Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Márfi Gyula veszprémi érsek...

Márfi Gyula veszprémi érsek miért hazudik az iszlámról és miért uszít muszlimok ellen? Miért jó ez a katolikus egyháznak?

Figyelt kérdés

Legutóbb az alábbi kijelentést tette:


"Az iszlám nagyon hasonlít a nácizmusra, melynek alapja a fajelmélet, és a kommunizmusra is, melynek alapja az osztályelmélet."


Az egyházi vezetőknek el kellene határolódniuk az ilyen gyűlöletbeszédtől, ő viszont élen jár ebben ami ha jól tudom ellentétes a keresztény tanítással. Az iszlám vallás nem tesz különbséget etnikai alapon. Ezt bizonyítják Mohamed próféta szavai is:


"Az egész emberiség Ádámtól és Évától származik.Nem felsőbbrendű egy arab ember a nem arabnál, és a nem arab sem felsőbbrendű az arabnál.Nem jobb a fehér ember a feketénél, és a fekete sem a fehérnél, kivéve, ha vallásossága és jó cselekedetei jobbá teszik."


Tehát az iszlám szerint a jó cselekedeteid által lehetsz jobb ember.

Osztályelmélet sincs az iszlámban vagy bármilyen osztály. Az viszont igaz hogy a társadalmi egyenlőség, szegénység felszámolása az iszlám egyik alapja.


Egyébként is a nácizmus és kommunizmus keresztény kultúrkörben alakult ki és a követőik is többnyire keresztények közül kerültek ki. Az iszlámnak semmi köze ezekhez.

Vajon mi okból hazudozik és uszít a Márfi Gyula? Hogy nem a szeretet vezérli az egész biztos.



2018. dec. 5. 11:54
1 2 3 4 5 6 7
 51/63 A kérdező kommentje:

66%-os, a keresztények többségét nem érdekli az igazság. Az örmény kérdésnek semmi köze az iszlámhoz, és a bizonyítékok azt mutatják nem történt népirtás. Világ 90%-a nem is ismeri el népirtásnak.

Én azt tapasztalom hogy a keresztények könnyen manipulálhatóak és hajlamosak a gyűlölködésre. Egyetlen egy sem akadt eddig aki elhatárolódott volna az érsek gyűlölködő kijelentéseitől.

Legtöbb keresztény azt sem fogta fel ki az igazi ellenség. Elhitették velük hogy a muszlimok, pedig valójában az igazi ellenségük beépült közéjük, az ilyen Márfi Gyulához hasonló egyházi emberek személyében. Ugyanezek a keresztény vallást ledegradálták egyetlen szóra ami ugye a szeretet. Szépen hangzik, de önmagában ez semmi. Ma egy átlag keresztény életmódját tekintve semmiben nem különbözik egy ateistától, max néha betéved egy templomba. Kétezer év alatt szinte teljesen kiürítették ezt a vallást. Ma már nem több egy üres váznál. Akik ezt tették a keresztény vallással, most az iszlámmal próbálják ugyanezt tenni, ezért hallani ennyi hazugságot az iszlámról.

2018. dec. 18. 11:21
 52/63 A kérdező kommentje:

67%-os


Érdekes, hogy ha mondjuk muszlimokat telepítenek át ami alatt sokan meghaltak, nem vered az asztalt hogy népirtás történt. Például a Szovjetunióban rengeteg olyan áttelepítés volt mint az örményeké. A krimi tatárokat a pusztába száműzték ami alatt becslések szerint 40-50%-uk életét vesztette. Sehol nem hallottam hogy keresztények népirtás kiáltottak volna. De nem is kell ilyen messzire menni. Jelenleg népirtás megy Mianmarban az ottani muszlim kisebbség ellen. Érdekes módon keresztények ez esetben is csendben vannak. Sőt, olyan is akad aki a muszlim kisebbséget hibáztatja. Szóval tipikus keresztényi kettős mérce.

