Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Márfi Gyula veszprémi érsek...

Márfi Gyula veszprémi érsek miért hazudik az iszlámról és miért uszít muszlimok ellen? Miért jó ez a katolikus egyháznak?

Figyelt kérdés

Legutóbb az alábbi kijelentést tette:


"Az iszlám nagyon hasonlít a nácizmusra, melynek alapja a fajelmélet, és a kommunizmusra is, melynek alapja az osztályelmélet."


Az egyházi vezetőknek el kellene határolódniuk az ilyen gyűlöletbeszédtől, ő viszont élen jár ebben ami ha jól tudom ellentétes a keresztény tanítással. Az iszlám vallás nem tesz különbséget etnikai alapon. Ezt bizonyítják Mohamed próféta szavai is:


"Az egész emberiség Ádámtól és Évától származik.Nem felsőbbrendű egy arab ember a nem arabnál, és a nem arab sem felsőbbrendű az arabnál.Nem jobb a fehér ember a feketénél, és a fekete sem a fehérnél, kivéve, ha vallásossága és jó cselekedetei jobbá teszik."


Tehát az iszlám szerint a jó cselekedeteid által lehetsz jobb ember.

Osztályelmélet sincs az iszlámban vagy bármilyen osztály. Az viszont igaz hogy a társadalmi egyenlőség, szegénység felszámolása az iszlám egyik alapja.


Egyébként is a nácizmus és kommunizmus keresztény kultúrkörben alakult ki és a követőik is többnyire keresztények közül kerültek ki. Az iszlámnak semmi köze ezekhez.

Vajon mi okból hazudozik és uszít a Márfi Gyula? Hogy nem a szeretet vezérli az egész biztos.



2018. dec. 5. 11:54
1 2 3 4 5 6 7
 31/63 A kérdező kommentje:
29-es, A középkorban az inkvizíció sok embert üldözött eretnekség miatt és akit elkaptak azt többnyire ki is végezték. Ugyanez vonatkozott azokra is akik hívők voltak, de más keresztény irányzatot követtek. A keresztény középkori Európába ismeretlen szó volt a tolerancia. Ezzel szemben ugyanebben az időben az Oszmán-Birodalomban vagy korábban az arab birodalmakban muszlimok, zsidók és keresztények békében élhettek egymás mellett.
2018. dec. 9. 23:23
 32/63 Mansour ***** válasza:
55%

Márfi Gyula tényleg hazudik az iszlámról és uszít az iszlám ellen. Elmondom, hogy a keresztények és nem keresztények többsége miért nem határolódik el tőle:

Magyarország (és Kelet-Európa) nem vett részt a gyarmatosításban, nem húzott hasznot abból. Nem vett részt a gazdaság és a pénzvilág globalizációjában, nem húzott hasznot abból, sőt inkább a vesztese ennek. Ezért az itt élő embereknek nincs történelmi bűntudata, nincs lelkiismeretfurdalásuk a harmadik világ felé, nem gondoljuk, hogy bármivel tartoznánk nekik, és ha mégis adunk nekik valamit, azt szívből adjuk. De nem gondoljuk azt sem, hogy a Nyugatnak bármivel tartoznánk, és hogy kötelességünk lenne a nyugati értékrend minden elemét magunkévá tenni.

Viszont van tapasztalatunk a migrációval, előttünk van a nyilvánvaló példa, hogy egy több száz éve velünk élő népcsoport nem tudott megfelelően integrálódni. Azt látjuk, hogy amíg a kulturálisan és antroplógiailag hozzánk közel álló népcsoportok tökéletesen integrálódtak (talán túlságosan is, elveszítve a saját nyelvi és kulturális jellegzetességeiket), addig a messzebbről érkező, más kultúrájú népcsoport nem tudott integrálódni, és folyamatosan problémát jelent. Érthető módon nem szeretnénk további hasonló problémákat a nyakunkba venni.

A mai világban a rasszizmus nagyon negatív megítélés alá esik, általában senki sem szívesen vállalja fel a rasszista jelzőt (engem mondjuk nem zavar...). Viszont a vallások kritikájával kapcsolatban nincs ilyen negatív megítélés, sőt, haladó körökben még jó pontnak is számít a vallások bírálata. Ezért szerintem, többnyire nem tudatosan, a migránsokkal szembeni ellenérzés kifejeződése a rasszista vonalról áttevődött a vallási vonalra, de mivel ez alapból kevés lenne az igazán ütős migráció-ellenes érveléshez, erősen eltúloznak bizonyos dolgokat, csúsztatnak, és igen, hazudoznak is. A nagy többség persze nem tudatosan hazudik, csak éppen nem ellenőrzik azokat a kapott információkat, amik beleillenek az elképzelésükbe.

Én sajnálatosnak tartom egyébként, hogy a migráció miatt az iszlám ellen fordult a társadalom. Nem mondom, hogy az iszlámot nem lehet bizonyos dolgok miatt kritizálni, de összességében én pozitívnak látom az iszlám szerepét a saját kultúrkörén belül. Szerintem a valódi problémáról kellene beszélni, arról, hogy a migráció (ilyen mértékben és ebben a formában, ahogy most zajlik) káros és veszélyes dolog, és ez ellen kellene küzdeni. És nem kell megijedni a rasszistázástól sem. Én ki merem mondani, hogy keresztény négereket ugyanúgy nem szeretnék tömegével látni a hazámban, mint muszlimokat.

