Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten miért nem öl meg engem?

Isten miért nem öl meg engem?

Figyelt kérdés
Annyi helyen olvasni a Bibliában hogy az Úr megölte ezt, az Úr megölte azt, engem meg nem, pedig évek óta kérem ezt tőle.

2018. dec. 16. 22:01
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
36%

Azon kívül, hogy a múlt terheit csak te tudod letenni (azokat valamiért megengedte Isten, ha nem is az ideális akarata volt, de megengedte), azt viszont igenis gondolom, hogy egy keresztény közösségben egymás jelenlegi terheit viszont hordozni kell, amit úgy értek, hogy mindenkinek vannak erősségei, és amiben valamelyik testvére gyenge, és szükséget szenved, abban ki kell egymást segítenünk.

Ha tehát olyan közösségben voltál, ahol ez nem így működött, az a véleményem, hogy oda ne menj vissza.


Neked is vannak erősségeid, pl. a meglehetősen egyenes és "éles" válaszomra rögtön alázatosan és hálásan reagáltál. Ebből sejtem, hogy valóban voltak komolyabb nehézségek az életedben, és nem a levegőbe beszélsz. Mert a próbatételek edzik meg az embert, és enélkül olyan ritka jelenség, mint az alázat nem igazán tud kialakulni. Szóval te is sokat tudsz adni egy közösségben.


És létfontosságú a közösség.


Már rég eldöntöttem, hogy nem osztom meg itt, melyik közösségnek a tagja vagyok (amellyel én egyébként meg vagyok elégedve). Mivel leguglizzák, és találnak rólunk hideget meleget. És legtöbben a hideget hiszik el rólunk anélkül, hogy eljönnének, és a maguk szemével megnéznék, mi a helyzet, nem felületesen, hanem rászánva az időt.


üdv

Stefán

2018. dec. 16. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
36%

Azzal pedig, hogy nem vagy annyira szociábilis, légy türelmes magaddal. Én is türelmes próbálnék lenni veled. Nem lehet öt lépcsőfokot egyszerre átugrani. A hit az lépésről lépésre megy, mindig egy kicsit feljebb lehet jutni, és életed végére akár jóval túlléphetsz olyanokon is, akik genetikailag nálad sokkal jobb helyzetből indultak, de nem küzdöttek a hitért, hogy feljebb kerüljenek. Meg persze mindig vissza is csúszik időnként az ember, szóval nem szabad elcsüggedni sosem, mert úgy látom ez a "gyorsan elcsüggedek, és leírom magam" viszont a gyengeséged.


üdv

Stefán

2018. dec. 16. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
43%

Keresztények szempontjábol van ilyen, hogy halál szelleme. Szóval ha folyton késztetést érzel az öngyilkosságra, azzal jó lenne felkeresni pl gál péter atyát. Isten nem akarja hogy meghalj mert így a pokolba kerülnél. A sátánnak viszont az a legjobb ha öngyilkos leszel. Kérd istent hogy jézus nevében vegye el tőled az ilyen gondolatokat!

Semmi baj nincs azzal hogy eddig nem találtál megfelelő közösséget!

Sajnos kevés van, ahol nem beképzelt elvarázsolt emberek vannak. Szerintem a legjobb hangulat olyan helyeken van, ami nem külön ez, meg az, hanem ahol mindenki csak isten miatt van ott. Pl:. Daniel Kolenda. Nincs benned egy gyűlölet, amitől nem tudsz megszabadulni, egy szeretetre való képtelenség? Mert ha igen, vannak imák amik segíthetnek.

2018. dec. 17. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
36%
Isten nem akarja, hogy most halj meg. Pszichiáter fel tud írni gyógyszereket, melyektől jobban érzed magad.
2018. dec. 17. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
51%

"Annyi helyen olvasni a Bibliában hogy az Úr megölte ezt, az Úr megölte azt, engem meg nem, pedig évek óta kérem ezt tőle."

Olvasd tovább, és megkapod a választ. Ne ragadj le az ószövetségnél, mert annak már vége

2018. dec. 17. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
26%

"Kiskorom óta meg akarok halni, mindig utáltak az emberek pedig sosem ártottam senkinek se."

