Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ti mit gondoltok, Bábel után...

Ti mit gondoltok, Bábel után bűn-e nyelveket tanulni?

Figyelt kérdés
Nekem megvan erről az álláspontom amit egyelőre nem lőnék le, és vallási személyekkel is beszéltem a témáról, de kíváncsi lennék ti hogyan álltok hozzá ehhez a kérdéshez.

2018. máj. 24. 17:46
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
21%

@23:33


Az a baj, hogy a keresztényeknél lassan már természetessé válnak az ilyen buta kérdések.


Számomra ez azért is félelmetes, mert elméletileg ti az Isten népe vagytok, mégis tele van az egész kereszténység bolondokkal. A kereszténység semmi értelmes dolgot nem tud tanítani az emberiségnek, és köszönőviszonyban sincs Krisztussal.


Persze, keresztények közt is van egy pár értelmes, de hogy is mondjam... egy olyan társaságtól, amely Isten népének vallja magát, többet várnék. Mondjuk, már az ókorban sem volt ez másként. A pogány görögök és babiloniak többet letettek az asztalra, mint Izrael, aki akkor a választott nép volt.

2018. máj. 24. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
60%

Még valami: a historikus próféciaértelmezés szerint a (Jel 12,17) alapján Isten népe már csak egy kis "maradékból" áll. Ha elfogadjuk ezt az értelmezést, akkor az lényegében igazolja a valóságot, miszerint az egész kereszténység, - kezdve a Vatikántól az olyan hamis egyházakon át, mint a Jehova tanúi, egészen a neprotestánsokig - mint vallás egy hoax, amely kifejezetten káros az emberiségre nézve.


Ez a véleményem.

2018. máj. 24. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
94%

"Még valami: a historikus próféciaértelmezés szerint a (Jel 12,17) alapján Isten népe már csak egy kis "maradékból" áll."


Nem értem, hogy miként vontad le belőle ezt. Ott éppen az őskeresztényeket ért üldözésről ír. Még a keresztényüldöző császárkultuszt is picit később írja, a 13. fejezetben.

2018. máj. 24. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:

"Nem értem, hogy miként vontad le belőle ezt. Ott éppen az őskeresztényeket ért üldözésről ír. Még a keresztényüldöző császárkultuszt is picit később írja, a 13. fejezetben."


>Mint mondtam, a historikus próféciaértelmezés szerint. Amiről te beszélsz, az a preterista iskola magyarázata, amely a futuristával együtt napjainkban a legelterjedtebb.


Én azonban az apokaliptikus írások értelmezésénél inkább maradok a régiek által favorizált historikus iskolánál.

2018. máj. 24. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
100%

#21 És mi van a megszámlálhatatlan sokasággal?


(Jelenések 7:9):Azután látám, és íme egy nagy sokaság, amelyet senki meg nem számlálhatott, minden nemzetből és ágazatból, és népből és nyelvből; és a királyi szék előtt és a Bárány előtt állnak vala, fehér ruhákba öltözve, és az ő kezeikben pálmaágak;


Egyébként az, hogy valaki kereszténynek vallja magát, nem fogja azzá is tenni. :)


Ha meg már bolondság:

(1Korintusz 1:27) :Hanem a világ bolondjait választotta ki magának az Isten, hogy megszégyenítse a bölcseket; és a világ erőtleneit választotta ki magának az Isten, hogy megszégyenítse az erőseket;


Szerintem(!) meg az amúgy is feszült hangulat miatt néha jó, hogy vannak ilyen kérdések is. :)

2018. máj. 25. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:

Előző:


Szerintem ennek a topiknak nem témája a próféciák értelmezése. Szóval felesleges belemenni, bár ha nyitsz egy külön topikot szívesen beszélek erről. Hozzáteszem, hogy a Jelenések könyvének a 7. fejezetével nem igen foglalkoztam még. Pl. a 13. fejezet jobban lekötötte a figyelmem.


A másik pedig az, hogy elhiszem, hogy a keresztények a maguk bolondságára szívesen használják az általad említett páli idézetet...


Ehhez néhány gondolat:


Már önmagában az, hogy a bolondságot akarják igazolni, teljesen nyilvánvalóvá teszi, hogy a kereszténység egy veszélyes szekta. Másrészt pedig Szent Pál minden bizonnyal ÁTVITT értelemben használta a bolondság kifejezést, nem szó szerint, hiszen más levelében gondolkodásra neveli a keresztényeket (vö. 1Thessz 5,21).

