Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova miért gyűlöli szívből...

Jehova miért gyűlöli szívből a varázslást? Honnan jön a gyűlölet? Milyen következményei vannak a gyűlöletnek és a varázslatnak? Milyen a szív, ami gyűlöl?

Figyelt kérdés

Mi lett volna Maricval, ha nem teszi le a játékot vagy megsérül és ne adj Isten meghal?

Anyukája tudomásul veszi gyermeke halálát, vagy könyörgött volna Jehovának, hogy majd támassza fel a fiát az utolsó napon? Jehova tudott volna engedni az asszonynak az ítélet napján, vagy rá sám bírt volna nézni a rettentő gonosz velejéig romlott kis Marcira?

Esetleg feltámad a fiú, de inkább játszik tovább a játékkal és személyesne kéri Jehovát, hogy ne engedje élni többet őt?


Erről a videóról beszélek (aminek nem értem, hogy miért nem született még paródiája, ha még nem szedték le a netről).

https://www.youtube.com/watch?v=XPOfVQuV_hk



2018. dec. 5. 23:09
1 2 3
 21/30 A kérdező kommentje:

Nem a fiát félti, nem azt mondja, hogy hasznosabban is lehetne tölteni az időt (bár szerintem egy gyerek nyugodtan játszhatna és nem fog emiatt kiugrani az ablakon), hanem Jehova mérges lesz, gyülöl mindent, amit a Sátán állítólag szeret.

Az egész videóban az a megjátszott mű türelem, annyira nyomasztó. Ez a próbálunk minta ember lenni. Tudjuk is, hogy azok vagyunk, de megjátszuk az alázatot. Konkréten az a kettős természetellenes hangulat kíséri végig, hogy kikapsz, ami egyébként a végedet jelenti.

Meg az a nő annyira türelemesnek akar tűnni, de azért megjelenik benne elnyomva valami negatív. Olyan a kisugárzása, mintha egy pszicho-triller akarna kibonatkozni, de aztán egy bugyuta lefojtás lesz vége. Nem csodálkoznék, ha éjszaka legyilkolná Marci barátait, vagy bezárná a szekrénybe egy hétre a sajátját (amíg fel nem készülnek a szektával egy közös útra az új világba.)

2018. dec. 7. 00:52
 22/30 A kérdező kommentje:
Szóval az az érzés van bennem, hogy csak Jehova miatt hajlandóak kommunikálni veled. Egyébként nem vagy nekik fontos, nem szeretnek, de Jehovát nem akarják bántani és parancsot teljesítenek. Kényszerből rád akarják eröltetni a hitüket, megfelelési kényszerből.
2018. dec. 7. 00:56
 23/30 anonim ***** válasza:
100%
a varázslást valóban nem helyesli Isten, de ez egy JÁTÉK FIGURA!! ez nem tud varázsolni. Így nézve azt hiszem az összes mese mehetne a kukába, mert mindben van tündér, varázspálca, varázsló Stb...az is okkultizmus?
2018. dec. 7. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 KZitus ***** válasza:
13%

Amit Isten a zsidó népnek mondott az törvény volt a számukra. De az alapelvei igazak a keresztények számára is. Miért mondhatjuk ezt? Pál apostol ezt írta „a melyek régen megirattak, a mi tanulságunkra irattak meg: hogy békességes tűrés által és az írásoknak vígasztalása által reménységünk legyen” Róma 15:4.

"Jehova miért gyűlöli szívből a varázslást?" - itt az indok: 5Mózes 18:9–14

"Ha bementek arra a földre, melyet Jehova, a ti Istenetek ad nektek, ne tanuljátok el azoknak a nemzeteknek az utálatos szokásait. Ne legyen olyan köztetek, aki elégeti áldozatként a fiát vagy a lányát, jóslással foglalkozik, mágiát űz, előjelek után kutat, varázsló, aki másokat megigéz, szellemidézőtől vagy jóstól tudakozódik, vagy aki halottaktól kérdez. Mert mindaz, aki ilyesmiket tesz, utálatos Jehovának, és az ilyen utálatos szokások miatt űzi el ezeket a nemzeteket Jehova, a ti Istenetek előletek. Legyetek feddhetetlenek Jehova, a ti Istenetek előtt.

