Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ti mit gondoltok, Bábel után...

Ti mit gondoltok, Bábel után bűn-e nyelveket tanulni?

Figyelt kérdés
Nekem megvan erről az álláspontom amit egyelőre nem lőnék le, és vallási személyekkel is beszéltem a témáról, de kíváncsi lennék ti hogyan álltok hozzá ehhez a kérdéshez.

2018. máj. 24. 17:46
1 2 3 4 5
 41/43 anonim ***** válasza:
40%

"kereszténység másról sem szól, mint a bűntudatkeltésről"

Amennyiben félreértjük, szándékosan, vagy más okból. De ajánlom, mielőtt ezt a téveszmét, mely nyilván sok szenvedést okozott neked, mielőtt tovább görgetnéd magadban, olvasd el Boulad Teózis művét PONT ERRŐL SZÓL. Mert a kereszténység LÉNYEGILEG arról szól, amit még az egyházatyák tudtak-írtak:

"Isten emberré lett, hogy az ember Istenné lehessen."

Ez a megváltás, ez a kinyilatkoztatás.

Az isteni képmás, Istengyermeke nem kell, hogy a bűntudattól fetrengjen és utálkozzon a kitalálójára. Mert más a lényeg, és másról szól.

[link]

na de most már tényleg, viszontlátásra!

2018. máj. 25. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/43 anonim ***** válasza:

@15:56


Köszönöm a könyvajánlót, ha tudom, akkor be fogom szerezni a könyvet, mert érdekel a téma!


Függetlenül attól viszont, ami a könyvben van, viszont sajnos igaz: ma számos keresztény felekezet egyik alapvető eszköze a bűntudatkeltés, és másokat félelemben tartani.


Minden jót!

2018. máj. 25. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/43 anonim ***** válasza:

Még valami:


Jobban átgondolva, nem hinném, hogy olyan sokat változtatna a könyv a véleményemen.


A Biblia tele van tipikus bűntudatkeltő szakaszokkal, tehát max kimagyarázni lehetne ezeket, ami magáért beszél.

2018. máj. 25. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!