Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ti melyik vallásban és miért...

Ti melyik vallásban és miért hisztek?

Figyelt kérdés

Katolikus iskolába járok,el kell járnom misékre,megbérmáltak,elsőáldozó is voltam,de gyónni például két éve gyóntam utoljára.

Amikor kicsi voltam,kb 3 éves,anyukám mindig ugyanakkor fektetett le aludni,és percre pontosan tudta,hogy mikor fogok sírva felkelni az ágyból..Elvitt egy fantasztikus természetgyógyász/táltoshoz,aki "szeretetmasszázst" csinált rajtam,és kb 2 alkalom után rendbe jöttem. A férje azt mondta,hogy nyitva van még a harmadik szemem és látom a szellemeket,ezért félek. Nyilván én erre már nem emlékszem..Viszont fogalmam sincs,hogy mit higyjek a halálról. Voltak,akik írták,hogy utána jön a fény,szeretet stb volt aki állítólag beszélt Istennel,van,aki szerint nincs pokol,csak egy másik létsík..Ti miben és miért hisztek?



2018. okt. 21. 14:44
1 2 3 4 5 6 7
 41/61 anonim ***** válasza:
50%

"Az emberek mindig abban hisznek amit a kultúrkörük sugall nekik." Ma már lehetőségünk van megismerni más vallásokat, gondolkodásmódokat is, ott a könyvtár, internet. Összehasonlíthatjuk őket.

Buddha, Mohamed, Lao Ce,sose állította magáról, hogy ők többek egyszerű embereknél! Jézus viszont azt mondta, Ő maga az Igazság. És volt is mire ilyeneket állítania. Feltámadt a halálból.

2018. okt. 22. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/61 anonim ***** válasza:
46%
41# Ott voltál? Láttad?
2018. okt. 22. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/61 anonim ***** válasza:
67%

Pl. a bíróságok nem az alapján ítélnek, hogy ott voltak és láttak egy setet, hanem a szemtanúk bizonyságtétele alapján.


Ad 2. Jézus olyan ószövetségi próféciákat teljesített be, mlyeket évszázadokkal előtte írtak meg.

Pl. születésének helyéről, idejéről, küldetéséről.



Mikeás


„5,2 De te, Efratának Bethleheme, bár kicsiny vagy a Júda ezrei között: belőled származik nékem, a ki uralkodó az Izráelen; a kinek származása eleitől fogva, öröktől fogva van.”


Jézus fellépésének és halálának idejéről

[link]

2018. okt. 22. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/61 anonim ***** válasza:
59%
Viszont a bíróság nem 2000 éve élt tanúkat idéz be, nem igaz?
2018. okt. 22. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/61 anonim ***** válasza:
36%
Szerinted 2000 évvel ezelőtti eseményről ki más tanúskodjon? :) A tanúvallomások az Újszövetség írásaiban olvashatóak.
2018. okt. 22. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/61 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy valaki itt nem szerei ha idézek, de annyira jól leírja egy hitvédlmi könyv, amit ajánlok egyébként.


Josh McDowell: Válaszok a keresztyén hitet vizsgáló nehéz kérdésekre


Bizonyítható-e a kereszténység igazsága?


„Ha az igazságról, különösen a vallás igazságáról esik szó, gyakran megkérdezik: „Be tudod bizonyítani, hogy a kereszténység tanítása igaz?” Általában azonban így fogalmazzák meg a kérdést: „Állíthatod-e száz százalékos biztonsággal, hogy a kereszténység tanítása igaz?”

Az első kérdésre ez a válasz: „Igen, be lehet bizonyítani, hogy a kereszténység tanítása igaz.” Ez természetesen nem jelenti azt, hogy mindenki elfogadja a bizonyítékot, akármilyen szilárd bizonyíték is az. A második kérdésre azonban az a válasz, hogy „nem, száz százalékos biztonsággal nem”.

Egyesek úgy érzik, hogy ez a „nem” őket igazolja. A baj csak az, hogy félreértik a bizonyíték természetét. Nem a tökéletes vagy abszolút bizonyosság jelenti a megoldást, ahogyan egyesek hiszik, hanem az a bizonyíték, amely az emberek közös véleménye szerint bizonyosságot ad, vagy ésszerű kétely nélkül elfogadható.

A történelem folyamán ezt tekintették a bizonyítás mércéjének a bíróságokon. Ha a bíró döntésre szólítja fel az esküdteket, akkor nem a bizonyosság, hanem a valószínűség alapján kell dönteniük, ami a feltárt bizonyítékokra épül, nem pedig a bűntény végignézésének bizonyosságára. Ha az esküdtek csak száz százalékos bizonyosság esetén döntenének, akkor sohasem hoznának ítéletet.”

2018. okt. 22. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/61 anonim ***** válasza:
Ó, nem te csak azt akarod erőszakkal keresztül vinni hogy Jézus az egyetlen.
2018. okt. 22. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/61 anonim ***** válasza:

Ugyanezt a jogi érveléses módszert alkalmazza alábbi írás is:

Ruff Tibor: Az evangéliumok történelmi hitelessége

[link]

2018. okt. 22. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/61 anonim ***** válasza:
35%

#47, nem én találtam ki, hogy Jézus az egyetlen, hanem Ő maga lépett fel a kizárólagosság igényével, mint fentebb már idéztem tőle többször.

Ez természetesen "felháborító" igény, ezért is mondta:

"És boldog, aki én bennem meg nem botránkozik".

2018. okt. 22. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/61 anonim ***** válasza:
47%

Te még mindig nem fogod fel?

Ugyanazt csinálod mint annak idején az inkvizítorok.Úgy csűröd-csavarod Jézus szavait(már ha tényleg mondott ilyet),hogy neked legyen igazad.

2018. okt. 22. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!