2018. máj. 25. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
100%

#26 Gondoltam ha már felvetetted akkor reagálok, remélem nem gond. :)


És nyilván nem a szó szerinti bolondságról van szó, de a világ számára sok minden bolondságnak tűnhet ránk nézve.

2018. máj. 25. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
0%

"És nyilván nem a szó szerinti bolondságról van szó, de a világ számára sok minden bolondságnak tűnhet ránk nézve."


A világ jogosan tartja a keresztényeket bolondnak, mert olyan dolgot csinálnak, amelynek semmi köze a józan észhez. Az ókorban azért tarthatták a keresztényeket bolondnak, mert olyan teológiát vallottak, amely szembe ment a korabeli zsidó és pogány teológiával. De ott van Ifjabb Pilinius levele az ősi keresztényekről, nem tud róluk semmi rosszat írni, nem állítja, hogy valódi bolondok lettek volna. Ellenben a ma kereszténysége...? Nézd már meg ezt a kérdést:


"Ti mit gondoltok, Bábel után bűn-e nyelveket tanulni?"


Szerinted ezt egy olyan kérdés, amelyet egy normális ember feltesz? Most tényleg van olyan ember a világon, aki szerint bűn nyelveket tanulni? :DDD


(az egyébként kicsit se zavarjon senkit se, hogy a kutatás alapján a szent író nem történelmi eseményt ír- Valószínűleg az első zsidó hallgatók sem értették szó szerint Bábel történetét, mert elsődlegesen a teológiai mondanivaló volt számukra a fontos)


Akárhogy is vesszük, a kereszténység NEM az Isten népe. A kereszténység az egyik legkárosabb vallás a világon, mert a rossz dolgait a szeretet nevében, illetve annak leple alatt teszi. A kereszténység - főleg a neoprotestánsok - félre akarják vezetni az emberiséget. Ez azonban nem fog következmény nélkül maradni:


"Ímé, én a prófétákra támadok, a kik hazug álmokat prófétálnak, azt mondja az Úr, és beszélik azokat, és megcsalják az én népemet az ő hazugságaikkal és hízelkedéseikkel, holott én nem küldtem őket, sem nem parancsoltam nékik, és használni sem használtak e népnek, azt mondja az Úr." (Jer 23,32)

2018. máj. 25. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
73%

53%-on álló te el vagy varázsolva... a világ NEM a gyakoriból áll.

"A világ jogosan tartja a keresztényeket bolondnak"

- nem a "világ", hanem 10-20 mániákusan gyakorizó függőségben lévő ember. Aki bármely vallás valláskritika rovatban megjelenő kérdéshez odapattan és szidja esztelenül a ma élő és eddig élt sok milliárd keresztényt. Ők nem azonosak a "Világgal"

Semmi kiválasztott nép- a zsidók VOLTAK a kiválasztottak- hisze ott egy eldugott kis váraskában inkarnálódott a Logosz. Ez elég nagy kiválasztottság. Ezzel ez be is teljesedett.


Ma mindenki "kiválasztott" hiszen választhatja a kereszténységet, ezt az utat.


A katolikus szó etimológiája is ezt fejezi ki (gör. katholikosz, lat. catholicus): a gör. kata és holosz szavakból képzett jelző, eredeti jelentése: 'általános', 'egyetemes'


Azért szintén nem bolond minden hívő, a "világ" mert valaki, tehát 1 db kérdező feltett egy ilyen kérdést. Jó lenne, ha elmondaná az álláspontját, de elbújt, mivel rárontottak a válaszolók és elmenekült.


Úgyhogy mindenki nyugodjon le.


És járja azt az utat, amelyben szellemi emelkedését megtalálja. Az, hogy ráront a gyakorira naponta 3-szor, hogy minden hívő hülye, és hogy nincsisten meg evolúció meg a tudomány, meg így-meg úgy - ez nem egy szellemi út, ettől nem fog szellemi téren emelkedni.

*

a nyelvekhez:

Szent Jeromos, teljes nevén latinul: Sophronius Eusebius Hieronymus (ógörögül: Ιερώνυμος), (347– 419) a korai keresztény egyház teológusa, egyházatya Rómában a híres Aelius Donatus grammatikusnál tanult szónoklattant, filozófiát, grammatikát, görög és latin nyelvet (mennyi bűn ajaj). A nagyvárosi élet forgataga magával ragadta, jobban érdekelték a klasszikus költők, különösen Vergilius művei, Cicero és Platón filozófiai munkái, mint a Biblia. Rendkívül nagy klasszikus műveltségre tett szert.

