Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ti mit gondoltok, Bábel után...

Ti mit gondoltok, Bábel után bűn-e nyelveket tanulni?

Figyelt kérdés
Nekem megvan erről az álláspontom amit egyelőre nem lőnék le, és vallási személyekkel is beszéltem a témáról, de kíváncsi lennék ti hogyan álltok hozzá ehhez a kérdéshez.

2018. máj. 24. 17:46
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:

re#30 a legmagasabb szinten az ortodox tartja magát, majd a katolikus, és a szakadár görög kat. -- de mind dekadens. Minden dekadens.

A gyakori is dekadens- rohamosan hanyatlik, nem érdemes lassan megnyitni. Nem hiszem, hogy "hívő" tesz fel ilyen butuska kérdést. De mindegy. Egyáltalán nagyon kevés hívő tesz fel kérdést - ugyanaz a néhány ember kérdez egy idő óta, és ők általában a "nincsisten-ámdegonosz" szintet képviselik.

[Ennél csak a politika a rosszabb: ha megnézed a toplistát, látod, hogy néhány embernél a kérdés feltevésért 80-90-100 pont van - mennyit kell ezért kérdezni?:)]


"a világ a keresztényeket, egyetérteni egyáltalán nem fog velük, ugyanis semmi értelmes dolgot nem tanítanak azon kívül, hogy babonákat terjesztenek. "

Már megint a "világ" ...

A világ nem tart semmit semminek. A gyakori nem reprezentálja a "világot"

A világ - a világosság, és a világ világossága bennünk van.


"semmi értelmes dolgot nem tanítanak" - ezt megkérdőjelezném, és azok válaszát is várnám, akik olvasták Aquinói Szt, Tamást, Duns Scotust és a többi skolasztikust, az egyházatyákat. Persze ők már elbúsulva elmentek az oldalról, megyek én is.


2000 év művészetét termékenyítette meg ez a "butuska, babonás" kereszténység. Persze a művészet is dekadens, de nem felejtünk.

Ez az ének akkor született orosz földön, amikor a komcsik irtották, alázták, koncentrációs táborba száműzték a keresztényeket, nálunk meg kicsit később két generációnak tanították, hogy milyen szörnyű dolog a vallás, és milyen dicsőségesek a lenini fiúk:))

Nagyon szép és erős ortodox liturgikus ének:

https://www.youtube.com/watch?v=39eBIX3PYL0

2018. máj. 25. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 A kérdező kommentje:
Én sem tartom annak egyébként, kíváncsi voltam hogy a nagy Gyakoris okosok mit tudnak ebből kikövetkeztetni hiszen csak bedobtam egy egyszerű, könnyen megválaszolható kérdést amire én is azt az esélyt láttam hogy 98%-ban teljesen egyet fognak érteni a nemleges válasszal.
2018. máj. 25. 14:08
 33/43 A kérdező kommentje:
De több helyen jól egymásnak kezdtétek csattogtatni az érveket ráadásul sokszor nem is témába illően a kereszténység helyzete különösebben nem érdekelt most
2018. máj. 25. 14:10
 34/43 anonim ***** válasza:
77%

Elfelejtetted megköszönni a válaszokat kérdező.

Akkor én most helyetted is köszönöm.

Mert én tanultam a kérdésből és a válaszokból is.


Valahogy úgy vettem észre, úgy van,

hogy a bölcs az ostobától is tanul -ezért is lesz bölcs-,

míg az ostoba a bölcstől sem, ezért is marad ostoba.


btw Te vajon tanultál ebből a kérdés-feleletből?