2018. dec. 18. 11:47
 53/63 anonim ***** válasza:
93%

Nem tudom hol élsz, a keresztények emberiség ellenes tettekkel vádolják a szovjeteket többnyire. Én nem látok kettős mércét. Mianmarban esetében sincsenek csendben a keresztények, a szentatya többször is felhívta már az ottani vérengzésekre a figyelmet, a keresztények igyekeznek segíteni az ottani üldözötteken. De tudtommal a békés buddhisták üldözik a muszlimokat ott és nem a keresztények. A szovjetek pedig többnyire ateisták voltak és szintén nem keresztények.

A keresztények ezeket mind elismerik, sőt segíteni is próbálnak (sőt mind két esetben őket is üldözték). A kettős mérce egyedül nálad van, mert továbbra is te tagadod az örmények elleni gyalázatos tetteket.

2018. dec. 18. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/63 Mansour ***** válasza:

"Az örmény kérdésnek semmi köze az iszlámhoz, és a bizonyítékok azt mutatják nem történt népirtás."

A mondat első felével egyetértek, a másodikkal nem, de végül is a kérdés szempontjából ez mellékszál.


"Én azt tapasztalom hogy a keresztények könnyen manipulálhatóak és hajlamosak a gyűlölködésre."

Én úgy gondolom, hogy ez általános emberi probléma, amitől a keresztények sem mentesek.

És az sem mindegy, hogy kit tekintünk "keresztényeknek"? Mindenkit, aki a keresztény kultúrkörben szocializálódott? Azokat, akik annak vallják magukat, függetlenül attól, hogy gyakorolják-e a vallásukat? Azokat, akik gyakorolják a vallásukat, függetlenül attól, hogy az életükön, a gondolkodásukon ez meglátszik-e? Vagy csak azokat, akiknek az életét, erkölcsét, elveit, gondolkodását teljesen a kereszténység határozza meg? Szerintem teljes joggal csak az utolsó csoport nevezhető kereszténynek, de ez egy nagyon-nagyon szűk csoport.


"Ugyanezek a keresztény vallást ledegradálták egyetlen szóra ami ugye a szeretet. Szépen hangzik, de önmagában ez semmi."

Ez egy érdekes felvetés, lehetne vele vitatkozni, de ez sem kapcsolódik konkrétan a kérdéshez. Szerintem a szeretet nagyon meghatározó, központi fogalom a kereszténységben (persze, a kereszténység nem "csak" szeretet), a baj inkább ott van, hogy a Bibliában nincs egészen pontosan meghatározva, hogy mi is a keresztényi szeretet, és hogyan kell azt gyakorolni. Vannak persze irányelvek, de ott van a félreértés lehetősége, így természetesen félre is értik.


"Ma egy átlag keresztény életmódját tekintve semmiben nem különbözik egy ateistától, max néha betéved egy templomba. Kétezer év alatt szinte teljesen kiürítették ezt a vallást. Ma már nem több egy üres váznál. Akik ezt tették a keresztény vallással, most az iszlámmal próbálják ugyanezt tenni, ezért hallani ennyi hazugságot az iszlámról."

Ezzel teljesen egyetértek. Mondjuk azt vitatom, hogy rá lehetnek konkrétan mutatni egy csoportra, "akik ezt tették". Az okok összetettebbek ennél, és szerintem maguknak a keresztényeknek van a legnagyobb felelősségük abban, hogy a kereszténység ide jutott.

2018. dec. 18. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/63 A kérdező kommentje:

Az emberiség ellenes tettek nem egyenlő a népirtással. Ezt még mindig nem sikerült megértened. Sehol nem hallottam keresztényektől hogy népirtással vádolnák az oroszokat. Azt pedig nem is írtam hogy a szovjetek vagy a mianmariak keresztények. Az USA viszont többségében keresztény, és a Közel-Keleti háborúikban több muszlim halt meg mint az örmény kérdésnél. Nagyjából ötször, hatszor többen és még most sincs vége. Te hallatod hogy az USA-t keresztények népirtással vádolják? Mert én nem. Szóval továbbra is a kedves keresztényekre jellemző a kettős mérce.