Mert ezek a nemzetek, amelyeket elűztök, olyanokra hallgatnak, akik mágiát űznek, és jóslással foglalkoznak, nektek azonban nem engedi meg Jehova, a ti Istenetek, hogy ilyesmit tegyetek."

Már nem vagyunk a mózesi törvény alatt! De szerinted megváltozott erről Jehova véleménye?

Sátán évezredek óta félrevezeti a fent leírt dolgokkal az embereket, és mikortól kezdi "rászoktatni" az Istennek utálatos dolkokra az embert? Már gyermekkorban, mert akkor lehet a legköntebben tanítani az embert. Igen, jól írták, itt, már szinte az összes gyermek és felnőtt filmek tele vannak ezekkel a "varázslatos" dolgokkal, amit Isten gyűlöl, de az ember annál inkább szeret - ebből is látszik, mennyire hatásos Sátán munkája.

Jehova ma is, hamarosan "elűzi" azokat az embereket, ahogyan a zsidók idejében is elűzte a szeme elől akik ilyenket gyakorolnak.

De kegyelmi időben élünk, még meg lehet fogadni Isten tanácsát, és azt tenni, ami Isten szerint igaz. Súlyos okunk van erre, mert:"Az igazságosak öröklik a földet, és örökké rajta laknak." Zsolt 37:29

2018. dec. 7. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
100%

KZitus, az én véleményem továbbra is az, hogy a tanúk ezt túl szigorúan ítélik meg. Szerintem nem lehet egy kalap alá venni azt, hogy mondjuk valaki halottakat idéz, azzal hogy megnézi/olvassa pl. a Gyűrűk Urát. A Gyűrűk Urát, amit egy keresztény író írt és tulajdonképpen a jóról, rosszról, meg még ehhez hasonló dolgokról szóló mese! Ugyan már, ezek szerint a Jancsi és Juliskát sem lehet felolvasni a gyereknek, mert abban szerepel egy gonosz boszorka? Az Óz a csodák csodáját se lehet megnézni, mert ott jó meg gonosz boszorkány is szerepel? És még sorolhatnám a klasszikus meséket, Grimm, Andersen stb. Nem érzed ezt azért egy kicsit túlzásnak? Mert én nagyon. Én rengeteg fantasyt, mesét olvastam/néztem gyerekként, Harry Pottert, Gyűrűk Urát, Star Wars is jól ismerem, még is keresztény maradtam és most le vagyok pontozva, mert azt mertem írni, hogy a Biblia tiltja a varázslást és veszélyes ilyesmivel foglalkozni. Szerinted ez hogy lehet? Pedig még most is megvan a Gandal figurám valahol. Nem lehet, hogy a kettő mégse egy kategória?

Szerintem ez simán lelkiismereti kérdés. Ha valaki képes úgy megnézni egy mesét, hogy attól nem akar "átállni a sötét oldalra", akkor emiatt nem szabad elítélni. Én biztosra veszem, hogy Istent nem szomorította el, amikor pl. A Gyűrűk Urát olvastam. Úgy vélem, a tanúk rosszul közelítenek az egész dologhoz. Sajnos nem találom a jó szót, de valahogy túl merevek és túlzók.


Amúgy látom elég sokakat lepontoztak. Engem nem ez zavar, hanem hogy nem tudom a pontos okát. Én szívesen meghallgatom, hogy mi kivetnivalót találtak többen is abban amit írtam. 19. válaszoló vagyok.

2018. dec. 7. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:

nem létezett és nem létezik olyan mint varázslás.

beszélgetni lehet róla

de csak tudás és nem tudás ami létezik.


az ember LELKI LÉNY ezért számára minden esetre

a TUDATLAN DOLGOKRA, az ismeretlenekre reakcióként,

rengeteg túlélő gondolat program ....

van kódolva a dns génjeinkben a túlélés végett.


az ismeretlen számunkra ismertté válik így megváltozik.

