Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit láttak Jehova tanúiű?

Mit láttak Jehova tanúiű?

Figyelt kérdés

2018. nov. 22. 21:12
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:

KZitus,

Én is így vagyok vele. Már nem nézem sem az árát, sem a márkáját, sem azt, hogy hogyan néz ki, csak kényelmes / puha legyen.

2018. nov. 23. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 KZitus ***** válasza:
0%

Leírnád ezt kedves magyatul?


" alapis szektat te is." - bár gondolom nem cipő méretem érdekel :-)

Előre is köszönöm. Kellemes estét kívánok neked :-)

2018. nov. 23. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 A kérdező kommentje:

előzőnek

alapíts szektát te is. remélem így a gyengébb képességűek is el tudják olvasni.

2018. nov. 23. 22:12
 24/36 Theophilus ***** válasza:
Az Antikrisztust, hisz tanúságuk teljes a hazugság és megtévesztés minden eszközével...
2018. nov. 23. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:

"remélem így a gyengébb képességűek is el tudják olvasni" -szólt a kérdező

- nálad gyengébb képességűek nem járnak errefelé.

2018. nov. 23. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:

"Ez így is van. Viszont összekevered ezt azzal, hogy a Tanúk Jézus messiási mivoltjáról tanúskodnak, mint megváltóról, és nem arról, Hogy Ő az egyedüli igaz Teremtő életadó Isten."


Kedves barátom ezt te kavarod össze! Megint jössz a szokásos "olyan dolgot keverek ide amiről nem volt szó" féle írásoddal.

De jól van legyen! Akkor foglalkozzunk ezzel is!

Valóban így lenne? Mi is van írva az Őrtorony újságra? Legyen az a nyilvánosságnak szánt, vagy legyen a tanulmányozásra szánt kiadás.

Az van rá írva hogy: Az Őrtorony hirdeti Jehova Királyságát


"A zsidók várták a messiást, és amikor itt volt, sokan nem hitték el. Ezért kellett Róla tanúskodni, hogy Ő az, és a megváltás megtörtént az ígéretek szerint."


Értem! Illetve nem egészen! Mert hogy akkor a görögöknek miért kellett róla tanúskodni meg a többi nemzet tagjainak?


"S nem arról, hogy Ő az Atya Isten"


S ezt még is pontosan melyik általam felhozott igevers alapján következtetted ki?


"Egyébként pedig Jézus, Jehova királyságának a kinevezett királya, nem a saját királyságának a királya."


Jehovának nincs királysága. Akire te gondolsz az mennyei Atyánk (Jahve)

És én sem állítok mást mint te hogy mennyei Atyánk királyságának a király Jézus Krisztus!


"Mert a kinevezést Jehovától kapta, ellenben nem lehetne az Ővé."


Igen mennyei Atyánktól van ez az elhívás is!


"Ezzel keverítek össze sajnos azt amit mondunk."


Mit is mondotok? Jobb ez ilyesmit pontosítani, mert sok mindent mondtok!


"Jézus pedig Jehovát képviseli, ahogy a Jelenések könyvében Isten hű tanújának is nevezi Jézust."


Idéznéd azt a részt a Jelenések könyvéből? A pontos ismeret miatt! A lehetséges félre értés elkerülése végett!


"Jézusról ennek megfelelően tanúskodunk, és kell is."


Ez egy másik téma. Majd egy külön kérdést írok ki ahol ezt részletesen meg lehet vitatni!


"De a Mindenható Isten aki ezt az elrendezést és az életet adta, és adja, az Nem Jézus, Ezért Istennek is vannak Tanúi, akik a nevéről neveztetnek"


Akkor az apostolok is keverték a dolgokat, mert a NEM zsidóknak is Jézusról beszéltek. Sőt Jézus Krisztus nevében kereszteltek.

De ugyan akkor azt is hirdették az apostolok hogy térjenek meg az emberek az Istenhez. De Krisztus által lehet megtérni és nem a királyság által amit az Őrtorony hirdet!

2018. nov. 23. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
0%

(Dániel 2:44) 44 És azoknak a királyoknak a napjaiban az egek Istene felállít egy királyságot, amely soha nem fog elpusztulni.. . .

(Dániel 7:13, 14) . . .egy emberfiához hasonló valaki jött az egek felhőivel. Bebocsátást nyert az Öregkorúhoz, és egészen elé vitték. 14 Majd uralkodói hatalmat, méltóságot és királyságot kapott, hogy a népek, nemzetek és nyelvi csoportok mind őt szolgálják.. . .

(Jelenések 20:4) . . .. És életre keltek, és királyokként uralkodtak a Krisztussal ezer évig.

(Jelenések 20:6) . . .az Isten és a Krisztus papjai lesznek, és királyokként fognak uralkodni vele az ezer év alatt.