Az örmény kérdésnél pedig ahogy korábban is mondtam, ha megvádolsz valakit akkor bizonyítanod kell. Ha nem akarod bizonyítani, aljas hazugság marad. Márpedig az örmények nem akarják bizonyítani csak követelik hogy Törökország fogadja el. Ebből te mire következtetsz?

2018. dec. 18. 12:35
 56/63 Mansour ***** válasza:
100%

"Az emberiség ellenes tettek nem egyenlő a népirtással."

Ne azon lovagoljunk már, hogy népirtásnak nevezzük-e vagy sem. Több százezer ember halt meg, elsősorban civilek, ez ugyanúgy elítélendő, bárki bármilyen okból követi is el.

2018. dec. 18. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/63 anonim ***** válasza:
91%

Már nagyon unalmas lenni ezzel a stílusoddal, ezért ebben a kérdésben ez lesz az utolsó kommentem.


"Az emberiség ellenes tettek nem egyenlő a népirtással."

Valóban nem, az emberiség ellenes tettek egy sokkal nagyobb halmaz, amibe a népírtás is beletartozik. Meg más egyéb is. Egyébként nem is tagadhatnám, mert jelenleg olyan törvény van itthon, hogy büntethető aki tagadja a szovjetek tetteit. Olyan törvény nincs, hogy büntethető lenne az örmény népírtás tagadása.


"Az USA viszont többségében keresztény,"

Egyik hozzászóló felhozta a szaúdiakat. Mit is mondtál róluk? Lényegében azt, hogy a szemedben a vahhabiták nem is igazi muszlimok, a tetteik nem is kérhetők számon a muszlimokon. Nos én hasonlóan látom az amerikai neoprotestánsokat, akik szerintem a kereszténység vadhajtásai, csak úgy mint neked a szaúdiak. Ezzel szerintem ez a rész le is van tudva.

Tudtommal USA direkt módon nem sokszor avatkozott be, ott bizony muszlimok harcolnak muszlimok ellen. Az pedig a ti dolgotok. Mint korábban írtam, például az iraki beavatkozás szerintem is nagyon káros volt, ahogy a világ nagy része el is ítélte. A keresztények is elítélték, a szentatya külön felemelte szavát a beavatkozás ellen.


"akkor bizonyítanod kell"

Hogy kéne bizonyítanom? Menjek el a helyszínre és kezdek ásni, holttestek után kutatva? Te megtetted ezt az általad felhozott példákban? Mianmari helyzetet láttad saját szemeddel élőben? Gondolom nem, hanem elfogadtad a történészek megállapításait, elfogadtad a híradásokban látott képek valóságát. Én pedig elfogadom a független történészek megállapítását, miszerint az örmények ellen genocídium történt és legalább 600-800ezer örményt mészároltak le. A törökök egyébként maguk is elismernek 200-3000ezer embert, az örmények pedig másfél millióra becsülik áldozataik számát. Én ragaszkodtam minden hozzászólásomnál a tudományos körökben elfogadott értékhez.


"Ebből te mire következtetsz?"

Érdekes, hogy Törökországot már-már valami etalonnak állítod be, hogy amit ők nem fogadnak el, az meg se történt. Lehet elkerülte a figyelmedet, de a törököknél jelenleg erőteljes iszlamizálódás zajlik, Erdogan jelenleg saját elnöki, egypártrendszerét építi ki, az ellenzékieket börtönbe vetik, az ellenzéki újságírókkal együtt. A kurdok ellen folyamatosan tart offenzívájuk, a kurd nemzetiségiek jogait lábbal tiporják. De igazad van bizonyára, ha Törökország valamit mond, az úgy van. És pont.

