Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Jehova Tanú lányokkal...

A Jehova Tanú lányokkal mennyire lehet ismerkedni?

Figyelt kérdés

(direkt ide teszem fel a kérdést, a „felnőtt párkapcsolatok” helyett, mert tudom, hogy a Jehova Tanúi ezt a témakört szokták olvasni)


Nemrég a keletiben láttam egy igen csinos fiatal lányt az egyik Jehova Tanús standnál. A kérdésem az lenne, hogy mennyire lehet ismerkedni egy Jehova Tanús lánnyal, illetve mire számíthatok?

Csak szimplán menkek oda és kezdjek beszédbe elegyedni? Vagy mit tanácsoltok?



2018. aug. 11. 16:52
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
51%

#20 Igen, lehet hogy vannak olyanok, akik kettős életet élnek, de nem ez a jellemző. A legtöbben nem a szüleik miatt tartóztatják meg magukat a házasságig, hanem mert tisztában vannak vele, hogy Isten törvényei a javunkra vannak.

Egyébként mi is fizetünk adót. Miért ne vennénk igénybe azokat a szolgáltatásokat, amiket az állam ad? Pl. az egészségügyet vagy oktatást?

2018. aug. 14. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
56%
#20 Ugyan miért kellene "likvidálni" őket? Mert nem szeretnék, hogy a lányukat a magadfajta skalpvadászok kihasználják? Volt olyan sajnos a gyülekezetben, akit egy hozzád hasonló alak elcsábított, aztán otthagyta a gyerekével. A gyerek nem is ismeri az apját. Szerinted melyik szülő akar ilyen jövőt a gyerekének? Ha neked lányod lesz, te nem fogsz vigyázni rá?
2018. aug. 14. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim válasza:
88%
Emberek, gondoljatok már bele komolyan a dologba, szerintetek az az ember aki egész életét az Istennek szenteli és minden egyes lépését úgy tesz ahogy az élő van írva, az össze áll mindenféle világi emberrel ahogy ezt ők mondják rólunk? Szóba szóba fog állni veled, de ne legyen az a rózsaszín köd a szemed előtt ami elbutit ennyire. Az 1 % uk az aki igen el más vallású emberrel együtt, és nem egy helyen vezetett ez már váláshoz. Egy ilyen emberrel nem tud együtt élni egy világi ember. Ahogy előttem szólók mondták, és ezt jegyezd meg jól, addig fog ő, a családja, szimpatizalni veled, míg míg elfogadod az újságaikat, a családban állandóan ez lessz a téma, imádkozások minden éves előtt, kettesben nem sűrűn lesztek mert élő van írva nekik, h ezt nem szabad, nehogy kísértésbe essenek. Azzal fognak kerülgetni téged állandóan, h hogy állsz ehez a dologhoz, nem e mennèl el a termükbe, és mindig kicsit kicsit de egyre jobban és többet akarnak rád nyomni, és ha lássák rajtad h ellenkezel, nem egyezel ebbe bele, hidd el, az első ilyen reakciódnál le fogják szűrni hogy mit gondolsz az egészről, és sok kellemetlen pillanatot fog ez okozni. Ők mindig mennek a terembe egy héten kétszer asszem, ha elmész udvarolni, akk hogy lessz? Azokon a napokon sosem fogsz menni? Az elég feltűnő lessz hogy mindig akkor van valami gondod. Ha elmész a lányhoz udvarolni, és nekik menni kell a terembe, és te úgy döntesz hogy nem mész, a lány nem fog otthon maradni veled ne gondold. És akk jönnek a barátok, közös programok, ha ő oda vinné a barátai közzé te hogy èreznèd magad? Elég kellemetlen lenne nem? Ő viszont nem menne el veled sörözni ne gondold. És akk együtt? Semmi akció, horror 100%-ig kizárva, és rossz szemmel is néznè mindenki ha te szeretnèl ilyen filmeket nèzni. Tudod te is hogy mi következne előbb vagy utóbb , szépen lassan próbálnának téged is ebbe az irányba felé terelni. Ha neked ez így ok akk nincs gond, de ha nem akarsz más hitet akkor felejtsd el az egészet míg még nem késő. Csak az az ember fog ebben biztatni aki szintén tanú, hátha még egy embert maguk mellé tudnak állítani. Ne legyenek tèves elkèpzelèsetek. Nincs itt szó semmilyen bekapásrol. Szerintem még házasság után se számits ilyenre hogy anál meg orál. Nem csinálnak ilyet. És ahogy mondtam hogy kettesben sem lesztek sokat, a szex nem is jöhet még szóba sem, csak a házasság után, ami nem templomban, nem úgy zajlik mint ahogy azt meg szoktuk. Aki meg azt mondja hogy ő ismer olyat aki így bekapja meg úgy, az félre van informálva, az nem Jehova tanúja. És hidd el, annyira nehèz nekik párt találni, hogy az első szembe jövő tanúval össze kötik az életüket, mert ugye ők nem olyan kapósak, és örülnek annak ha van aki elfogadja őket, úgy hogy vagy egyedül elik le az életüket mert annyira nem tetszik nekik senki, vagy nem törődnek vele hogy az a személy nem tetszik nekik, nem szerelmesek, pedig azt mondják hogy szerelemből házasodnak, hozzá mennek. Hallottam olyat, hogy a lány a gyülekezetben megismerkedett egy családdal, ahol a lánnyal egykorú srác volt, és a lány is tudta hogy a két család azt akarta hogy ők együtt legyenek, és a lány sírt, hogy ő ezt nem akarja, ő nem szereti ezt a fiút, nem tetszik neki, és közömbösen is viselkedett a sráccal. Úgy hogy lássátok, nem számít hogy ő mit akar, a családok eldöntötték mi a helyes, és mondta a lány is hogy nem szereti de ezt kell tennie mert Isten szemében ez a jó, és majd megszereti a fiút, mert muszaly lessz. Most emberek, mondjátok meg, melyik korszakban élünk, hogy király csak kiralynèt vehet el mint rég? Hogy a szülők döntenek ez ügyben? Felháborító! Én nem állok bele az arcukba kioktatni őket hogy szerintem mi a helyes, hogy kellene élni és viselkedni, így elvárom azt, hogy ők is megadják ezt a tiszteletet, de nem teszik, de biztos van kivétel.
2018. szept. 8. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
#23 :D Ezt jól túl gondoltad. Egyébként nálunk nem szokás belekeresztelni senkit a vallásba, szabadon dönthet mit akar. Ha az illető hozzámegy olyanhoz akit nem szeret akkor magára vessen. Tönkre teszi a saját és a másik életét is. Illetve még annyir, hogy ahogyan itt a gyk-n úgy a való életben is általában ponr, hogy mások akarják megmondani hogyan kéne élnünk és mit ne csináljunk. Én felajánlom az illetőnek a Biblia válaszát egy adott témában, ha érdekli megmutatom, ha nem akkor tovább állok. Szóval én kicsit máskép látom a helyzetet mint te, persze nyilván itt mindenki egyetért abban veled, hogy nekem nincs igazam mint ahogy semmiben sem.
2018. szept. 13. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!