Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ti melyik vallásban és miért...

Ti melyik vallásban és miért hisztek?

Figyelt kérdés

Katolikus iskolába járok,el kell járnom misékre,megbérmáltak,elsőáldozó is voltam,de gyónni például két éve gyóntam utoljára.

Amikor kicsi voltam,kb 3 éves,anyukám mindig ugyanakkor fektetett le aludni,és percre pontosan tudta,hogy mikor fogok sírva felkelni az ágyból..Elvitt egy fantasztikus természetgyógyász/táltoshoz,aki "szeretetmasszázst" csinált rajtam,és kb 2 alkalom után rendbe jöttem. A férje azt mondta,hogy nyitva van még a harmadik szemem és látom a szellemeket,ezért félek. Nyilván én erre már nem emlékszem..Viszont fogalmam sincs,hogy mit higyjek a halálról. Voltak,akik írták,hogy utána jön a fény,szeretet stb volt aki állítólag beszélt Istennel,van,aki szerint nincs pokol,csak egy másik létsík..Ti miben és miért hisztek?



2018. okt. 21. 14:44
1 2 3 4 5 6 7
 31/61 anonim ***** válasza:
Akkor majd ha Jézus ír egy választ ide, akkor majd megfontolom.
2018. okt. 21. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/61 anonim ***** válasza:
0%

#30 mire érted az idézést, hogy a Bibliából idézek, vagy a misszio.org honlapról? Itt leírtam, miért tartom hiteles forrásnak a Bibliát:


[link]

2018. okt. 21. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/61 A kérdező kommentje:

Mindenki véleménye érdekel!

Nem kötöszködni szeretnék senkivel hálásan köszönöm a válaszokat!

Egyszerűen csak gondolkozni kezdtem. Édesanyám miatt és nyilván amiatt mert felfogtam hogy születünk és halunk. És vannak olyan dolgok amiket nem értek (ami példát leírtam a gyilkosságnál is). És nem tudom,hogy emiatt nekem rossz embernek kellene-e éreznem magam.

Az a baj hogy azt is meg merném kockáztatni,hogy minden egyes ima egy és ugyanazon Istenhez jut. Hiába hívja valaki Buddhának valaki Allahnak...Hiszen minden vallás alapja a szeretet,nem?

2018. okt. 21. 19:40
 34/61 anonim ***** válasza:
Nekem egy saját hitem van; ami folyamatosan fejlődik. Nincs szükségem rá, hogy besoroljam magamat egy már meglévő, kész vallás alá, és elfogadjam a tételeit; hogy más mondja meg, hogy miben higgyek, hogy szerintem mi legyen a jó. Ez így kényelmes, a hitnek szabadnak, ruganyosnak, rugalmasnak jó lennie. :) Hogy ha pl megtapasztalunk valami újat, felülvizsgálhatjuk a nézeteinket, és változtatunk a hitünkön, a hozzáállásunkban ezzel kapcsolatban.
2018. okt. 21. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/61 anonim ***** válasza:
0%

"Hiába hívja valaki Buddhának valaki Allahnak...Hiszen minden vallás alapja a szeretet,nem?"


Az Örökkévaló,Teremtő Isten szerint budha, allah,zeusz...stb.-ezek mind idegen istenek

2018. okt. 21. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/61 anonim ***** válasza:
84%
Igen, Kérdező alapvetően minden vallásnak ugyanaz a lényege, csak más formában.
2018. okt. 21. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/61 anonim ***** válasza:
6%

Ti melyik vallásban és miért hisztek?


Istennek nem vallása van hanem népe, a hiszékeny és az önkritikát mellőzzö embereknek van vallása ami minden vallás keletkezésekor csoportot alkottak.


Két lehetöség van mindig

Igazság vagy hazugság

Világosság vagy sötétség

Igaz hit vagy hiszékenység

Boldogság vagy bánat

Élet vagy halál

Önkritika vagy hajlogás


Válaszd az életet hogy élj mert aki a vérét adta érted és értem a kereszten Ő az a Szeretet aki azt akarja hogy válaszd az életet.

Hanem, amint meg van írva: Amiket szem nem látott, fül nem hallott és embernek szíve meg se gondolt, amiket Isten készített az őt szeretőknek.


A döntés a kezedbe van!

2018. okt. 21. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/61 anonim ***** válasza:
0%

"Ti melyik vallásban és miért hisztek?"


Isten szavában nem áll, hogy vallást hozott létre. Ezeket bizonyos emberek hoztak létre, talán azért, mert másként akartak Isten kedvére tenni, mint amit Isten kért tőlük.


Én a biblia Istenét, az ég és a föld alkotóját, Jehovát képviselem, és az általa, és Jézus által kért imádatot igyekszem helyesen gyakorolni.


Miért? Mert Isten a szavában konkrétan leíratta, mit kell tenni annak, aki elfogadható szeretne lenni előtte.

2018. okt. 21. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/61 anonim ***** válasza:
50%

Én agnosztikus vagyok. De a keresztyén értékrendet tartom a legjobbnak, akkor is ha nem tudok mindent elhinni amit a Biblia ír (főleg a csodákat nem). Azért vagyok ezen a véleményed, mert a keresztyén narratíva nem annyiból áll hogy "itt van egy halom konkrét törvény, tartsd be", hanem azzal a felismeréssel kezdődik hogy mennyire tökéletlen vagyok. Illetve nem az a lényege hogy a törvények fel vannak sorolva amiket be kell tartani, hanem Jézus mondja hogy a törvények abból indulnak ki hogy szeresd Istent és szeresd felebarátodat, így például szombaton gyógyított Jézus akkor is ha a szó szerinti törvényértelmezés szerint az tilos lett volna.


A legtöbb ember aki elutasítja a keresztyénséget azért teszi, mert sértve érzi magát hogy azt mondják rá hogy tökéletlen mikor ő múlt héten adott egy százast egy hajléktalannak... meg hogy mégis csak "szigorú" a keresztyénség, például a házasságon kívüli szexet illetően. De szerintem ez sz@r kifogás, nem azon múlik valami igazsága hogy tetszik vagy nem tetszik. A két példámnál maradva pedig bizony jobb lenne a világ ha mindenki felismerné a saját hibáit, és akkor is sokkal több boldog és egyben maradt család lenne ha a szexualitás házasságon belül maradna.


Illetve kövezzetek meg, de a természetvallások is tetszenek. Nyilván nem igaz hogy a fának, a tónak, a sziklának, és az állatoknak lelke van, viszont az tetszik benne hogy az embert a természet részének gondolja. A keresztyénségben pl. az ember a természeten belül különleges rangot foglal el, és a keresztyénség talaján kifejlődött humanizmusban úgyszintén. Szerintem ez a megközelítés helytelen.

2018. okt. 21. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/61 anonim ***** válasza:
63%
Az emberek mindig abban hisznek amit a kultúrkörük sugall nekik. Ennek nagyon kevés kivételtől eltekintve kizárólag kulturális okai vannak. Csak épp mindegyik kultúra képviselője elhiszi, hogy ő azért hisz Jézusban, Krisnában, Mohammedben, Lokiban, Zeuszban (vagy a fene tudja melyikben a többszáz közül) mert az a hit valami többet ad mint a többi.
2018. okt. 21. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!