Majd megkeresztelkedett és megbánta BŰNEIT - ezek nem a nyelvtanulással függtek össze - vagyis mégis:


mert VEZEKLÉSÜL megtanult héberül. :)))


az ólatin Bibliát, a Vetus Latinát, amit kb. a 2. század első felében fordítottak ólatinra. A helytelenül fordított részeket, betoldásokat kijavította az eredeti görög szöveg alapján. Az ily módon újrafordított Szentírást nevezték Vulgatának a 13. század óta.

385-től kezdődően héber eredetiből fordította az Ószövetség egyes részeit (Jób könyvét, az Énekek énekét, a Prédikátor könyvét, a Példabeszédek könyvét és a Krónikák első és második könyvét).


Dürer metszete Szent Jeromos

[link]

2018. máj. 25. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:

Előző"


"nem a "világ", hanem 10-20 mániákusan gyakorizó függőségben lévő ember. Aki bármely vallás valláskritika rovatban megjelenő kérdéshez odapattan és szidja esztelenül a ma élő és eddig élt sok milliárd keresztényt. Ők nem azonosak a "Világgal""


>Ha bolondnak nem is (ezt a témát nem is én hoztam fel, csak reagáltam rá, lásd fentebb) tartja a világ a keresztényeket, egyetérteni egyáltalán nem fog velük, ugyanis semmi értelmes dolgot nem tanítanak azon kívül, hogy babonákat terjesztenek. EZÉRT NEM KERESZTÉNY A VILÁG. Egyébként megjegyzem, hogy szerintem nincs olyan értelmes ember a világban, aki a neoprotestánsokat normálisnak tartaná az alapján, amiket művelnek. Vagy szerinted ezek az emberek értelmesek:


https://www.youtube.com/watch?v=u8TrpQeAjiI


Valószínű neoprotestánsokról van szó a fenti videóban, azért a katolikusok addig nem süllyednek.


"Ma mindenki "kiválasztott" hiszen választhatja a kereszténységet, ezt az utat."


>Mivel éveket töltöttem a kereszténységben, ezért tudom: minél fundamentalistább egy felekezet, annál jobban erősödik benne a kiválasztottság érzés. (mérsékelt keresztényeknél viszont ilyen nincs). A "keresztény-világi" megkülönböztetés is sugallja már önmagában a kiválasztottság érzést, amire még a Bibliában is találhat alapot, hiszen a Szentírás nagyon erősen hangsúlyozza a különbözőséget, az Ó és Újtestamentumban egyaránt (vö. 5Móz 33,29, 1Pt 2,9, Rm 12,2).


"A katolikus szó etimológiája is ezt fejezi ki (gör. katholikosz, lat. catholicus): a gör. kata és holosz szavakból képzett jelző, eredeti jelentése: 'általános', 'egyetemes'"


>Többféleképpen lehet értelmezni az "egyetemes" fogalmát. Lehet így is: egyetemes, hiszen az ókor végén, - hogy a nem keresztényeknek a kedvére tegyen - más vallási elemeket is magába olvasztott. Ilyen a karácsony ünnepe is, amelyről köztudott, hogy pogány eredetű. Az Ősegyház még nem ünnepelte Jézus születését, ezt egyértelműen bizonyítják a ránk maradt apostoli atyák dokumentumai is.


"Azért szintén nem bolond minden hívő, a "világ" mert valaki, tehát 1 db kérdező feltett egy ilyen kérdést. Jó lenne, ha elmondaná az álláspontját, de elbújt, mivel rárontottak a válaszolók és elmenekült."


>Az a baj, hogy ilyen jellegű kérdést csak hívőtől lehet várni. Egy hívő hamarabb fogja azt mondani, hogy lapos a föld, mint egy ateista például. Elhiszem, hogy a kereszténységben is vannak értelmes emberek, de ha a butaság forrását meg kell nevezni, akkor az nagyobb eséllyel fog a hívők köréből származni. Ezzel nem az ateistákat védem (nem is tartozom közéjük), mert ott is sok értelmetlen dolog van, de a legnagyobb értelmetlenségeket mégsem ők találják ki. Pl. olyan kérdést egy ateista valószínűleg sosem tett volna fel, hogy valami miatt bűn lenne nyelveket tanulni.

2018. máj. 25. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!