Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ilyenkor mit érdemes tenni?...

Ilyenkor mit érdemes tenni? (Katolikus pap)

Figyelt kérdés

Elmondtam Facebook-on egyik pap ismerősömnek, hogy meleg vagyok.

Erre megígérte, hogy segít meg majd még beszélünk, de letörölt az ismerősei közül és le is tiltott.

Nem tudok neki írni, sem máshogy kapcsolatba lépni vele.


Egy kis vidéki város egyházközségéről van szó.



2018. dec. 21. 23:10
1 2 3 4 5
 11/45 anonim ***** válasza:
68%
A homoszexualitással nincs baj, a vallási agymosottsággal viszont annál nagyobb.
2018. dec. 22. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/45 anonim ***** válasza:
13%
25%-os nem meleg, de a 67%-os hazug. Pedig csak a katolikus egyház által indított vizsgálat eredményét közöltem Németországban. Ez a több, mint 1700 pap amikor ostyát adott a híveknek, az rendben volt? Ha venni nem lehet buz-iként az ostyát, adni lehet?
2018. dec. 22. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 anonim ***** válasza:
100%

Mi célod volt azzal, hogy úgy a semmiből közölted vele, hogy meleg vagy?

Ha lelkibeszélgetésre van szükséged, akkor keress egy másik papot. Egyébként van olyan csoport az egyházon belül, akik homoszexuálisokat segítenek.

2018. dec. 22. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/45 anonim ***** válasza:
54%

Nem tehetsz semmit. Gondold bele magad a pap helyébe.

Papként nem mondhatna neked mást, csak az egyház álláspontját: fogadd el magad melegként, de élj egész életedben cölibátusban.

Ráadásul neked is pont a facebook-on kell ilyen személyes dolgokról beszélgetni? Gondolkozz már. Írásos bizonyíték arról, hogy ti ilyeneket beszéltek. Bárki feltörheti a fiókod, vagy akármilyen módon napvilágra kerülhet az a beszélgetés. Tehát az ilyen dolgokat SZÓBAN kell megbeszélni, mert ugye a szó elszáll. S ha szóban beszéltek, akkor lehet nem az egyházi álláspontot fogja neked mondani, hanem valami értelmesebb dolgot, pl. hogy keress magadnak egy párt, s azzal éld le az életed (szerencsére sok pap így gondolja, csak ezt hivatalosan nem mondhatja).

Nem facebook-ozgatni kell, hanem szépen felhívod a plébániát és megkérdezed tőle, hogy mikor tudnál hozzá elmenni egy lelki beszélgetésre. Ő megmondja mikor, te elmész és úgy megbeszélitek.

2018. dec. 22. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!


Te nyilván nem vagy meleg. Egy ilyen dolgot nagyon nehéz volt így is elmondani neki, nemhogy szemtől szembe.

2018. dec. 22. 23:36
 16/45 anonim ***** válasza:
17%

Pedig előzőnek tökéletesen igaza van!

Ha olyan nehéz volt neki elmondanod, akkor miért mondtad el (írtad meg) neki?

Azt még megértem, hogy a szüleidnek be akarnád vallani, és nehezen teszed, de egy ismerősnek vagy szégyenkezés nélkül el tudod mondani, vagy ne mondd el.

2018. dec. 22. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/45 A kérdező kommentje:

Azért mondtam el, mert szükségem volt a segítségére.

Nehogy már még nekem kelljen bocsánatot kérnem, mert megbíztam egy papban...


Többet nem fordul elő.

2018. dec. 23. 01:19
 18/45 anonim ***** válasza:
56%
9-es, Magyarországon a katolikus egyháznak nem Ferenc pápa, sokkal inkább Bayer Zsolt a feje.
2018. dec. 23. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 anonim ***** válasza:
60%

Kedves Kérdező!


Akkor most melléfogtál, mert bizony én is meleg vagyok. :)

Írj privátban, és segítek neked ha tudok.

2018. dec. 23. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 anonim ***** válasza:
34%

Melegség tág fogalom!


Gyakorlatilag nem bizonyított, hogy veleszületett rendellenesség, betegség.

Vannak genetikai betegségek, melyek a testre vonatkoznak, a testi adottságokra, de nem a lélekre, szellemre!


Ma már úgymond divat melegnek lenni, és minden média úgy mutatja be, hogy ez teljesen természetes és normális.

Pedig a természet bizonyítja és a testi adottságok, hogy a melegség természet ellenes. Semmi más csak saját nemre való testi gerjedelem.


Ennek több oka is van. A keresztény hitvallás elterjedése előtt is teljes mértékben divat volt és elfogadott volt a melegség főleg a görögöknél és a rómaiaknál.


Az Élő Isten adta kinyilatkoztatás által vált világossá és tudatossá az emberiség számára, hogy ez bűn.


Divat volt akkor és divat lett most is.


Van természetesen lelki ill. pszihés eredete, oka is. Ez általában gyermekkorban alakul ki a nem megfelelő és nem helyes, helytelen, ill. rossz gyermek nevelés miatt. Kialakul egy bizonytalanság, egy határozatlanság, egy gyenge-jelleműség stb.


Általában az ilyen emberek, saját neműek között találnak megértésre és együttérzésre, amivel semmi baj sincsen. Vannak külön férfi és női baráti közösségek, ahol az azonos neműek megbeszélhetik saját dolgaikat.

A baj ott kezdődik, ha egy közelebbi barátság, átcsap egy bizonyos lelki vonzalomba, mely lelki vonzalomból a végén testi kapcsolat is kialakul.


Ám mindnyájan tudjuk és tisztában vagyunk vele, hogy ez már természet ellenes.


Nem kell ahhoz hívőnek lenni és hinni Istenben, hogy ezt észrevegyük. Elég ha végignézünk és megvizsgáljuk a testünket a nemi szervünket, a gyermekfogantatás mibenlétét és magát a család fogalmát, mibenlétét.

Tudnunk kell és ismernünk kell, azaz tisztában kell lennünk a nő szerepével és a férfi szerepével az életben. A baj, hogy olyan világban élünk, ahol lassan sem a nők sem a férfiak nincsenek tisztában az életben való nemi elhelyezkedésükkel, szerepükkel, annak fontosságával és miértjével!


A te esetedben a papnak az lett volna a szerepe és a dolga, hogy bevezessen ezekbe a világosságokba, a női férfi szerep és helyzet lényegébe, fontosságába.


Hacsak nem az okozta a gubancot, hogy te a pappal szerettél volna közelebbi viszonyt, mert akkor ebben az esetben majdhogynem érthető a pap eltávolodása, de akkor is beszélnie kellett volna veled a fent említett dolgokról.

2018. dec. 23. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!