2018. dec. 11. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/63 A kérdező kommentje:
Attól hogy valaki nem szeretne migránsokat, még nem kell támogatnia az iszlámmal kapcsolatos hazugságokat. A két dolognak igazából semmi köze egymáshoz. Ráadásul nem minden migráns muszlim. Az Afrikából érkezők között sok keresztény is van. Illetve most már világos kellene hogy legyen, Magyarország nem migrációs célpont. Senki nem akar idejönni.
2018. dec. 11. 11:21
 34/63 Mansour ***** válasza:

Szerintem sem kell támogatni, csak az okokat próbáltam tisztázni. Én próbálok tenni ez ellen, de akkor fel kell vállalni a rasszizmust, nincs mese.

Magyarország nem célpont jelenleg, de ha Nyugat-Európai etnikai arányai jelentősen megváltoznak, mi sem állunk fényes jövő előtt. Hosszú távra érdemes gondolkodni.

2018. dec. 11. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/63 A kérdező kommentje:

A migráció szerintem egészen más kérdés és vallástól független. Márfi Gyula érsek nem a migránsok miatt hazudozik az iszlámról.

Egyébként az igaz hogy a migrációnak vannak veszélyei de nem olyan mértékben ahogy azt a kormánypropaganda hazudja. Nyugat-Európában az 50-es évektől nagy számban élnek bevándorlók, köztük sok muszlim, akik először az országok újjáépítésében vettek részt majd nagymértékben hozzájárultak ahhoz hogy a világ legfejlettebb térsége legyen Nyugat-Európa. Az ottani társadalmi trendek miatt szükségük van bevándorlókra. A rasszizmus pedig nem megoldás. Csak ront a helyzeten. Magyarországon sem azért hatalmas a korrupció, katasztrofális az egészségügy és pocsék az oktatás mert vannak cigányok. Ha egyetlen cigány sem élne Magyarországon, ezek a problémák akkor is fennállnának.

2018. dec. 11. 13:10
 36/63 Mansour ***** válasza:
73%

"Magyarországon sem azért hatalmas a korrupció, katasztrofális az egészségügy és pocsék az oktatás mert vannak cigányok. Ha egyetlen cigány sem élne Magyarországon, ezek a problémák akkor is fennállnának."

Ez igaz, de nem is állította senki az ellenkezőjét. A cigányság problémája más jellegű, de nagyon is valós probléma.

Azt sem vitatja senki, hogy Nyugat-Európában az 50-es, 60-as években hasznos volt a bevándorlás, rövid távon legalábbis. A hosszabb távú kihatásai viszont most kezdenek jelentkezni. A mai migráció pedig abban más, hogy most nem elsősorban a munkalehetőség a motiváció, hanem a bőkezű szociális rendszerek.

Azt pedig, hogy Márfi Gyula mit miért tesz vagy mond, én nem tudom megítélni. Csak annak az okait próbáltam elemezni, hogy az emberek többsége miért nem határolódik el az efféle véleményektől.

2018. dec. 11. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/63 A kérdező kommentje:

Nem akarok eltérni a kiirt kérdéstől ezért nem mennék bele nagyon. Röviden csak annyit, hogy Nyugat-Európában hosszabb távon is szükség van bevándorlókra. Gond akkor van mikor ezeket a bevándorlókat gettókba kényszerítik és másodrendű állampolgárként kezelik pedig még a nagyapja is ott élt. Például Franciaországban. Ahol jobban odafigyelnek rájuk, mint Németország, ott nincsenek nagyobb problémák.

Hogy a keresztények miért nem határolódnak el az efféle gyűlölködő kijelentésektől, engem is érdekelne. Ezért írtam ki a kérdést, de a keresztények nem válaszolnak erre, csak az iszlámmal kapcsolatos hazugságokat ismételgetik. Ha Márfi Gyula 3-4 évvel korábban, még a migránsválság előtt teszi ezeket a kijelentéseket, sztm akkor sem határolódnak el a keresztények, mert nem ez van a háttérben.

2018. dec. 11. 16:11
 38/63 Mansour ***** válasza:

"Ha Márfi Gyula 3-4 évvel korábban, még a migránsválság előtt teszi ezeket a kijelentéseket, sztm akkor sem határolódnak el a keresztények"

Ez nem egészen így van... szerintem akkor még az átlag keresztény ezt meg sem hallotta volna. Egyik fülén be, másikon ki... nem érdekelte volna, nem érintette volna, ezért nem határolódott volna el. Az a kevés pedig, akinek volt valami fogalma az iszlámról, az pedig úgy reagálta volna le, hogy ez egy bődületes ökörség, az érsek úr ne beszéljen már olyasmiről, amihez láthatóan semmit sem ért.

2018. dec. 11. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/63 anonim ***** válasza:
0%

"Ez nem egészen így van... szerintem akkor még az átlag keresztény ezt meg sem hallotta volna"


Már a 90-es években elkezdődött az iszlámellenes propaganda, főleg az USA által, ami elért Magyarországra is. Nyilván nem ilyen mértékben mint most, de jelent volt. Az átlag katolikusnak pedig a jelenlegi migránshelyzet kapóra jön hogy gyűlölködhessen.

2018. dec. 11. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/63 anonim ***** válasza:

Azért "uszít" hogy ne legyél 1 bárgyú tehetetlen faxkalap amikor ezek az állat muszlimok ránk törnek megint mint a legtöbb áhítatos mélykeresztény söpredék.


Mert ránk fognak törni előbb utóbb ebben biztos lehetsz.


Harcolni fog kelleni ellenük nem a seggüket kínyalni.

2018. dec. 15. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!