Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ateisták! Érdekelne engem...

Ateisták! Érdekelne engem hogy mennyire fogadjátok el a horoszkópot pl, vagy a jóslást, vagy olyan tanokat mint a lélekvándorlás?

Figyelt kérdés
Nem provokálni akarok senkit csak érdekelne, ha gondoljátok írjátok meg privátban hogy én is reflektálni tudjak rá

2018. júl. 8. 16:20
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
43%

"Viszont érdekes, hogy a hívők 90%-a hisz benne, holott a kereszténység ezt kifejezetten tiltja."


A keresztények többsége tojik rá, hogy mit tilt a kereszténység. Sajnos.

2018. júl. 8. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez a 90% erősen túlzó, elég sok hívőt ismerek környezetembe, egyik se foglalkozik se horoszkóppal, se jóslással. Persze tisztában vagyok vele, hogy vannak a hívők közt, akik igen. Csak talán az arányok fordítottak.
2018. júl. 8. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
29%

"számos különböző eszmei irányzat összessége."

Az a "számos" az nagyjából kettőt jelent.

Szigorúan véve tényleg ide tartoznak az ezoterikusok is - de az olyan ezoterikus, aki úgy gondolja, hogy ez a sok lehetőség MIND tudatlan erők műve, azért az rettenetesen ritka.


"Az, hogy mi várhat a halál után, az nem tartozik a természetfeletti lények kategóriába. Az pedig, hogy valaki abban hisz, hogy a halál után fekete sötétség van, vagy mennyország, vagy reinkarnáció"

Na, azért van itt egy nagy különbség!

Ha valaki abban hisz, hogy a sorsát TUDATOS erő rendezi - az istenhívő.

Amelyik erő pl. válogatni tud jó és rossz között - lásd: sors, mennyország, reinkarnáció - az bizony tudatos.

Tehát akkor te istenhívő vagy.


Hacsak azt nem hiszed, hogy MINDENKI a mennyországba kerül - ráadásul egy olyanba, ahol nincsen isten - de ezt nem gondolnám rólad.

2018. júl. 8. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
32%

Miért lennének fordítottak az arányok?

Ha valaki hisz valamiben, ez hajlamossá teszi arra, hogy másban is higgyen.

Amúgy a babonaság is egyfajta hit, és a hívők között igen sok a babonás. Biztos, hogy messze 10% fölött.

2018. júl. 8. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%

"Na, azért van itt egy nagy különbség!


Ha valaki abban hisz, hogy a sorsát TUDATOS erő rendezi - az istenhívő.


Amelyik erő pl. válogatni tud jó és rossz között - lásd: sors, mennyország, reinkarnáció - az bizony tudatos.


Tehát akkor te istenhívő vagy."


Ez, nem tudom, hogy jött ki, de te aztán tudod értelmezni az írottakat. Jung és Freud elbújhat melletted. Minden esetre, köszönöm, hogy felnyitottad a szemem. Még vasárnap van, úgyhogy tudok még vidámkodni...


"Az pedig, hogy valaki abban hisz, hogy..., vagy..., az ugyanaz a kategória. Egyik sem bizonyított, így viszont bárkinek, bármi elképzelése van erről, az hit kérdése."


Ezzel a mondattal, csak azt akartam érzékeltetni, hogy nincs semmi konkrét, kézzelfogható bizonyíték arra vonatkozóan, hogy mi van a halál után, s ebből kifolyólag bárki, bármiben hisz, az ugyanolyan megalapozatlan. Egy árva szóval nem írtam, hogy én a Mennyekben, vagy a Hádészban, vagy Nilfgaardban hiszek. Ahogy azt sem írtam, hogy a reinkarnációban hiszek, csak annyit, hogy nincs határozott álláspontom ez ügyben. És szerintem nem is nekem kell, a fent említett elméletek mellett kardoskodnom, mert egyik sem a szívem csücske. Megvannak a saját elméleteim, a de azok nem a mainstream vonalat erősítik, hanem saját kútfőből vannak. De ezekkel a marhaságokkal tényleg senkit nem terhelnék. :D


Amúgy, egyszer lehet hogy nézni fogunk nagyokat, mikor egy brit tudós reinkarnálódik macskaként, majd csinál egy saját Youtube csatornát, és egy kandalló mellett, erős angol akcentussal, tea szürcsölés közben elkezd mesélni a világ legtökéletesebb reggelijéről, és a londoni halottkémek szőrös lábáról írt tanulmányairól. :D


Üdv.

2018. júl. 8. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

"bárki, bármiben hisz, az ugyanolyan megalapozatlan"

Ez igaz.

Csak azt írtam, hogy ne keverd össze az istenhitet az ezotériahittel.

A reinkarnáció csak akkor ezotéria, ha nem függ a morális megítélésedtől az, hogy miként születsz újjá. Ha függ, akkor már istenhit.

A kettő pedig nem teljesen ugyanaz.

2018. júl. 8. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 Mansour ***** válasza:

"A reinkarnáció csak akkor ezotéria, ha nem függ a morális megítélésedtől az, hogy miként születsz újjá. Ha függ, akkor már istenhit"

Itt az ezotéria és az istenhit fogalmának értelmezéséről is lehetne vitát nyitni, de ez már túl messzire vezetne. Így csak annyit fűznék hozzá, hogy a reinkarnáción alapuló hitrendszerekben, főleg a buddhizmusban, nem igazán morális szempontoktól függ a reinkarnálódás, legalábbis nem a mi fogalmaink szerinti moralitástól. Alapvetően a tudatosság szintjétől függ, aminek az emelkedése nyilván együtt jár valamilyen morális emelkedéssel is, de a morális javulás itt csak következmény. Tehát nem arról van szó, hogy egy isteni erő morális alapon dönt a sorsodról, hanem arról, hogy a sorsod attól függ, mennyire találod meg magadban az isteni erőt, mennyire kerülsz közel a tudat és moralitás forrásához.

2018. júl. 9. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

"mennyire találod meg magadban az isteni erőt, mennyire kerülsz közel a tudat és moralitás forrásához."

De itt ugye akkor nincs vita, hogy ez egy istenhit?

2018. júl. 9. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 Mansour ***** válasza:

"De itt ugye akkor nincs vita, hogy ez egy istenhit?"

Ezért írtam, hogy az istenhit fogalmáról is lehetne vitatkozni. Én azt mondanám, hogy ez istenhit, de mondjuk a keresztények többsége vitatná ezt.

2018. júl. 9. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

Mert nem a keresztények istenéről van szó. Őszerintük nem létezik másik igazi isten, a többiek bitorlók.

De ettől még, ha a jellegét nézzük, ez bizony ugyanolyan isten és istenhit.


Ja, amúgy a lélekvándorlás az nem "tan", hanem hit ill. vallás. Feltételezésen alapul ez is.

2018. júl. 9. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!