2018. dec. 18. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/63 A kérdező kommentje:

"A mondat első felével egyetértek, a másodikkal nem, de végül is a kérdés szempontjából ez mellékszál."


Mellékszál de lényeges. Annak kell bizonyítania aki megvádolja a másikat. Törökök felajánlották hogy hozzanak létre egy nemzetközik bizottságot ami döntést hoz ez ügyben. Az örmények ezt visszautasították de követelik hogy a törökök fogadják el népirtásnak. Olyan mintha valaki megvádolna gyilkossággal téged, de bizonyítani már nem akarja csak hogy fogadd el. Vicc kategória magyarul.



"Szerintem teljes joggal csak az utolsó csoport nevezhető kereszténynek, de ez egy nagyon-nagyon szűk csoport."


Én azt tapasztaltam hogy minél inkább kereszténynek nevezi magát valaki, annál hajlamosabb a gyűlölködésre. Aki csak keresztény kultúrkörben szocializálódott többnyire megérti hogy a terroristák nem az iszlámot képviselik, csak szélsőséges csoportok akik kiforgatják a vallást. Az ilyen "igaz" keresztények mint akik itt is hozzászóltak vagy mint az érsek, viszont hazudoznak, rágalmaznak, gyűlölködnek, csak hogy a saját vallásukat igaznak, az iszlámot hazugságnak állítsák be.



"a baj inkább ott van, hogy a Bibliában nincs egészen pontosan meghatározva, hogy mi is a keresztényi szeretet "


Persze, pont ezért lett ez kiválasztva. Semmi konkrét, az illető azzal tölti fel amivel akarja, holott az Ószövetség tele van törvényekkel amiket a keresztények nem vesznek figyelembe. Az iszlám vallás törvényei kiterjednek az élet minden területére. Az Isten által alkotott világ is tele van természeti törvényekkel tehát világos hogy Isten törvényekkel szabályozza a világot. A keresztény vallásból ez ki lett véve.



"Ezzel teljesen egyetértek. Mondjuk azt vitatom, hogy rá lehetnek konkrétan mutatni egy csoportra, "akik ezt tették"."


A világon koncentrálódik a tőke, amiből az következik hogy egy kis, szűk réteg határozza meg a globális folyamatokat. Magyarul ők irányítják a világ nagyobb részt. Az iszlám olyan értékeket képvisel (egykor a keresztény vallás is), mint például a család fontossága, társadalmi egyenlőség, szolidaritás, szegénység felszámolása, igazságos kereskedelem, stb. Ez a csoport nem kér ezekből. Könnyen manipulálható, önző, hedonista embereket akarnak aki csak saját szükségleteik kielégítése érdekel, de lehetőleg azt is minél alacsonyabb szinten. Ha megnézed a globális trendeket azt látod hogy ezt erőltetik. Ezért van az hogy globális szinten megy az iszlámellenes uszítás, illetve az iszlám világban pedig a hamis iszlám terjesztése amit a szaudiak képviselnek. Sokat lehetne erről írni, de nagyjából röviden ez a lényeg.



"Ne azon lovagoljunk már, hogy népirtásnak nevezzük-e vagy sem. Több százezer ember halt meg, elsősorban civilek, ez ugyanúgy elítélendő, bárki bármilyen okból követi is el."


A kedves keresztény hozzászóló szándékosan nem írja a népirtás szót ha muszlim áldozatokról van szó. Továbbá kettős mércét alkalmaz.

2018. dec. 18. 13:42
 59/63 Mansour ***** válasza:

"A világon koncentrálódik a tőke, amiből az következik hogy egy kis, szűk réteg határozza meg a globális folyamatokat"

Ezzel, és amit még ebben a bekezdésben írsz, messzemenően egyetértek. Ilyen szinten valóban rá lehet mutatni a kérdéses csoportra. És pont ezek miatt kellene inkább a kereszténység és iszlám összefogásában gondolkodni, az ellenségeskedés szítása helyett. Az anyagias, hedonista felfogást hirdető, a természetet és a hagyományos értékeket semmibe vevő (sőt pusztító) erőkkel szemben csak az őszinte vallásosság, a vallások összefogása tudna hatékonyan fellépni.

