támasztják alá. De dőlj be mindenféle blogoknak, sokan akarják megtéveszteni az embereket. Járj utána, mit is hittek az ókeresztények, mit gondoltak erről.

2018. jún. 18. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/157 anonim ***** válasza:
0%

40.Sajnos tudod mit irtál azt is,hogy én mit irtam azt is,ugyanugy én is tudom mit irtam és azt is ,hogy te mit irtál.Csak a valós életben a tények(gyakorlatok)mást bizonyítanak mint amit te szeretnél.


Látás sérült lehetsz mert nem látod a körülötted lévő világot.

Ugyanahoz a valláshoz tartozóknak nincs a Jézus szavak szerint ugyanaz a jóga,hagy a táplálékja és a ruhája meglegyen,miközben akik a bibliát félremagyarázva ,a bankba tartsa a millióit és még a hasa is tele van,és itt nem csak a vallásvezetőkre gondolok.Mert a vallás vezetők közt is vannak akik nem gazdagok.Vannak civil gazdagok akik kihasználva a szegényt,hogy még szegényebb legyen,de ezek semmi ismeret nélkül beleszolnak a gyülekezet dolgaiba,mert ő gazdag.

Na inen ered,hogy ismeret nélkül biblia ellenes szokások jönnek létre,amiből egy hagyomány lett.

Na amig a hagyományal foglalkazunk addig nem a bibliával.


Most ezért van az,hogy csak a vallást és annak hagyománnyát látod és nem a bibliát.


És,hogy hazugnak mondasz miért nem bizonyítod be?

Ird le amit hazudtam és cáfold meg,ne értem hanem a forumért.

Szásszor is kimondhatod "hzudsz"de nincs ereje ha nem bizonyítod.


Csak kapkodsz gunyolsz tehetetlenségedben,ez nem jelenti,hogy keresztény vagy,inkább egy türelmetlen ál keresztény vagy.

2018. jún. 18. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/157 anonim ***** válasza:
100%

A következő hazug állítást tetted:

"29.Na megkaptam a választ 1439-ben hirdették ki."

(Úgy egyébként, hogy már az első oldalon megválaszolták a kérdést.)


Továbbra is várom a számtalan bizonyítékot, ami ezt alátámasztja.

2018. jún. 18. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/157 anonim ***** válasza:
0%

42 Szeretnék reagálni de nincs időm most,remélem közelebről lesz.

Csak annyit cáfolok,hogy pápát nem ir a biblia mert a görögben nincs de még a magyar fordításban sincs.

Ez a megnevezés a negyedik században kezdett érlelődni.

2018. jún. 18. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/157 anonim ***** válasza:
100%

#44, a pápa Róma püspöke. Püspökökről viszont ír a Biblia.

Péter apostol pedig a korai egyház vezetője volt, hiszen Jézus ezt rá bizta. :)

2018. jún. 18. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/157 anonim ***** válasza:
0%

Kedves Kérdező,


A kérdésedre a választ már megkaptad, Krisztus után több mint 1000 évvel kezdték el tanítani ezt a Bibliával ellentétes eretnekséget.

2018. jún. 18. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/157 anonim ***** válasza:
100%

Láthatóan a te értelmi szinted is olyan "magasságokat" súrol, mint a 30%-osé. Nem akkor kezdték el tanítani...

A halottakért végzett imádság már az Ószövetségben jelen van, de a korai századok keresztényei közt is létezett, sőt elterjedt volt.

2018. jún. 19. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/157 anonim ***** válasza:
0%

45.Elég fura,hogy Pétert és a pápákat egy napon emlegeted sőt összehasonlitod őket.

Csak egy/két gondolat:

Péter hajtott végre keresztes háborút,inkviziciot,a zsinatok eredményeként Péter hozott létre Isten szava elleni szabályokat?

