Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hány embert zavar ez még?

Hány embert zavar ez még?

Figyelt kérdés

Sokáig kutattam a népi vallásosság után ami különbözik a kereszténységtől és még az ősmagyarok által maradtak meg. De ahogy haladok tovább a rengeteg könyv, cikkek és egyéb más információt közlő olvasmányon, folyamatosan csak ellentmondásokba és cáfolatokba botlok. A legrégebbi információnk az "ősmagyar istenre" az 1500 évekből származik és akkor az író a "Damasek" nevet adta. Nem írok le mindent mert most nem ez a lényeg. Időről időre erőt kapok és folytatom ezt az örökös macska-egér harcot a történelemmel és a vallással amit úgy érzek sosem találok meg. A mai vallástörténészek egy része úgy fixálja le ezt a felderítetlen sötét szakaszt hogy egyszerűen

keresztényeknek tudják le az ősmagyarokat és pont. Persze így egyszerű... Tudom, hogy István király térítése által szinte lehetetlen biztos távpontot találni, de megőrjít az, hogy nem találom a válaszaimat!!! Az Arvisúrákat senki ne írja mert nem tartom reális pontnak. Irigylem a germán, szláv, görög népeket amiért nekik vannak még emlékeik.



2018. aug. 25. 21:59
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
26%

Bábelnél, egyetlen Istent ismertek.


Nimród irányítása alatt kezdődött meg Bábelnek és tornyának az építése.

A Zsidó történet író, Josephus ezt írta Nimródról: „uralma lassankint valóságos zsarnoksággá fajult. Mert bízott abban, hogy az embereket annál gyorsabban el tudja fordítani Istentől, minél inkább bíznak makacsul a maguk erejében. Azt mondta, hogy bosszút akar állni Istenen, ha még egyszer vízözönnel sújtja a földet és tornyot akar építeni, mégpedig olyan magasat, hogy a hullámok nem boríthatják el. Így bosszút fog állni elődeik pusztulásáért is.

A nép helyeselte [Nimród] szándékait, mert gyávaságnak tartotta tovább is engedelmeskedni Istennek. És így hozzáláttak a torony építéséhez; a torony pedig. . . gyorsan emelkedett a magasba” (A zsidók története. I. könyv, 4. fej., 2–3. bek.).

: „A legkorábbi írásos feljegyzések – az egyedüli olyan nyelvemlékek, melyekre az ember valaha is szert tehet – maximum 4000 vagy 5000 évvel ezelőttre datálhatóak” (The New Encyclopædia Britannica). Hol találtak ilyen nyelvemlékeket a régészek? Alsó-Mezopotámiában, az ősi Sineár területén. A rendelkezésre álló, kézzelfogható bizonyítékok tehát összhangban vannak azzal, amit a Biblia ír.

Mivel Nimród „kezdett hatalmassá válni a földön”, ő nyilvánvalóan valami újat kezdett. De mit is? „A királyságának kezdete” szavak adják meg a rejtély kulcsát. Ha Nimródnak királysága volt, akkor ő minden bizonnyal király, uralkodó volt. Ezért Dr. August Knobel német nyelvű bibliai szövegmagyarázata helyénvalóan „a Vízözön utáni első uralkodónak” nevezi őt, kifejtve, hogy senki hozzá hasonló nem létezett azt megelőzően. Tehát a The Bible in Living English az 1Mózes 10:8. versét így adja vissza: „Ő volt az első, aki hatalmassá vált a földön.”

Nimród szembeszegült a Teremtővel, aki sohasem akarta azt, hogy emberek maguk uralkodjanak. És amikor Nimród ’elindult Asszíriába’ hozzálátott a politikai birodalma kiterjesztéséhez, valószínűleg fegyveres erőszak alkalmazásával. Ha ez így van, akkor ez őt nemcsak az állatok, hanem az emberek „hatalmas vadász”-ává is tette.

2018. aug. 26. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
21%

Több tudós egyetért azzal, hogy a Nimród név nem egy születéskor adott név volt. Inkább olyan névnek tartják, melyet később kapott, és amely megfelel lázadó természetének, miután az nyilvánvalóvá vált. Például C. F. Keil megállapítja: „Maga a . . . [ma·radhʹ]-ból származó Nimród név, ’fellázadunk’, az Istennel való valamilyen erőszakos szembehelyezkedésre mutat. Ez annyira jellegzetes, hogy csakis kortársai adhatták neki, és így vált tulajdonnévvé.” Keil egy lábjegyzetben Jacob Perizonius történészt idézi, ezt írva: „ Azt hiszem, hogy ennek az embernek [Nimródnak] — aki kegyetlen vadász volt, és társak egész seregével volt körülvéve — állandóan a száján lehetett a »nimród, nimród«, vagyis »Lázadjunk fel! Lázadjunk fel!« kifejezés, és ezt ismételgette, hogy a többieket lázadásra bujtsa. Így a későbbi időkben mások, még Mózes is, ezzel a szóval nevezték mint tulajdonnévvel.”