2018. dec. 18. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/63 A kérdező kommentje:

"Valóban nem, az emberiség ellenes tettek egy sokkal nagyobb halmaz, amibe a népírtás is beletartozik."


Tehát ha muszlimokat költöztetnek át és sokan meghalnak, az szerinted nem népirtás, de ha muszlimok költöztetnek át másokat és sokan meghalnak, na az már népirtás. Ez nevezik kettős mércének.


"Olyan törvény nincs, hogy büntethető lenne az örmény népírtás tagadása."


Mivel a világ 90%-a nem ismeri el népirtásnak, nincs is mit büntetni.



"Nos én hasonlóan látom az amerikai neoprotestánsokat, akik szerintem a kereszténység vadhajtásai, csak úgy mint neked a szaúdiak. Ezzel szerintem ez a rész le is van tudva."


A pápát is vadhajtásnak gondolod és a katolikus egyházat? Csak mert a kereszteshadjáratokat maga a pápa hirdette meg.



"Tudtommal USA direkt módon nem sokszor avatkozott be, ott bizony muszlimok harcolnak muszlimok ellen."


Ez sem igaz. Afganisztánban direkt módon avatkoztak be, Irakban szintén, kétszer is. Szíriában az ISIS nevű terrorszervezetet fegyverezték fel. Megjegyzem Szíriában a keresztények Aszadot támogatják.



"A keresztények is elítélték, a szentatya külön felemelte szavát a beavatkozás ellen."


Persze ezt sem tekinted népirtásnak. De miért is nem? Ötször annyian haltak meg mint az általad felhozott örmény esetben. Ja mert itt muszlimokat halnak meg és az neked nem számít?



"Te megtetted ezt az általad felhozott példákban? Mianmari helyzetet láttad saját szemeddel élőben?"


Nem kel személyesen elmenned. Megteszik ezt mások és számos eszköz van ma arra hogy ezt kiderítsék amit meg is tettek.



"Én pedig elfogadom a független történészek megállapítását, miszerint az örmények ellen genocídium történt és legalább 600-800ezer örményt mészároltak le."


Más független történészek pedig azt mondják hogy nem volt népirtás. Persze te nyilván jó keresztényként azt tartod igaznak ami szerint népirtás volt mert szeretnéd hogy igaz legyen. Tipikus vágy vezérelt keresztény gondolkodás.



"Én ragaszkodtam minden hozzászólásomnál a tudományos körökben elfogadott értékhez."


Tessék? :) Közöd nincs a tudományos megközelítéshez. Sem történelmi sem pedig teológiai szempontból akár az iszlám akár a keresztény vallás esetében.



"A törökök egyébként maguk is elismernek 200-3000ezer embert,"


Nem azt mondtam hogy nem halt meg senki, hanem azt hogy ez nem népirtás.



"Lehet elkerülte a figyelmedet, de a törököknél jelenleg erőteljes iszlamizálódás zajlik, Erdogan jelenleg saját elnöki, egypártrendszerét építi ki, az ellenzékieket börtönbe vetik, az ellenzéki újságírókkal együtt."


Nincs semmiféle iszlamizáció. Vagy akkor sorold azokat az intézkedéseket amik erre utalnak. Egypártrendszer is hazugság. Van vagy 4-5 párt a török parlamentben. Azokat csukják le akik bűncselekményt követek el.



"A kurdok ellen folyamatosan tart offenzívájuk, a kurd nemzetiségiek jogait lábbal tiporják."


Szintén hazugság. A kurd kisebbségnek ugyanannyi joga van mint más Európai kisebbségeknek. Az offenzívát pedig nem a kurdok ellen indítják hanem a PKK nevű terrorszervezet ellen.

2018. dec. 18. 20:47
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!