Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten miért nem öl meg engem?

Isten miért nem öl meg engem?

Figyelt kérdés
Annyi helyen olvasni a Bibliában hogy az Úr megölte ezt, az Úr megölte azt, engem meg nem, pedig évek óta kérem ezt tőle.

2018. dec. 16. 22:01
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
36%
Ne viccelj már, sportolj valamit, attól megváltoznak ezek a gondolataid.
2018. dec. 16. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
0%
Azért nem, mert neked kell megtenned..
2018. dec. 16. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 A kérdező kommentje:

Voltak barátnőim csalódtam bennük, voltak barátaim, csalódtam bennük, van egy családom amiben a mai napig is csalódok, és nincs kedvem már semmihez sem.


Voltam keresztény felekezetekbe is, jól éreztem magam köztük, de előbb-utóbb vagy nem kerestek már többször vagy úgy alakult a hangulat, hogy nincs semmi keresni valóm már ott...


Így, hogy arról szól az élet, kinek van nagyobb melle meg segge, annak van jó közössége meg barátai, így engem nem érdekel már semmi.


Megvan halva a szivem.

2018. dec. 16. 22:34
 14/36 anonim ***** válasza:
66%

Egy ponton mindenki meghal. Ezt úgy is vehetjük, hogy Isten "megöli", valójában mindenkinek adatik valamennyi idő, amíg meg nem hal. Az ember maga is dönt arról, hogy ezt mire használja. Legalábbis a szabadidejét.

Szerintem ne arra használd, hogy azon rágódsz, mennyien bántottak eddig. Bocsáss meg és lépj túl a múlton. A múlt terhét senki más nem tudja letenni, csak te. Normális ember nem is veszi magára te múltad terhét.

Amiben hívők tudnak segíteni, hogy megmutatják, mit ír a Biblia arról, hogy legyen egy Istennek tetsző életed, amelyben ugyan lesznek csalódások és mélypontok is, de sok öröm is, és a vége boldog beteljesülés lesz, ha kitartasz hűségesen Isten mellett életed végéig. Aminek a pontos bekövetkeztét lehet, hogy nem fogjuk tudni.


Egy ponton fiatal koromban én is meg akartam halni, meg is kíséreltem egy öngyilkosságot, de amikor már ott voltam a halál torkában, na azon a ponton már nem akartam meghalni, mert elkezdetem félni. Hála Istennek, ő odaküldött egy embert, aki visszahúzott a 15. emeleti ablakból ahol már az épületen kívül lógtam a párkányba kapaszkodva.


Nem ez az élet a lényeg, hogy milyen a minősége. Ha a sok fájdalom ellenére megismered Istent, és utána hűségesen végigcsinálod vele és a hitbeli testvéreiddel az életet, akkor a szent életed az örök életben folytatódik. És lehet, hogy valakinek elég könnyű élete van itt a földön, de a saját vágyait és akaratát hajszolta, aztán amikor ott fog állni Isten előtt, azt hallja majd, hogy távozz tőlem, nem is ismerlek téged.


melyik éri meg jobban?


Antiszociális meg nem azért vagy, mert nem hiányzol senkinek, hanem mert így döntöttél, hogy antiszociális leszel. Persze megértem, hogy vannak genetikai képletek, amelyek hajlamosítanak erre, de Istennel ezeket le lehet győzni.

Az örökölt génekre, horoszkópokra meg az ilyesmikre Isten gyógyszere az önmegtagadás. Foglalkozz másokkal, ne magaddal, és jobban leszel, még ha nem is tűnik ez hihetőnek, én tapasztalatból mondom, hogy működik.

És ne számolgasd, hogy te adtál-e többet másoknak, vagy mások neked. Minél többet adsz te másoknak, és minél kevesebbet kapsz érte cserébe, Isten annál inkább büszke rád.


üdv

Stefán

2018. dec. 16. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
51%
Azért a lányoknak sem jobb mindig. Szar az élet, de ha pozitívan gondolkozol akkor előbb-utóbb rendbe lesz minden
2018. dec. 16. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
Persze fel kell töltődni Biblaiolvasással és imával is.
2018. dec. 16. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 A kérdező kommentje:
Köszi szépen Stefán, amit írtál még többször is elő fogom venni valószínűleg.
2018. dec. 16. 22:39
 18/36 anonim ***** válasza:
36%
Szívesen.
2018. dec. 16. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
51%

Lányként mondom, nem érdemes olyan körökben mozogni, ahol a mell és segg számít. Ezek érdekltelen emberek gondolkodása.

A barátkozás pedig kétélű dolog. Neked is tenned kell érte.

2018. dec. 16. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 KZitus ***** válasza:
60%

Szia


"De ha lánynak születtem volna akkor bezzeg kellenék mindenkinek." - ha lányként ezt éreznéd, már régen azt a következtetést vontad volna le, hogy a férfiak kihasználnak.

Miért várod Istentől, hogy egy egészséges 25 éves fiatalembert megöljön? Hol olvastad ezt, mármint azt, hogy fiatal életunk férfiakat megöl?

A gond szerintem a gyermekkorodban keresendő, de próbálj ne hátrafelé, inkább előre tekinteni, olyan célokat (aprókat) kitűzni magad elé és elérni, amitől jól érzed magadat.

Mitől éreznéd jól magadat? - törekedj erre. Kérj tanácsot olyan ismerőseidtől, akinek szerinted, ez sikerült.

Túl fiatal vagy az elmúláshoz, és rengeteg lehetőség áll előtted - csak járj nyitott szemmel, ne csak nézd, de lásd is meg a lehetőségeket.

"Minden jó adomány és minden tökéletes ajándék felülről való, az égi világosság Atyjától jön alá, aki nem változik, mint az elmozduló árnyék." Jakab 1:17

Isten neked CSAK jót adhat. A többi, ami rossz, nem Tőle származik.

2018. dec. 16. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!