Az a név, melyet születésekor adtak neki, kétségtelenül ismeretlen. Kitöröltetett a történelemből, mint ahogy azoknak a nevei is, akik követték vezetését. Még csak utódokat sem hagyott hátra, hogy a nevét viseljék. Ahelyett, hogy dicsőséget és hírnevet szerzett volna magának, inkább szégyent hozott magára. A Nimród név örökre úgy azonosítja őt, mint arcátlan lázadót, aki ostobán provokálta Jehova Istent.

2018. aug. 26. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

Értem, értem! Nimród tényleg egy érdekes figura csak, hogy nincs köze a kérdésemhez. :)

Bár, apropó, a mai főbbként keresztény szellemben égő és a magyar történelem/monda világot szerető emberek, imádják Ménrót vezér nevét Nimródként is írni vagy Nimródot megtenni Hunor és Magor apja ként, ami szerintem nem éppen egy jó dolog... :/ Tudtom szerint a Gestaba is leírták, hogy Ménrót egy óriás volt és e mellett az író maga is vissza vezette a családfáját (ami nyilván nem valós) de nem egyezik Nimród családjával, ti erről mit gondoltok? :)

2018. aug. 26. 21:32
 14/20 anonim ***** válasza:
37%

Szerintem meg büszkének kell lennünk, hogy Nimród ősatyánk szembeszállt a tömeggyilkos Jahvéval szmben, aki gyilkos volt már a kezdetektől fogva. Az egész Ószövetségben csak a gójok elleni népirtás megy. Ha megnézzük bármely ószövetségi zsidó „példaképet” akkor azt látjuk, hogy nem számít milyen parázna, gyilkos, vérszomjasak voltak, csak az volt a lényeg, hogy hűen szolgálják Jahvét. Ameddig hűen szolgálták Jahvét odáig bármennyi népirtás, gyilkosságot csinálhattak meg volt bocsájtva nekik. De ha valaki szembeszebült Jahvéval függetlenül, hogyha egy példás jószívű ember volt, akkor azt Jahve könyörtelenül megbüntette.

Az, hogyha a zsidók az ószövetségben Nimródot negatív fényben tüntetik fel az azt bizonyítja, hogy valójában jó ember volt.

2018. aug. 26. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
0%

Tévedés.


Az Izraeliták, soha nem gyilkolásztak kedvükre, amit Jehova elnézett.

Az Izraeliták által vívott csatákat Jehova felügyelte, mikor, hogyan, és hányan, valamint hol kell azt megvívni.

Ezt pedig Kedves Barátom, a Messiásod vérvonalának megtartása érdekében tette, amiből Te is hasznot húzhatnál.

Ha így gondolkodol, akkor sajnos nem értetted, és nem érted, mi miért történt.....

2018. aug. 26. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Függesszük fel kérlek titeket ezt a vitát! Nem erre fókuszált a kérdésem!!!
2018. aug. 26. 23:09
 17/20 anonim ***** válasza:

#15


„A nép pedig bevonult a városba, mindenki egyenest előre, és elfoglalták a várost. Kardélre hánytak, kiirtottak mindent, ami a városban volt: férfit és nőt, ifjat és öreget, marhát, juhot és szamarat.” (Józsue 6:20-21)


„Kiirtottuk minden városban a férfiakat, az asszonyokat és a gyermekeket.” (Mózes V. 3:6)


„Ekkor fogadalmat tett Izráel az Úrnak, és ezt mondta: Ha egyszer kezembe adod ezt a népet, mindenestül kiirtom városait.” (Mózes IV. 21:2)


A lista nagyon hosszú lenne, ennyi bőven elég.


Na pont ez a baj a kereszténységgel és ez bizonyítja, hogy semmi köze a szeretethez, hanem valójában az erőszak vallása. Ha valaki Jahve nevében irt ki másokat azzal nincs semmi bajotok.

Azt írod: „a Messiásod vérvonalának megtartása érdekében tette”. Ma a zsidók pont így gondolkodnak, az eljövendő messiásuk érdekében százmilliókat mészárolnak le (gondoljunk csak a zsidók irányította kommunizmusra, vagy a mai usa-izrael vezette közel-keleti háborúkra).


Gondolom kedves kérdező, te is látod kikkel állt szemben a magyarság ezer évvel ezelőtt. Egy olyan vallás híveivel, akik szerint Jahve érdekében teljesen tolerálható és támogatandó dolog egész népeket kiirtani csecsemőkkel és idősekkel együtt.

