Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A hívő keresztények mennyire...

A hívő keresztények mennyire szokták elítélni a leszbikusokat?

Figyelt kérdés

Leginkább a munkahelyemről lenne szó, mert ott a legtöbb emberről tudom, hogy hívő keresztény, de úgy eléggé rendesen, szóval rendszeresen olvassák a Bibliát, gyülekezetbe járnak, stb. És az ebben a "nehézség", hogy nagyon is jó a kapcsolatunk a kollégákkal, mindenki szokott a párkapcsolatáról, programjairól, betegségeiről, problémáiról, egyszóval mindenfélékről beszélni. Viszont tanácstalan vagyok, hogy én Ezt mennyire titkoljam előttük. Nem bunkók, úgy más dolgokkal kapcsolatban, na de nem is szoktam "keresztény értékítéletbe ütköző" dolgokat csinálni, ez meg tudtommal az...


Szóval ti titkolnátok egy ilyen közösségben, hogy a párotok szintén egy nő, vagy elmondanátok?


2018. júl. 2. 21:08
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
17%
A keresztény országokban a leszbikusság sosem volt illegális, kizárólag a férfi homoszexualitás. A Biblia is kizárólag a meleg férfiakat ítéli el, a leszbiket nem.
2018. júl. 2. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
73%

#11

Egyik sem illegális, senkit se börtönöznek be, legyen meleg vagy leszbi.

A Biblia szerint pedig mind a kettő ugyan olyan bűn. De természetesen senkit sem szabad elítélnünk keresztényként.

2018. júl. 2. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 Alex Fly ***** válasza:

Csak a magam nevében beszélhetek.

Amellett, hogy a homoszexualitást nem tartom elfogadhatónak, legalább ennyire elfogadhatatlan a diszkrimináció is.

Ergo nem vagyok hajlandó az embert elítélni.

Majd legfeljebb akkor, ha én bűn nélkül leszek -de addig tiszteletben tartom mások jogát is a vétkezésre.

"Nem értek egyet azzal, amit mondasz, de halálomig harcolni fogok azért, hogy mondhasd."

2018. júl. 3. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim válasza:
41%
Ezt sajnos nem lehet pontosan megtippelni. Én római katolikus gimibe jártam anno, ott a hittan órákat apácák tartották. A homoszexualitás témában pedig rendesen belénk akarták magyarázni, hogy ez bűn, valójában senki sem vonzódik a saját neméhez, csak lázad valami ellen. Volt egy lány, aki ugyan nem vallásos, de orvosira készült és úgy tekintett a melegekre, hogy valamilyen kromoszómás rendellenesség miatt ilyenek (vagyis betegségnek tartja) és, hogy a kérdésedhez kapcsolódjon, ő határozottan kijelentette, hogy ha kiderülne, hogy valaki ilyennel dolgozik együtt, akkor munkahelyet váltana. Heteró vagyok, de engem ezek nagyon felbosszantottak. Pont nem az alapján kellene megítélni egy embert, hogy milyen a nemi élete, mert az a magánélete része. Szerintem mérd fel a terepet, hogy ki milyen ember lehet és csak a normálisakat avasd be. Ha mégse jól fogadják és emiatt piszkálnak, akkor mondd meg nekik, hogy legyen az a legnagyobb bűnöd, hogy a te magánéleted zavar egy idegent.
2018. júl. 3. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
0%
Azt tanácsolom, hogy ne beszélj előttük szexuális dolgokról.
2018. júl. 3. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
#11 Ez általában a férfiak által uralt országokban igaz.
2018. júl. 3. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
#11 látszik félreértelmezted amit a biblia ír, MINDkettő bűn, ha ez igaz lenne amit írnâl a biblia hitelességét vesztené akkor mivel a leszbikusság is paráználkodâs.
2018. júl. 3. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!