Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova miért gyűlöli szívből...

Jehova miért gyűlöli szívből a varázslást? Honnan jön a gyűlölet? Milyen következményei vannak a gyűlöletnek és a varázslatnak? Milyen a szív, ami gyűlöl?

Figyelt kérdés

Mi lett volna Maricval, ha nem teszi le a játékot vagy megsérül és ne adj Isten meghal?

Anyukája tudomásul veszi gyermeke halálát, vagy könyörgött volna Jehovának, hogy majd támassza fel a fiát az utolsó napon? Jehova tudott volna engedni az asszonynak az ítélet napján, vagy rá sám bírt volna nézni a rettentő gonosz velejéig romlott kis Marcira?

Esetleg feltámad a fiú, de inkább játszik tovább a játékkal és személyesne kéri Jehovát, hogy ne engedje élni többet őt?


Erről a videóról beszélek (aminek nem értem, hogy miért nem született még paródiája, ha még nem szedték le a netről).

https://www.youtube.com/watch?v=XPOfVQuV_hk



2018. dec. 5. 23:09
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
0%

"félresöpörni a kegyelmet,"


Kedves Válaszoló.

Talán elsiklottál az felett, hogy aki szándékosan gyakorol rosszat, annak nincs kegyelem.

Ádáméknak sem volt kegyelem, mert mondva lett mit nem szabad.


Kérlek figyeld meg Isten ezen szavait:


(Héberek 10:26, 27) 26 Mert ha készakarva gyakorolunk bűnt, miután megkaptuk az igazság pontos ismeretét, akkor nincs többé áldozat a bűnökért, 27 hanem valami félelmetes ítéletvárás és tüzes féltékenység, amely meg fogja emészteni az ellenszegülőket.


Aki tudja, hogy Isten milyen helytelenségeket tilt, és még is gyakorolja, akkor arra érvénytelen Jézus áldozata.

Sajnos sokan beleesnek abba a csapdába, hogy Jézus halálára apellálnak.

Márpedig Jézus halála, csak azokra érvényes, akik nem alkusznak meg, és tisztelik Isten törvényeit.

Isten megcsúfolása, hogy ezzel az ürüggyel nézze el a heltelenségeket, hogy Jézus meghalt, akkor lehet bűnöket elkövetni, .....

Mi ez ha nem kiskapú?

(Galácia 6:7) 7 Ne vezessenek félre titeket: Istent nem lehet megcsúfolni. Mert amit vet az ember, azt fogja aratni is;

2018. dec. 6. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
Nem figyelem meg, nem az embered vagyok, akinek előadod a vasárnap tanult aktuális hogyan érveljünk tananyagot. Pont úgy beszélsz, mint ahogy az őrtorony van megfogalmazva a hét ördög által. A kegyelem szót, ami központi eleme a megváltásnak ti kivetettétek a saját torz bibliátokból és egész más jelentésű kifejezéssel lett lecserélve. Valakinek nagyon bökte a csőrét a szó, nem véletlenül. Sátáni.
2018. dec. 6. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
100%

Azért gyűlöli Isten a varázslást, mert rendkívül gonosz dolog. A nagyobb probléma az, hogy a jehovások, de a nagy többség se tudja, hogy valójában mi is a varázslás. Mert a varázslásnak semmi köze ahhoz, hogy egy gyerek játszik egy süveges figurával. Amit magyarra varázslás szóval fordítottak, az görögül "pharmakeia", ebbe olyan dolgok tartoztak, mint magzatelhajtó italok, mérgek, különféle drogok, nagyon erős hallucinogének, stb.. és nincs sok köze Harry Potterhez.

Csak sajnos itt jön elő a probléma, amikor olyanok akarnak teológiát felállítani és Szentírást értelmezni, akiknek halvány fogalmuk sincs róla, akik rendkívül tudatlanok, mint a jehovások és véneik.

2018. dec. 6. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
44%

Szia, varázslás ügyben az egész kereszténységet megszólíthatod, nemcsak Jehova Tanúit.

Varázsolni veszélyes. Erről számos egykori, azóta megtért varázshasználó tanúskodik. Tudom, hogy ezért jól le fogtok pontozni, de inkább pontozzatok le, mintsem hogy kipróbáljátok. Nem kell a tűzbe belenyúlni ahhoz, hogy tudjuk, éget.

2018. dec. 6. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:

"Szia, varázslás ügyben az egész kereszténységet megszólíthatod, nemcsak Jehova Tanúit."