és ez mindenre igaz ami csak a bibliában olvasható.

ezért soha sem lesz egyértelmű a biblia,soha sem lehet igaza senkinek!,

a változás a biblia végét jelenti egyszer

és ez természetes mert a végtelen időben

csak egy pillanat és semmi több a milliárd milliárd.. évek között.

2018. dec. 8. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
Nem vagyok Tanú, de szerintem náluk sem az összes mese megy a kukába, hanem csak azok, ahol pozitív szereplő varázsol. Jancsis és Juliska jöhet, Óz nem, Hamupipőke nem, Hófehérke igen.
2018. dec. 8. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 KZitus ***** válasza:
0%

Kedves 25-s hszóló

"KZitus, az én véleményem továbbra is az, hogy a tanúk ezt túl szigorúan ítélik meg." - mi semmit nem ítélünk meg. Természetesen mindenki olyan szórakozást választ, amilyet/amelyet jónak tart.

Mi csak abban vagyunk másak, hogy bármilyen döntést hozunk az életünkben(pl. mit nézünk, hallgatunk....), figyelembe vesszük Isten nézőpontját (Ezért is olvassuk naponta a Bibliát). Ha valamire Isten azt mondja "ne tedd", akkor nekünk ez az irányadó.

Azt írod az általad felsorolt filmek nincsenek hatással a gondolkodásra. Erre Isten +ezt a tanácsot adja:"„Rossz társaságok megrontanak hasznos szokásokat” 1Kor 15:33

Nem azt írta, hogy "megrontHATNAK", inkább nyomatékosítja azt, hogy MGRONTANAK. Tehát az ember okoskodhat, hogy őrá nincsen hatással, de hidd el, az Alkotónk, a Teremtőnk jobban ismeri/tudja azt, mi a legjobb az embernek ahhoz, hogy hosszú távon boldog, elégedett, áldásos életet éljen.

Nem vesszük "szigorúan", csak betartjuk azt a tanítást/tanácsot amit Isten ad, nem keresünk kibúvókat.

De megint csak oda értünk, hogy ez minden ember egyéni döntése. Isten senkit semmire nem kötelez....legfeljebb kér.

Aki akarja nézze, aki nem az nem. De nekünk mindannyiunknak tiszteletben kell tartani a másik ember döntését - akár egyet értünk vele, akár nem. Ezt teszi Isten is, és mi szeretnénk ebben is visszatükrözni Őt.

2018. dec. 8. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Tanúként neveltek, amíg 18 évesen nem szakítottam a szektával és egyet mondhatok:teljesem átérzem Marci helyzetét.


Apa egész gyerekkoromban kínosan ügyelt arra, hogy semmi ezzel kapcsolatos játékom ne legyen (pedig a Heroes IV-et de szerettük :)). Ami viszont a legdurvább:

Ha jól tudom 5.-ben kötelező olvasmány lett volna a Harry Potter első kötete. Apa képes volt órákig, hetekig vitatkozni a tanárral majd végül az igazgatónővel, hogy ne kelljen elolvasnom. Elérte a célját, pedig már akkor is szerettem olvasni. :( Azt meg sem említem mennyire gáz volt ez az osztálytársam előtt (Ez meg még ezer hasonló eset). 🤦🏻


Felháborító, hogy szabadon tönkretehetik az ember gyerekkorát és az állam nem tesz semmit ez ellen. Az oké, hogy mindenki úgy neveli a gyereket, ahogy szeretné. DE: Nem szabadna ennyire különcöt csinálni a gyerekből. Rendesen az áldozat szerepre nevelnek...


PS.: Végül elolvastam az összes könyvet és megnéztem az összes filmet. Hatalmas Potter-Head vagyok, vannak roxfortos sáljaim is stb. :D


Üdv:)

2018. dec. 9. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 jdfGabrella ***** válasza:
Én már láttam ezt a videót és gondolom hogy a Jehova tanúi idióta szektasok.
2018. dec. 22. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!