Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ateisták! Érdekelne engem...

Ateisták! Érdekelne engem hogy mennyire fogadjátok el a horoszkópot pl, vagy a jóslást, vagy olyan tanokat mint a lélekvándorlás?

Figyelt kérdés
Nem provokálni akarok senkit csak érdekelne, ha gondoljátok írjátok meg privátban hogy én is reflektálni tudjak rá

2018. júl. 8. 16:20
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Egyiket sem fogadom el.
2018. júl. 8. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 Mojjo ***** válasza:
100%
Semennyire. Természetesen mind humbug.
2018. júl. 8. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Semennyire. Mint újságíró, láttam, miként került a horoszkóp rovat összeállításra... :)
2018. júl. 8. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

Miért kell privát? Reflektálj csak itt nyugodtan :).


Horoszkóp: badarság. De néha lehet vicces :D.

Jóslás: ha éppen nem tökéletesen kitaláció, akkor "cold reading".

Lélekvándorlás: a fene se tudja. Én nem érzem semmi hatását. Mások? Nos, az elmegyógyintézetek súlyosabb betegei ennél durvábbakról is beszámolnak. :D

2018. júl. 8. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
Ezeket nem hogy az ateisták, de még a vallásosak sem fogadják el, kamu az egész.
2018. júl. 8. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
46%
Pontosan akkora marhaság, és fikció mindegyik, mint a vallások.
2018. júl. 8. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
85%

Nem fogadom el, sem a horoszkópot, sem a jóslást, sem a kézrátétellel gyógyítást, sem a jövendőmondást. Az embereknek nincsenek X-Men képességeik, mindenki két lábbal áll a földön, még azok is, akik gondolatban a felhők közt lebegnek. Akik ebből keresik a kenyerükre valót, azok mind alattomos szélhámosok.


A lélekvándorlással kapcsolatban nincs határozott álláspontom. Akár, valamilyen formában, még igaz is lehet. Nem tudom, de igazából senki sem tudja. Abban viszont biztos vagyok, hogy halál után nem a nagy fekete semmi fog jönni. A tudat, avagy lélek, valamilyen formában tovább él a halál után. De ez egy olyan dolog, amit csak akkor tudsz meg biztosan, amikor már ott vagy... egyelőre én még nem szeretném tudni! :)

2018. júl. 8. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
79%

"Abban viszont biztos vagyok, hogy halál után nem"

Akkor te hívő vagy, itt meg az ateistákat kérdezték.

Az ateisták 90%-a nem hisz az ezotériában sem.

Viszont érdekes, hogy a hívők 90%-a hisz benne, holott a kereszténység ezt kifejezetten tiltja.

2018. júl. 8. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
Egyikben sem hiszek, a horoszkópokat szotkam a barátnőimmel poénból elolvasni, aztán belemagyarázunk mindenfélét.
2018. júl. 8. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
55%

#8: "Akkor te hívő vagy, itt meg az ateistákat kérdezték."


Istenekben nem hiszek. Úgy gondolom, hogy ezt jelenti az ateista kifejezés: "Az ateizmus az isten, istenek vagy más természetfeletti lények létezésébe vetett hitet elutasító eszmei irányzatok csoportja. Nem egyetlen, homogén ideológia, hanem számos különböző eszmei irányzat összessége." - wiki


Az, hogy mi várhat a halál után, az nem tartozik a természetfeletti lények kategóriába. Az pedig, hogy valaki abban hisz, hogy a halál után fekete sötétség van, vagy mennyország, vagy reinkarnáció, vagy feltételez, akármilyen másik lehetőséget, az ugyanaz a kategória. Egyik sem bizonyított, így viszont bárkinek, bármi elképzelése van erről, az hit kérdése. És elképzelése, mindenkinek van, erről a dologról, minden ateistát is beleértve.


Üdv.

2018. júl. 8. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!