Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ti melyik vallásban és miért...

Ti melyik vallásban és miért hisztek?

Figyelt kérdés

Katolikus iskolába járok,el kell járnom misékre,megbérmáltak,elsőáldozó is voltam,de gyónni például két éve gyóntam utoljára.

Amikor kicsi voltam,kb 3 éves,anyukám mindig ugyanakkor fektetett le aludni,és percre pontosan tudta,hogy mikor fogok sírva felkelni az ágyból..Elvitt egy fantasztikus természetgyógyász/táltoshoz,aki "szeretetmasszázst" csinált rajtam,és kb 2 alkalom után rendbe jöttem. A férje azt mondta,hogy nyitva van még a harmadik szemem és látom a szellemeket,ezért félek. Nyilván én erre már nem emlékszem..Viszont fogalmam sincs,hogy mit higyjek a halálról. Voltak,akik írták,hogy utána jön a fény,szeretet stb volt aki állítólag beszélt Istennel,van,aki szerint nincs pokol,csak egy másik létsík..Ti miben és miért hisztek?



2018. okt. 21. 14:44
1 2 3 4 5 6 7
 21/61 A kérdező kommentje:
20-as igen igazad van teljesen. A rablással azonban nekem is árt. És ha a szex jó érzés,és szerelemből csináljuk miért bűn? Istennek szerintem ez az egyik legnagyobb ajándéka felénk.
2018. okt. 21. 16:40
 22/61 anonim ***** válasza:
56%
Én is voltam elsőáldozó gyerekként aztán rá 10 évre megismertem a Buddhizmust és annyira más volt.Tetszett az egyszerűsége, a példázatai, de főleg az hogy az egyén lelki fejlődése áll a központban és én akkoriban kerestem önmagamat.
2018. okt. 21. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/61 A kérdező kommentje:
22-es én most 18 éves vagyok és talán a te szavaid a legjobbak,hogy keresem önmagam..
2018. okt. 21. 17:13
 24/61 anonim ***** válasza:
47%

A nyitva van a harmadik szemed és szellemeket látsz, ezeket mondd el a papnak is. Nem fog kinevetni.

Az állítólag beszélt Istennel dolgot felejtsd el. Jézus nyilván viccből mesélt a pokolról.

2018. okt. 21. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/61 anonim ***** válasza:
11%

Kedves Kérdező!


Örülök, hogy keresed az igazságot, kutatsz szellemileg!

Jézus azt mondta:


„7,7 Kérjetek és adatik néktek; keressetek és találtok; zörgessetek és megnyittatik néktek.

7,8 Mert a ki kér, mind kap; és a ki keres, talál; és a zörgetőnek megnyittatik.


Én keresztény vagyok, és azért vagyok hívő, mert igen valószínűnek tartom a kereszténység igazságát. Kellő bizonyíték szól mellette!


Lehetetlen szilárd álláspontra jutni Isten létezéséről és arról, hogy ő milyen, hacsak ő maga meg nem ragadja a kezdeményezést, és fel nem fedi saját magát számunkra. Jézus Krisztus azt állította magáról, hogy Isten küldte - létezik egy bizonyos Atya, aki mindeneknél nagyobb Ján. 10,29 .



Jézus Istentől küldöttségét három dologgal támasztotta alá.


1) tanításai magas szellemiséget képviselnek (a szeretetet állította legfőbb értéknek), melyet életével igazolt


2) csodákat tett: feltámasztott halottakat, bénát lábra állított, születésétől vak szemét megnyitotta, további reménytelen betegségeket gyógyított, kenyeret szaporított, vízen járt, lecsendesítette a vihart, feltámadt a halálból (!)


3) ószövetségi próféciákat teljesített be


Ján. 15,24


„Ha ama cselekedeteket nem cselekedtem volna közöttük, a melyeket senki más nem cselekedett, nem volna bűnük; de most láttak is, gyűlöltek is, mind engem, mind az én Atyámat.”


folytatás itt: www.misszio.org


És még egy írást ajánlok:

Isten-e Jézus? Állította-e Jézus magáról, hogy Isten?

[link]

2018. okt. 21. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/61 anonim ***** válasza:
54%
A kérdező nem térítésre kért fel csak megkérdezte hogy miben hiszel.
2018. okt. 21. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/61 anonim ***** válasza:
40%
#27 a kérdező a "miért"-re is rákérdezett a kérdésében!
2018. okt. 21. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/61 anonim ***** válasza:
87%

Akkor én is nyugodtan leírhatom hogy a buddhizmus az egyetlen út a teljesség felé?

Vagy az már nem fér bele a keresztény felfogásba?

2018. okt. 21. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/61 anonim ***** válasza:
40%

#28

Gyakori félreértés, hogy a keresztények „találták ki”, hogy Jézus az egyetlen útja az üdvösségnek, s ezért "szűklátókörűek" ill. "intoleránsak". Holott ezt Jézus maga állította, Ő maga lépett fel a kizárólagosság igényével.


Ján. 14,6 Monda néki Jézus: Én vagyok az út, az igazság és az élet; senki sem mehet az Atyához, hanemha én általam.


Mát. 28,18 És hozzájuk menvén Jézus, szóla nékik, mondván: Nékem adatott minden hatalom mennyen és földön.


A jövőre vonatkozóan is magabiztos saját jelentőségét illetően:


Mát. 24,14 És az Isten országának ez az evangyélioma hirdettetik majd az egész világon, bizonyságul minden népnek; és akkor jő el a vég.

2018. okt. 21. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/61 anonim ***** válasza:
61%
Neked vannak saját gondolataid, vagy csak idézgetni tudsz?
2018. okt. 21. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!