2018. máj. 25. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 A kérdező kommentje:

azok a válaszok érdekesek voltak amik bibliai alapokra hivatkozva próbálták elmagyarázni az álláspontjukat, az meg aranyos is volt aki egy kicsit megkérdőjelezte a dolgokat, habár nem tudom ki mennyire komolyan gondolta. szerintem alapjában véve érdekes közvéleménykutatás volt bár fura hogy egyesek hogy felfújták magukat a kérdésen.

azt még megkérdezném hogy aki azt mondta a KERESZTÉNYSÉG az aki hibás üzenetet közvetít akkor mi a véleménye a muszlimokról és a buddhistákról? mert nagyon hangsúlyozta a KERESZTÉNYSÉG hibáját nem úgy a vallásokét átfogóan. annak köszönöm aki nem gyűlölködően nem engem minősítve válaszolt ment is nekik a zöld. de szerintem egy ember intelligenciaszintjét nem lehet lemérni egy kérdésből amiről állást sem foglalt és ki tudja mennyire volt komoly. nem azt mondom hogy intelligens lennék lehetek mélységesen ostoba is akit tűzön kéne elégetni de ezt valószínű nem ebből a kérdésből fogja megtudni az illető úgy hogy még semmi továbbit nem válaszoltam a kommentelőkre.

2018. máj. 25. 15:07
 36/43 anonim ***** válasza:
100%

"2000 év művészetét termékenyítette meg ez a "butuska, babonás" kereszténység. Persze a művészet is dekadens, de nem felejtünk."


2000 év művészete az túlzás, (ha nem számítjuk az ókeresztény művészetet), de valójában önmagában a keresztény kultúra Nagy Konstantin császárnak köszönhető. Onnantól a kereszténység hatással volt az európai kultúrára. Az irodalomban, a festészetben, szobrászatba természetesen beszűrődött már.


De ettől függetlenül a kereszténység babonás és buta dolgokat hirdet. Persze felekezetek közt is van különbség, azért az ortodoxokat nem tenném a neoprotestánsokkal egy szintre, de alapból az egész kereszténység másról sem szól, mint a bűntudatkeltésről.


A katolikusok meg hitehagyottak lettek, már náluk is van karizmatikus ág, ráadásul a historikus próféciaértelmezés szerint egy antikrisztusi hatalom, de ebbe most nem megyek bele.

2018. máj. 25. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:
26%

"azt még megkérdezném hogy aki azt mondta a KERESZTÉNYSÉG az aki hibás üzenetet közvetít akkor mi a véleménye a muszlimokról és a buddhistákról?"


Ha nekem szól a kérdés:


Szerintem az összes vallás káros.

2018. máj. 25. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:
100%

persze, igazad van, nem akartam semmi messzemenő következtetést levonni a személyekről.

Ha esetleg mélyebbre akarsz ásni a Bábel kérdésben: az Ószöv. ír már előtte arról, több nyelv van, tehát nem a különféle nyelvek kialakulása, ami itt történt.

Az "értést" zavarta össze Isten - és büntetésből, mert illegitim módon akartak Istenhez az égbe jutni- szurokkal, kövekkel. Azt pedig szellemi realizációval kell(ene), nem mechanikus módon. Lifttel nem jutok magasabb szellemi szintre, csak az épület emeletére.


És mit is jelent, hogy az "értés" zavarodott össze? aminek hatását mi is érezzük -akár itt a gyakorin is. Ezt úgy lehet megérteni: ha fordítasz, nem a szavakat, betűket tolod át egy másik nyelvre - hanem elolvasod a mondatot- megérted

"föllépsz" ekkor a szó világosságához, értelméhez, ez formanélküli, és utána egy másik formában "lehozod".

2018. máj. 25. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 A kérdező kommentje:

köszönöm a gyors válaszokat, igen, neked címeztem 53%-os.

és Köszönöm az utolsónak is tehát akkor ezt úgy kell érteni hogy volt több nyelv amit mindenki megértett?

2018. máj. 25. 15:44
 40/43 anonim ***** válasza:

re#36 és ugyan miért nem számítjuk az ókeresztény művészetet? Nagy Konstantin császár akkor ügyes fiú volt -bár nem hiszem hogy J.S. Bach is így gondolná, vagy a gótikus művészet, építészet, vagy a gregoriánokat éneklők, Valaam kolostorának énekei, vagy bármely nagy művészeti alkotás neki lenne köszönhető

- a művészek az ihletet Istennek köszönik.

Soli Deo Gloria - Bach, Handel minden műve végére alázattal írta-:

Egyedül Istené a dicsőség.

[link]

Köszönöm a beszélgetést, részemről több időt nem tudok erre szánni.

https://www.youtube.com/watch?v=qMtyTXDc9Fw

2018. máj. 25. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!