2018. aug. 26. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 Lux morulus ***** válasza:

Leírnád kérdező, hogy miket olvastál? Csak, hogy tudjuk mikben botlottál a kérdésben megfogalmazottakra.


Talán tudunk neked más könyvet ajánlani.

2018. aug. 26. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

Természetesen!

Székely István Chronica ez vilagnac yeles dolgairol 1559

Anonymus: Gesta Hungarorum 13.Százdai

Kézai Simon: Gesta Hungarorum et Hunnorum -"-

Ipolyi Arnold: Magyar mythologya 1854

Kabos Kandra: Magyar mitológia

Különböző népektől néztem még az akkor nem Kárpát-medencei magyarokról leírást, tudósításokat.

Mitologikus verseket, hőseposzokat:

Arany János: Zalán futása 1825

Arany János: Rege a csodaszarvasról 1881

Aranyosrákosi Székely Sándor: A székelyek Erdélyben 1822

Amiket még olvastam azok leginkább már az interneten fellelhető portálok tartalmai.

Ezeknél nívósabb műveket nem is találtam.

Isten nevek amik az ezekben fellelhető művekben megtalálható:

Hadúr (Haddur)

Ármány

Damasek

Ukkon (késöbbi oklevelek árulkodnak az úgy nevezett "Ukkon-pohár" vagy a mai elnevezése "áldomás-pohár" és a finnek istenét Ukkonak hívják és innen jött az 1800 években a következtetés, hogy ez egy magyar isten neve.)

Illetve még Ipolyi Arnold írta azt művében -nem biztos-,hogy őseink a Turult és a Csodaszarvast is istenként tisztelhették és lehet több ilyen állatuk is volt de ugye a mondáink általában kettőjükről szólnak.

2018. aug. 27. 01:34
 20/20 Lux morulus ***** válasza:
48%

Huhhh... Nagy nehezen ideértem.


Nézd. Nem akarok tetszelegni, a nagy Magyar tudós képében, így el kell mondanom, hogy sok könyvet gyűjtöttem be ezzel kapcsolatban is,ám rendesen elolvasni őket, nem állt még módomban.


Annyit azonban már leszűrtem, hogy a magyar ősvallás régebbi, mint az ábrahámita vallások bármelyike.

Ezért azok a könyvek, amelyek azt vezetik le, vagy oda lyukadnak ki, hogy a Magyarok keresztények voltak, tévesek.


Viszont ezeket, ha lecsupaszítod a ráragadt ábrahámita szennytől, érdekes dolgokat találhatsz.

Azonkívül vannak olyan írások is melyek nem a kersztény valláshoz kötik a magyarokat, bár hivatkoznak a bibliára egy két helyen.

Azt is tudod nyílván, hogy a kereszténység mindent meghamisított, és magába olvasztott, a hatalom megszerzése, megtartása miatt. Na ezeknek a szennyeknek a lehámozásáról beszéltem.


Sajnos a Magyar eredet- és vele együtt a vallás-és mytológia- történet oly sok hamisításon esett át, hogy most több irányban is el lehet indulni.


De mára az is világossá vált, hogy

mik nem vagyunk.


Nem vagyunk finnugorok, sem nyelvileg, sem genetikailag,


és nem vagyunk keresztény/de egyáltalán Ábrahámita /nemzet sem.


Az általad felsorakoztatott könyvek,többsége meg van nekem is. Van viszont elég sok pdf formátumban, amit szívesen elküldök e mailban.


Mos -válaszom apropóján - épp beleolvastam egy rövidebb tanulmányba, és rendkívül meglepő dolgot olvastam.


Szóval most pár éve, más dologban vagyok benne, így nincs időm belemélyedni a dolgokba, de ha valakit érdekel szívesen elküldöm a könyveket e mailban.


Ahogy ránéztem 116 db, de ez még nem is mind.


Hangsúlyozom, hogy biztos van közte szemét jócskán, de ahogy mondtam, nem tudtam átolvasni, mert mással foglalkozom jelenleg.


Viszont sok olyan is lesz, ami nem keresztény oldalról közelít.


Beleolvasol, ha jó olvasod, ha nem akkor nem. Azt ne felejtsd el, - és ez tapasztalat - hogy van olyan, hogy végig olvasol egy könyvet, és abból csak egy két mondat lessz igaz, vagy passzol ahhoz, amit már eddig kiderítettél.


Én ebben a cipőben járok most.


Közel vagyok az 1300 könyvhöz, amit végig olvastam, és van még legalább ugyanennyi.


Hát sok sikert neked.


Írj privit, hogy milyen e mailra küldjem a könyveket, ha érdekel.



üdv


szép napot

2018. aug. 29. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!