Miért nem térsz meg inkább? Szerintem mindent überel, ha maga az Isten (Jézus) szeret és a családjába fogad örökre

2018. dec. 17. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 Mansour ***** válasza:
48%
Sportoltál már valaha? De úgy rendesen, intenzíven? Sajnos én is elég későn jöttem rá, mennyit tud jelenteni. De sosem késő teljesen! Férfiként enélkül nem lehet normális életet élni. Ha ez sem elég, akkor szükséged lehet pszichológusra, esetleg antidepresszánsra is. De a sport az alap, anélkül nem fog menni.
2018. dec. 17. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 KZitus ***** válasza:

"Kiskorom óta meg akarok halni, mindig utáltak az emberek..." - ami kis korodban történt veled, azt nem tudtad befolyásolni, de azóta felnőtt lettél, és magad teremted meg, befolyásolod az életfeltételeidet.

pl.-ul Akár menj el másik városba, hagyd ott a régi, rossz emlékeidet, és kezdjél mindent előlről. Légy kreatív, és törekedj pozitív dolgokra/gondolatokra. Értekeld és lásd meg azokat a pozitív dolgokat, amivel rendelkezel. Van kezed, lábad, látsz, nem vagy süketnéma.....stb. Tehát értékeld azt amid van, a többit teremtsd meg magadnak. Ne engedj túlságosan közel magadhoz MINDEN embert, csak azokat, akiknek a társaságában jól érzed magadat.

Miért utáltak az emberek kiskorodban?

2018. dec. 17. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:

Kérdező, két dolog miatt bánthattak, ha bántottak.


Az egyik az, hogy kisfiúsan nézel ki. Aki így néz ki, esetleg még kisbabás pofija is van, azt utálják. Abba kötnek bele a legelőbb. nem tehetnek róla, egyszerűen kényszert éreznek rá, hogy a puhány kinézetű emberbe belekössenek. Ez részben annak a hagyatéka, hogy az idősek elvetemült módon utálják a melegeket, és kb. mindenkit leb**ziznak, aki nem férfias annyira, amennyire elvárják.


A másik a viselkedés. Ha nem röhögsz ordítva és gátlástalanul, és nem vagy benne a többiek által generált gonoszságokban, akkor ki fognak utálni. Nem találnak csapatjátékosnak, nem látják benned azt, aki benne van a sok gonoszságban. Nem vagy gonosz, ergo nem vagy közéjük való. Aki pedig nem közéjük való, arra rászállnak. Akkor is, ha erősebb vagy náluk.


Ezt a többiek nem érthetik meg, hiszen nincsenek a testedben, nem tudják, hogy miket éltél át, nem tudják elképzelni a te helyzetedet. Csak mondogatni fogják a semmitérő sablonos dumákat, de ezek nem fognak segíteni. Majd én megírom neked, amiket tudnod kell.

2018. dec. 17. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:

1. Sokat mosolyogj. Nem szabad bánatos képet vágnod, mert akkor az arcizmaid nem mozognak, nincsenek befeszülve. Ez pedig generálja a következő problémát, hogy nem lesz karaktere az arcodnak. Mosolyogj, idővel meg fogod szokni. Elsőre te magadat is úgy látod, mintha mosolyognál. De idővel megszokod, és már nem látod mosolyogni magad, hanem ez lesz a természetes nézésed. De muszáj mosolyognod, mert ha nem mosolyogsz, akkor olyan arcod lesz mint ezen a képen a papírt tartó srácnak:


[link]


Márpedig akkor rád fognak szállni, ego neked olyan arc kell, mint amilyen a mögötte álló srácnak van.


2. Ne félj. Ne ne mutasd ki a félelmed, hanem tényleg ne félj. Ne is szorongj. Ha bejön egy poloska a szobádba és zümmögve repked felé, bátran menj és akár hagyd, hogy neked szálljon. Ne félj sem bogártól, sem embertől, sem semmitől. Ne félj a haláltól sem. Ha nem bírsz hugyozni a piszoárba úgy, hogy ott vannak melletted, az már régen rossz! Ha a szemedbe vigyorognak, neked akkor is annyira nyugodtan kell maradnod, hogy tudj hugyozni. Ez az első, amivel tudod mérni, hogy mennyire szorongsz. Hogy tudsz-e hugyozni, ha állnak melletted, vagy néznek. Nem szabad egy kicsit sem szoronganod. Nem szabad megijedned semmilyen tömegtől! Tudod kell beszélni tömegek előtt! Ezek után pedig életcélod kell hogy legyen, hogy az embereket megváltoztasd! Hogy megváltoztasd a viselkedésüket, a hozzáállásukat, az egész gondolkodásukat. Hogy ne csak a rosszban merjenek bátrak lenni, hanem a jóban és a szeretetben is. Itt mindenki le fog engem pontozni, de nem értik, hogy te csak akkor fogsz tudni kiteljesedni, ha minden gonoszkodó, rosszindulatú, másokat terrorizáló embert megváltoztatsz, és lenullázod a bennük lévő rosszat, vagy a folyamatosan magától generálódó érzést, ami arra készteti őket, hogy rosszak legyenek! Mert a világ nem fog változni, hacsak te közbe nem avatkozol, és a segítségeddel nem tolódik a társadalom jóirányba!


A többit majd privátban megírom, ha érdekel. #29 voltam.

2018. dec. 17. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!