(1Korintusz 15:25) 25 Mert addig kell királyként uralkodnia, míg lába alá nem vet minden ellenséget az Isten.

(1Korintusz 15:27, 28) . . .De amikor azt mondja, hogy ’minden alá lett vetve’, nyilvánvaló, hogy annak kivételével, aki neki mindent alávetett. 28 Mikor pedig minden alávettetett neki, akkor maga a Fiú is aláveti magát Annak, aki neki mindent alávetett, hogy az Isten legyen minden mindenkinek.

2018. nov. 24. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
0%

A királyságot, vagy országot, nem Krisztus állította fel, vagy hozta létre, hanem az Atyja, az egek Istene, akit a Te értelmezésed szerint nevezzünk Jahvénak.

(Lukács 4:43) . . .„Más városoknak is hirdetnem kell az Isten királyságának jó hírét, mert ezért küldettem el.”


Ezt a királyságot ezer évre átadja Krisztusának, vagy is a fiának, és a felkent társainak, akik királyokként és papokként fognak szolgálni az Isten által megalapított országban vagy királyságban. S az ezer év végeré a királyság, vagy az ország uralkodója újra azé lesz, aki kezdetben is és mindenkor is Ő volt a legfelsőbb hatalom, És Ő Jahve, nem Jézus.

Jézus mindössze képviseli Isten uralkodását, hiszen azért kapta jutalmul. Jézus nem a saját királyságát hírdette, hanem Isten királyságát az azaz Jehova uralmát, vagy királyságát.


Ezt nem lehet félre értelmezni, csak a helyére kell rakni a dolgokat


Az első keresztények pedig a megváltóról tanúskodtak, akit nem ismertek fel. Ugyanakkor Jehova Királyságáról is, hiszen Jézus lett Isten kiályságának kinevezett királya.

S azért keresztelték Jézus nevében IS, mert az Ő megváltása által lehet örök élete az embereknek. Nem pedig azért, mert Ő az egek Istene, a mindenható.

2018. nov. 24. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 Theophilus ***** válasza:
80%

#28

A jehovistákra is teljes mértékben ráillik Jézus példabeszéde...


"Vajjon a vak vezetheti-e a világtalant? avagy nem mindketten a verembe esnek-e?" Luk. 6,39

2018. nov. 24. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"A királyságot, vagy országot, nem Krisztus állította fel, vagy hozta létre, hanem az Atyja, az egek Istene, akit a Te értelmezésed szerint nevezzünk Jahvénak."


Én esetleg mást írtam volna? Ha igen, akkor hol? A királyságot nem Jézus állította fel. De az evangéliumok nem is a királyságról szólnak hanem Jézusról. A zsidók sem egy királyságot vártak hanem a Mesiást egy személyt aki létrehozza a királyságot. Maguk a tanítványok kérdezték meg! ApCsel 1:6

Jahve - Nem az én értelmezésem,E ez egy tudományosan megalapozott tény. Tudod mivel foglalkozik az etimológia?


"Ezt a királyságot ezer évre átadja Krisztusának, vagy is a fiának, és a felkent társainak, akik királyokként és papokként fognak szolgálni az Isten által megalapított országban vagy királyságban. S az ezer év végeré a királyság, vagy az ország uralkodója újra azé lesz, aki kezdetben is és mindenkor is Ő volt a legfelsőbb hatalom, És Ő Jahve, nem Jézus."


Igen így van! És?


"Jézus nem a saját királyságát hírdette, hanem Isten királyságát..."


Igen így van. És ezt mikor vitattam?


"Ezt nem lehet félre értelmezni, csak a helyére kell rakni a dolgokat"


:D Neked még is sikerült. Mivel ilyesmikről nem is volt szó!


"Az első keresztények pedig a megváltóról tanúskodtak, akit nem ismertek fel."


Én is ezt írtam! Köszi hogy megismétled.


- Akkor most jöhet az amire nem adtál választ!

"A zsidók várták a messiást, és amikor itt volt, sokan nem hitték el. Ezért kellett Róla tanúskodni, hogy Ő az, és a megváltás megtörtént az ígéretek szerint."


Értem! Illetve nem egészen! Mert hogy akkor a görögöknek miért kellett róla tanúskodni meg a többi nemzet tagjainak?

Ez továbbra is magyarázatra szorul! Ha már te ezt így felhoztad!


"Jézus pedig Jehovát képviseli, ahogy a Jelenések könyvében Isten hű tanújának is nevezi Jézust."


Idéznéd azt a részt a Jelenések könyvéből? A pontos ismeret miatt! A lehetséges félre értés elkerülése végett!

- És itt van még ez is!

2018. nov. 24. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!