De meg ám! Modernkori mágiaügyi minisztérium.

2018. dec. 6. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:

Köszi az ötletet! Ez lesz a pártom neve. Magyar mágiaügyi minisztérium. MMM


XD

2018. dec. 6. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
Kérdező! Nincs gond a varázslással és a csodatevéssel! De ha megteszed, azt Isten/Jézus nevében tedd! Ennyi az egész!
2018. dec. 6. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 KZitus ***** válasza:
0%

Szia

Mert a varázslás Sátán eszköze, amivel félrevezeti az embert.

Valójában Jehova Isten gyűlöli a rosszat. Csak egy személy tud gyűlöletet érezni. A Bibliából megtudhatjuk, hogy a Teremtő gyűlöli például ’a kevély szemeket, a hazug nyelvet, az ártatlan vért ontó kezeket, az álnok tervet forraló szívet, a gonoszságra siető lábakat, a hazugságot szóló hamis tanút, s azt, aki viszályt támaszt a testvérek között’ aPéldabeszédek 6:16–19 szerint. Felfigyeltél rá, hogy Isten gyűlöli azokat a tetteket, melyekkel az emberek ártanak egymásnak? Ebből azt is megtudhatjuk meg Istenről, hogy törődik a jóllétünkkel, és gyűlöli mindazt, ami fájdalmat okoz nekünk.

2018. dec. 6. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
44%
Én a 14. válaszolóval értek egyet. A tanúk nem a semmiből szedték az elgondolást, hanem a Bibliából. Továbbá kérdezz meg egy bármilyen keresztény felekezethez tartozó egyházi személyt, mondjuk katolikus papot, református lelkészt, akárkit a témában és egyöntetűen elfogják neked ítélni a varázslást. Nem fejtem ki tovább, de szigorúan tilos és kerülendő dolog. Én személy szerint, azzal nem értek egyet a videóban foglaltakkal, hogy szerintem a tanúk ezt az egészet túlzásba viszik. Nem játszhat egy varázslós figurával? (Nyilván nem olvashat Harry Potter-t stb.) Szerintem a túlzott szigor felesleges, sőt vissza is üthet. Nem attól lesz okkultista valaki, hogy elolvas egy mesekönyvet, vagy játszik egy Gandalf figurával. Ezek mesék, képes beszéd, (és inkább ezt kell tudatosítani a gyerekekben) aminek ha megnézzük a fő mondanivalóit, akkor azt találjuk, hogy a barátságról, önfeláldozásról, szeretetről, bátorságról, ilyesmikről szólnak. A varázslás igazából csak körítés benne. Tehát, aki akarja az meglátja ezekben a történetekben a nemes vonásokat és még tanulhat is belőle. Ha pedig van valami a történetben, amivel nem ért egyet a szülő, akkor azt beszélje meg a gyerekkel, hogy ő is tudjon róla, kb. ennyi. A gyerek nem hülye, megfogja érteni anélkül is, hogy "kidobatod vele a kedvenc játékát". (Vagy megtiltod, hogy HP-t olvasson) Szerintem, a gyerekeket nem lehet elzárni a külvilágtól, hanem arra kell megtanítani őket, hogy a körülöttük lévő dolgokat megfelelően értelmezzék, jól viszonyuljanak hozzájuk.
2018. dec. 6. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 A kérdező kommentje:

Nekem is a túlzásokkal van bajom. Meg az is fura, hogy az "anyát" a varázsló megnevezés jobban zavarta a harcos megnevezéstől és az egész témát ennyire felfújta. Illetve nem azt kezdte el magyarázni a gyereknek, hogy szerinte miért káros vagy veszélyes a varázslás (milyen kárt tehet másokban az esztelen harc vagy hatalom), hanem lezavarta úgy, hogy Jehova morogni fog, mert gyűlöli a varázslást és pont. Bár Marci is tudta, hogy ez hülyeség nem akart megbántani valakit, akihez érzelmileg kötődik.

Sajnos több tanú írásán is megfigyeltem, mintha szociopaták lennének, akik mindenkit hülye gyereknek tekintenek és nem értik az emberek érzéseit.

Bár ha Jehova szomorú lesz egyébként is azt jelenti, hogy eltűnik egy teljes város, jobbik esetben csak hagy meghalni. Kikapni Jehováól azt jelenti, hogy kitöröl a történelemből.

2018. dec. 7. 00:35
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!