A Szentháromság és annak részletei,amiről Péter nem tudott,nem is tanította,cölibátus,imádság a halottakért,Máriát imádta?,császári ruhákba járt?

Csak egyelőre Ennyi amit Péter nem tett.

Akkor mégis amióta a pápaság megkezdőtt kit követnek?

Gondolatok halmaza van,hogy Péter távolról sem tette amit a pápaság tett.

Péter áldozati halált halt,de a pápák nem,inkább áldozatot követeltek(lásd Galileo Galilei)ha már nem beszélünk mindig a keresztes háborúkrol,inkviziciorol,boszorkány üldözésről stb.


Azt nem értem,hogy miért nem vagyunk őszinték,következetesek,és igaz keresztények:

Miért mondjuk az igaznak hamis és a hamisnak igaz?

Na ezért mondjuk,hogy 2000éves egy vallás,mert a hibákat védjük,nem pedig kijavitjuk.


Hogy akarunk hamisság tanulásával/tanitásával,biblia mellőzésével,Isten kegyelmébe kerülni.

Vagy nem is ez az érdek,hanem a vallásban megtartsuk azt amiért dicsárjenek minket,hogy egy uton csatangolunk Velük.

Tudom,hogy tisztán látod amit irok,csak behunyod a szemed,éss másnak mondod behunyt szemmel,hogy hazudik.

"Mindenki magáért felel,de jaj annak aki másért is kell feleljen mert hazugságra tanította"


Külömben nyuktázom a fent irt biblia verseket amit irtál,főleg ha a helyén és helyesen értelmezed.

2018. jún. 19. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/157 anonim ***** válasza:
100%

Mért? Mért megyek én bele mindig az ilyen értelmetlen vitákba??


"Péter hajtott végre keresztes háborút,inkviziciot,a zsinatok eredményeként Péter hozott létre Isten szava elleni szabályokat?"

Mért, II. János Pál hány keresztes háborút hajtott végre? Ferenc pápa? Vagy hogy a régieket emlitsem, Szent I. Kelemen?? Szent I. Piusz?? Mintha egy alapvető dolog lenne, hogy minden pápa keresztes háborút szervez, meg inkvizítorkodik. Na mármost, a keresztesháboruk az iszlám hódítások ellen indult, az inkvizíció meg az eretnek tanítások ellen. Igen, sajnos ez nem feltétlenül volt helyes, de a kor sajnos ezeket megkívánta. Szívből ajánlom neked ezt a könyvet:

[link]


"A Szentháromság és annak részletei,amiről Péter nem tudott,nem is tanította,cölibátus,imádság a halottakért,Máriát imádta?,császári ruhákba járt?"

A Szentháromságról tudott, és tanította is, a Biblia is alátámasztja a Szentháromságtant, a cölibátus 100%-ban biblikus, Jézus beszél arról, hogy van, aki Isten országáért önként mond le a házasságról, Péter halottakért végzett imával kapcsolatos hozzáállásáról nem tudok, de Pál ír róla. :)


"Péter áldozati halált halt,de a pápák nem,inkább áldozatot követeltek(lásd Galileo Galilei)ha már nem beszélünk mindig a keresztes háborúkrol,inkviziciorol,boszorkány üldözésről stb."

A későbbi pápák közül is sokan haltak vértanúhalált, Galileivel kapcsolatban pedig érdemes tisztán látni a dolgokat.


[link]


Ne haragudj, de téged teljesen elvakított a szektád, és a beléd táplált gyűlölettől egyáltalán nem látsz tisztán. :( Olvass egyházatyákat, ha tudni akarod, mit tanítottak valójában az első keresztények. Meg fogsz lepődni, a katolikus hittételeket támasztják alá. ;)

2018. jún. 19. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/157 anonim ***** válasza:
100%
Jajj, azt kihagytam, hogy Máriát még mindig NEM imádjuk, csak tiszteljük, mint Jézus Krisztus édesanyját.
2018. jún. 19. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!