Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ti mit gondoltok, Bábel után...

Ti mit gondoltok, Bábel után bűn-e nyelveket tanulni?

Figyelt kérdés
Nekem megvan erről az álláspontom amit egyelőre nem lőnék le, és vallási személyekkel is beszéltem a témáról, de kíváncsi lennék ti hogyan álltok hozzá ehhez a kérdéshez.

2018. máj. 24. 17:46
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
80%

"Az igen! A kakaó megszentségtelennít!?"


>Amennyire ismerem azt a felekezetet, talán a csokoládé cukortartalma miatt mondhatták ezt, de ez nem mentesít afelől, hogy butaságot mondtak. Jó, hogy már nem vagyok aktív tag, ott még a tudományokat sem tudnám kutatni, mert az evolúciót is tagadják.

2018. máj. 24. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 anonim ***** válasza:
58%
Mé lenne bűn, ha képzed magad senkinek nem ártasz vele neked pedig viszont lesz sikerélményed, ha sikerül újabb nyelvet elsajátítanod. Amúgyis, a Bibliában úgy tudom, több isten szerepel. Van benne a Teremtő is, de még valaki azt mondta, van benne egy figura, aki azt mondta , "rajtam kívül más istened ne legyen" ő ezt mondta állítólag valakinek, és ő állítólag nem azonos a teremtővel, és a Bábeles tornyot meg ő döntötte (?) le, és nem a teremtő.
2018. máj. 24. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 anonim ***** válasza:
68%

Ilyent eszement kérdést régen olvastam.

Ha ez bűn lenne, szerinted hogy jutottak volna el a tanítások, maga a Biblia is a többi népekhez?

Logika... :-(

2018. máj. 24. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim ***** válasza:
42%

Istennek nem minden terve sikerül, mit lehet tenni, teljesen potyára zavarta össze a nyelveket, mert az emberek tanulékonyak, meg az ügyesebbek könyveket írnak, amiket le lehet fordítani, tolmácsokat alkalmaznak, fordító programot.

Mit tegyünk, nem sejtette előre.

Máskor is szokott bakot lőni, miért ne tehetné?

Szodomát teljesen felesleges volt elpusztítani, mert egyrészt nem szűnt meg a szodomia, másrészt ha mindenki az volt, akkor a város máris pusztulásra volt ítélve és magától is elpusztult volna.

Noénak is kár volt vacakolnia az állatokkal, hiszen Isten egy röpke nap alatt mindent pótolhatna, ha szükséges.

Sorolhatnám, de minek? Attól nem lesz a Biblia íróinak nagyobb fantáziája.

2018. máj. 24. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 ka.ka.o ***** válasza:
87%

ÉRVEK AZ MELLETT, HOGY NEM BŰN:


- Máté elvileg eredetileg héberül írta az evangéliumát, és ő maga fordította le görögre. Bűnt követett volna el?


- A nyelveken szólás a szellem ajándékai közé tartozott, a szent szellem képessé tett egyeseket, hogy más nyelveken beszéljenek Cselekedetek 2:1-4; 1Korintusz 12:4,10). (ellenérv: ehhez nem kellett 'tanulniuk', de azt hiszem, nem szigorúan véve a nyelv 'tanulásának' a bűne a kérdés)


- A kereszténységnek el kellett terjednie a világ minden részén, vagyis mindenféle nyelvű emberek között (Máté 24:14; Jelenések 7:9). Ha mindenki csak az anyanyelvén beszélhetne, nem terjedhetett volna el anélkül, hogy valaki bűnt kövessen el. Vagy az vétkezik, aki hirdetni akar más nyelven, vagy az a más anyanyelvű, aki hallani akar a jó hírről. Isten akaratának a megvalósulásához bűn kellene?


- Valóban nem olvastam még olyat a Bibliában, hogy bűn volna.

2018. máj. 24. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim ***** válasza:
15 válasz után végre kiderül a te nézőpontod is?
2018. máj. 24. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 hollófernyiges ***** válasza:
30%
Jogos a kérdés, mert azt, hogy a maszturbálást nem szereti Isten, is csak szegény Onán sorsából tudjuk. És hát a torony ledöntése is elég egyértelmű jelzés.
2018. máj. 24. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:
100%

Csekély Biblia-ismereteim szerint Isten nem azért zavarta össze az emberek nyelvét, hogy később ne tudjanak más nyelvet tanulni, hanem azért, mert arra vetemedtek, hogy égig- (ergo Istenig) érő tornyot emeljenek.

Ott és akkor, ha nem értették meg egymást, képtelenek voltak a tornyot tovább építeni.

Nem tudom, mi köze ennek a későbbi korokhoz.

2018. máj. 24. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem már maga a kérdés is eléggé ciki.


Az ilyen kérdések bizonyítják, hogy a kereszténység mennyire káros az emberiségre nézve.

2018. máj. 24. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 anonim ***** válasza:
100%

"Az ilyen kérdések bizonyítják, hogy a kereszténység mennyire káros az emberiségre nézve."


Egész pontosan azt bizonyítják, hogy néhány eszement mennyire káros az emberiségre nézve. Ez nincs összefüggésben azzal, hogy az illető keresztény. Ha másban hinne, akkor abban a témában kérdezne hülyeségeket. Olvass bele az ezos topikba. Ha semmiben sem hinne, ateistaként is lehet valaki ütődött.

2018. máj. 24. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!