Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ilyenkor mit érdemes tenni?...

Ilyenkor mit érdemes tenni? (Katolikus pap)

Figyelt kérdés

Elmondtam Facebook-on egyik pap ismerősömnek, hogy meleg vagyok.

Erre megígérte, hogy segít meg majd még beszélünk, de letörölt az ismerősei közül és le is tiltott.

Nem tudok neki írni, sem máshogy kapcsolatba lépni vele.


Egy kis vidéki város egyházközségéről van szó.



2018. dec. 21. 23:10
1 2 3 4 5
 41/45 anonim ***** válasza:
49%

Leírtam már néhányszor, de leírom még egyszer, papagáj módjára....


A melegség témáját mindössze 6 (vagy 7) igehely említi a Bibliában, de azok is csak érintőlegesen.

Ha ez akkora "bűn" lenne, mint ahogy egyesek beállítják, akkor miért nem szerepel többször, bővebben kifejtve?

Illetve még egy aprócska részletet figyelmen kívül hagynak: Jézus miért nem szólt semmit a témáról? Nekünk keresztényeknek elvileg Jézus szavai az alapok ugyebár...


Továbbá: a mózesi törvények összesen 613 előírást tartalmaznak, ebből 365 a parancs, a többi tiltás (vagy fordítva, nem tudom pontosan). Ezek között szerepel mindenféle abszurd dolog, pl. hogy egy darabból szőtt ruhát kell hordani, hogyan kell enni stb stb. Köztük van a sokat emlegetett "ne hálj férfival" is. Akkor hogy van ez? A 613-ból kiragadunk 1-et, azt fennen hangoztatjuk, a többi pedig nem számít?

Vagy ott van Sodoma története. Állítólag abban a városban minden férfi meleg volt. Ez már eleve butaság, hiszen ha minden férfi meleg lenne, akkor hogy kerülnek oda nők és gyerekek? Másrészt a város már jóval korábban kihalt volna, ha mindenki meleg. És ami elgondolkodtató: a város férfiai ugye ott álltak a ház előtt, hogy a vendéget "megismerjék". Ez óriási botránynak számított volna, hiszen az ókori keleten a vendégszeretet egy szent dolog volt. De a házigazda mond egy érdekes dolgot: inkább kiadja nekik a saját lányait, hogy azokat becstelenítsék meg. És ez az utóbbi mozzanat semmilyen negatív ízt nem hordoz. Magyarul: ha egy nőt megerőszakolnak, abban semmi kivetnivaló nincs a Biblia szerint.


Ott van Pál apostol írása is. Ott is a legegyszerűbb azt mondani, hogy a melegeket ítéli el, holott ha ismernéd egy kicsit a történelmet, tudnád, hogy a pogány népek vallásos szertartásaira utal, a kultikus prostitúcióra.


Mindent összevetve: értsd meg, hogy a Bibliát nem szabad szó szerint, elvakultan olvasni, hanem ismerni kell az adott kor történelmi-társadalmi viszonyait, ismerni kell a célközönséget, hogy kiknek szól az adott szöveg, ismerni kell az akkori emberek értékrendjét, gondolkodásmódját.

2018. dec. 30. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/45 anonim ***** válasza:
60%

"letörölt az ismerősei közül és le is tiltott.

Nem tudok neki írni, sem máshogy kapcsolatba lépni vele.

Egy kis vidéki város egyházközségéről van szó."

Egy kis vidéki városon belül annyira nehéz megtalálni a templomot, hogy személyesen beszélj vele? Van ám élet a facén kívül is.

2019. jan. 5. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/45 A kérdező kommentje:

Nem olyan nehéz megtalálni, csak őt már elhelyezték a városból egy másik megyébe mikor írtam neki.


Korábban évekig volt a mi városunkban és ezért bíztam meg benne annyira, hogy elmondjam neki.

2019. jan. 5. 15:14
 44/45 anonim ***** válasza:
Ha tényleg fontos, hogy beszélj vele, akkor abban a másik megyében is megkeresheted. Egyébként meg tudod, hogy hova helyezték, tehát az adott templom elérhetőségein felveheted vele a kapcsolatot, hogy megbeszéljetek egy időpontot, mielőtt személyesen odamész.
2019. jan. 5. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/45 anonim válasza:
de miért pont vele akartad ezt megbeszélni?
2019. ápr. 1. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!