Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten miért nem öl meg engem?

Isten miért nem öl meg engem?

Figyelt kérdés
Annyi helyen olvasni a Bibliában hogy az Úr megölte ezt, az Úr megölte azt, engem meg nem, pedig évek óta kérem ezt tőle.

2018. dec. 16. 22:01
1 2 3 4
 31/36 KZitus ***** válasza:

Azt írod a 13-as kommentedben: "Voltak barátnőim csalódtam bennük, voltak barátaim, csalódtam bennük, van egy családom amiben a mai napig is csalódok, és nincs kedvem már semmihez sem."

Tehát a sok csalódás kedvetlenített el ennyire....

Egy szótár szerint a csalódottság: „a bizonytalanság, elkedvetlenedés és elégedetlenség mély, tartós érzése vagy állapota, amely meghiúsult vágyak, lelki konfliktusok vagy egyéb megoldatlan gondok következtében lép fel” (Webster’s Third New International Dictionary).Akkor tapasztalunk csalódottságot, amikor nagyon szeretnénk valamit elérni, de nem sikerül. Minden vonatkozásban akadályoztatva érezzük magunkat, mintha állandóan csak falakba ütköznénk, és nincs kiút. Mindannyian tapasztaltuk már ezt az érzést.

Izrael királya, Salamon mondta a következőket: „És tekinték minden dolgaimra, melyeket cselekedtek vala az én kezeim, és az én munkámra, mit fáradsággal végeztem vala; és ímé, az mind hiábavalóság és a léleknek gyötrelme, és nincsen annak semmi haszna a nap alatt! Mert micsoda marad meg az embernek minden ő munkájából és elméjének nyughatatlan fáradozásából, melylyel ő munkálódott a nap alatt? Holott minden napja bánat, és búsulás az ő foglalatossága, még éjjel is nem nyugodott az ő elméje. Ez is hiábavalóság!” Prédikátor 2:12, 23, 24. Salamon szavai azt a kétségbeesést fejezik ki, amelyet oly sokan éreznek, amikor megpróbálják leküzdeni az életük értelmét elrabló csalódottságot.

Amikor valamilyen nehézséggel küszködünk és tanácsra van szükségünk, általában egy több ismerettel és tapasztalattal rendelkező személyhez fordulunk, akiben megbízhatunk. A Példabeszédek 3:5, 6 ajánlja: „Bizodalmad legyen az Úrban teljes elmédből; a magad értelmére pedig ne támaszkodjál. Minden te útaidban megismered őt; akkor ő igazgatja a te útaidat.” Isten Szavában, a Bibliában gyakorlatias tanácsot találhatunk.

2018. dec. 17. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:
49%
Mert szeret. És még van dolgod az életben. Próbálj rájönni, hogy mi az. Ha felismered, és elkezded tenni, máris boldogabb leszel.
2018. dec. 17. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:
Nyugi, még senkit se hagyott életben.
2018. dec. 20. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 világvége1 ***** válasza:
Isten nem gyilkos. Valószínűleg nem akarsz igazán meghalni.
2020. jún. 10. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 világvége1 ***** válasza:
Vagy akartál.
2020. jún. 10. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 KZitus ***** válasza:

Szia

Azóta eltelt majdnem fél év.

Hogy vagy? változott valamit a hangulatod? az életed?

2020. nov. 28. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!