Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan győzzem meg a barátnőme...

Hogyan győzzem meg a barátnőmet arról, hogy amit ő csinál, az nem keresztény élet?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Akiről szó van, az kiskorom óta közeli barátnőm. Mai napig katolikusként gondol magára, de nem úgy él, és azt hiszem ennek nincsen tudatában. Összeállt egy nem vallásos sráccal, amivel önmagában semmi baj, mert nem követtek el együtt semmit bűnt akkor, amikor még friss volt a kapcsolatuk. A barátnőm tartotta magát és a srác elfogatta. (eddig amúgy szép is lenne) Telt az idő és felmerült a házasság gondolata. A srác nem akarta templomban, mert ez a részéről hazugság. (Amúgy ebben egyetértek vele.) A barátnőm elfogadta a helyzetet. Ezen a ponton tehette volna azt, hogy ösztönzi a srácot az Isten keresésére és kivárja a megtérését, hiszen az Úr mindenkit szólít és mindenkit meghallgat, tehát imádkozhatott is volna a srácért. Ha igazán hitt volna abban, hogy Isten akarja ezt a kapcsolatot, akkor az Ő kezébe helyezi és vár türelemmel. Ha pedig a srác szerelme elég erős, akkor elindul ezen az úton és valószínűleg sikerrel is járt volna. De nem ez történt. A barátnőm egyszerűen elfogadta, hogy akkor legyen csak polgári házasság és számára ez így megfelel. Szerinte attól ő még jó keresztény, amit tudom, sokan mások is állítanak, ő pedig most annak hisz, amit hallani akar. Ez volt a könnyebb út és a nyárra tervezik az "esküvőt". Félre értés ne essék, nem akarok én egyedül mindenkit megmenteni, sőt, általában nem az én terepem az ilyesmi. Viszont ő közel áll hozzám, így van felelősségem, hogy csendben bólogatok, vagy elmondom az igazat, ami talán segítheti őt egy jobb élet felé.


A problémám az, hogy nem tudom, ezt hogyan, milyen szavakkal tegyem. A fent leírtakat ha szó szerint így elmondom, az nem ér el hozzá. (Megkérem a nem vallásos testvéreimet, hogy ne írjanak választ, ha nem tudnak a konkrét kérdésben segíteni vagy kulturáltan fogalmazni. Emellett előre szeretném közölni, hogy semmilyen privát üzenetre nem fogok válaszolni) A barátnőm: 25/N én pedig szintén.


2018. nov. 18. 23:03
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
14%
Igen őt meg kell győzni, hogy csak hívő kereszténnyel álljon össze. Pl. lehetne a túlvilági büntetés következményeivel riogatni.
2018. nov. 19. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
63%
A szerelem arról szól hogy nem változtatunk meg valakit olyanná amikyenre szeretnémk hanem elfogadjuk úgy ahogy van, és annak szeretjük aki. Ne szólj bele a magánéleyébe mert találd ki, ki lesz az akit dobni fog??
2018. nov. 19. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
77%

Kedves Kérdező!


Tudok a konkrét szituációban segíteni, és kulturáltan is fogalmazok.


Meg tudom mondani neked pontosan, hogyan győzhetnéd meg a barátnődet arról, hogyan éljen keresztényi életet. Járj előtte jó példával! Hogy a te jelenlegi példád, ahogy most kezeled őt, a kialakult helyzetet, keresztényi-e, azt te magad fogod megválaszolni magadnak. Itt egy téged segítő kérdéssor, azon dolgok alapján, ahogy jelenleg viselkedsz a barátnőddel szemben:

keresztényi-e mások életébe belszólni?

keresztényi-e másokat megítélni?

keresztényi-e felettük bíráskodni?

keresztényi-e őt a háta mögött kibeszélni?

keresztényi-e a bűnöst elutasítani a bűn helyett?

keresztényi-e nem tisztelni mások szabad akaratát?

keresztényi-e annak fényében sütkérezni, hogy te jobban tudod, mi Isten szemében a jobb?

keresztényi-e oly tiszteletlennek lenni vele szemben, hogy sokadszorra is nyomod neki ugyanazt a bigott szentfazék dumát*, amit most???


Ha valóban az ő lelki üdvössége érdekelne, akkor megbocsátanád neki ezt a botlást, és ott lennél mellette a későbbiekben, amikor szükség lesz a bajban. Ha valós változást szeretnél elérni a környezetedben, akkor légy követendő példa, hogy az emberek maguk kérdezzék meg tőled:

-De boldognak tűnsz, hogy csinálod? Téged áthat az életszentség, mi a titkod?

Te pedig megvallhattad vona nekik azt, hogy Krisztus követője vagy. Persze ahhoz először fel kellene hagynod avval, hogy az intézményeket tartod előbbre az embereknél.


Három, magánjellegű megjegyzés:

-miért nem tereped a mások megmentése? Végzel karitatív munkát? Vagy rest vagy a jóra?

-ha általában nem tereped mások megmentése, akkor most miért is kell beavatkoznod?

-mit kompenzálsz avval, hogy az ő életében ilyen mélységben szerepet vállalsz? A saját életedben stimmel minden?


*bocs, egy kicsit elragadtattam magam

2018. nov. 19. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
35%

Nem kötött érvényes egyházi házasságot, így házasságát nem tekinti érvényesnek az egyház addig, amíg vagy összeházasodnak templomban is, mivel ő marad katolikus; vagy ő nem lesz többé vallásos, ekkor mint nem vallásosak házasságát elismeri.


Mondd meg neki, hogy ezután ne járuljon szentségekhez, mivel megszegte Isten törvényét a katolikus egyház szerint. Ha ezt nem így gondolja, akkor ne tartsa magát katolikusnak. De akkor szintén nem járulhat szentségekhez.

2018. nov. 19. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Szerintem barátként simán elmondhatod a véleményed, hogy felemás igából nem biztos, hogy jó fog kisülni. Ha a srác egyáltalán nem nyitott Isten létezésére, nagyon más az értékrendjük, nehézségek várhatók.
2018. nov. 20. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
65%

Kedves Kérdező!

Én voltam hasonló helyzetben, csak a másik oldalon. Hívőként nem hívő párt találtam. Nem akartam erőltetni a térítgetést, mert ő nagyon is jó ember, innentől kezdve pedig nem érdekel hogy miben hisz.


Viszont vallásos emberek között vagyok, és mindegyikőjük elkezdte mondani, hogy milyen rossz a kapcsolatunk, csak mert ő nem vallásos. Győzködtek pont azokról a dolgokról amikről most te írsz.


Akkorát csalódtam a vallásos emberekben azért ahogy viselkedtem, hogy azóta teljesen eltávolodtam mindenféle vallásos dologtól.


A párommal azóta is nagyon jól megvagyunk, évek óta együtt, boldogan.


Ne akarj meggyőzni senkit, mert ezzel szerintem max az ellentétét éred el.

2018. nov. 20. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
43%

Mi lenne ha egyszer az eletbe nem akarnal masok maganeletebe turkalni?

Tipikus vallasos mentalitas...

2018. nov. 20. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!